SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krzywy gips

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 2378

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W piątek zlamalem kość promieniową w nadgarstku. W sobotę byłem w szpitalu i zalozono mi gips, jednak zanim on stwardnial reka mi sie lekko przekrzywila w bok wraz z tym gipsem i szyna i tu pytanie czy ta kosc moze krzywo sie zrosnac? Mam udac sie ponownie do szpitala, aby zalozyli mi nowy gips? Generalnie martwie sie tym, bo nie chce miec lamanej chirurgicznie kosci i od nowa nosic gipsu.

PS. Mialem w szpitalu zalozony bandaz jako stemblak, aby reka byla o cos oparta, lecz pozniej w samochodzie mogla mi sie ta reka przekrzywic.

Zmieniony przez - payne w dniu 2013-10-15 22:43:59
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 199 Wiek 36 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4030
Jeśli naprawdę ręka ci się "przekrzywiła" to idź do lekarza bo kości mogą się źle zrosnąć, ja tak kiedyś miałem.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
No gips jest przekrzywiony, ale co jesli kosc sie zle zrosnie? W tym przypadku kosc promieniowa w nadgarstku. Jakie beda tego konsekwencje? I czy kosc moze zaczac sie zrastac juz w tydzien? Jezeli tak to w jakim stopniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Proces zrastania się kości zaczyna się praktycznie w chwilę po złamaniu. Wiadomo, że w tydzień po urazie ten zrost nie jest jeszcze wystarczająco skostniały i łatwo jest go naruszyć.

Idź koniecznie do lekarza. Zapewne trzeba zrobić RTG, żeby zobaczyć w jakim położeniu jest kość. Źle zrośnięta kość nadgarstka może powodować nawet niedowład. Nie wolno tego lekceważyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
TYle ze palcami ruszam bez problemu a nawet moge wziasc do reki lekkie rzeczy i nie odczuwam bolu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 142 Napisanych postów 2284 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 24765
Bo może być tak, że sama kość nie została naruszona. Niemniej, warto to zbadać.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 240 Wiek 27 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 1965
Mi się nogi przekrzywiały trochę jak były połamane i nic się nie działo, ale lepiej idź do lekarza i powiedz o sytuacji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Bradykardia 16 lat

Następny temat

Dżwiganie ciężarów a przepukliny przełyku, przepony...

WHEY premium