Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 17433 razy
  • Autor

Kreatyna a nerki

•  
    SFD

Wysłano 05 maja 2002 08:18

zgłoś naruszenie

Witam.
      Mam pytanie odnośnie kreatyny. Jakiś czas temu przyjmowałem ten popularny suplement i zauważyłem przy tym niepokojące objawy. Pod koniec cyklu zaczęły boleć mnie nerki i ból ten nasilał się w miarę upływu czasu. Kreatynę przyjmowałem w dawkach, jakie zalecał producent, a nawet nieco mniejszych. Po przerwaniu stosowania bóle po ok. 3 tygodniach całkowicie ustąpiły. Skąd te niepokojące objawy ? Czyżbym był nadwrażliwy na kreatynę ? A może jakość nie była najlepsza ? Suplement ten dał mi bardzo dobre efekty, jednak obawiam się teraz go przyjmować.
      Za odpowiedzi z góry dziękuję.

•  Odżywki i suplementy

Wysłano 05 maja 2002 12:40

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
    •  
      SFD

Wysłano 05 maja 2002 12:40

zgłoś naruszenie
        lepiej zeby ci odpowiedzial guru, ale jak pewnie wiesz, podczas przyjmowania kreatyny masz znacznie wieksze zapotrzebowanie na wode. Jezeli nie piles wiecej niz zazwyczaj podczas cyklu, to nerki byly znacznie bardziej obciazone...

przemq
        "Learn from the mistakes of others, you may not live long enough to make them all yourself."
      •  
        SFD

Wysłano 05 maja 2002 12:54

zgłoś naruszenie
          zrób badania! lekarzem nie jestem, ale może miałeś wcześniej chore nerki, a kreatyna je mogła dodatkowo obciążyć. w jakich ilościach brałeś i ile piłeś wody dziennie?

Zmieniony przez - acid w dniu 2002-05-05 12:54:43
        •  
          SFD

Wysłano 05 maja 2002 13:18

zgłoś naruszenie
            Obaj macie soga - po pierwsze badania nerek. podrugie 5-6 l płynów w czasie cyklu, o ile stan nerek na ten cykl pozwoli, po trzecie jeśli wszystko będzie dobrze, to musisz wiedzieć, że przyjmowanie dużych dawek kreatyny nie jest fizjologiczne i objawy przeciążenia mogą wystąpić ZAWSZE - z tym niestety trzeba się liczyć.
            Pozdrawiam.

guru
          •  
            SFD

Wysłano 05 maja 2002 15:35

zgłoś naruszenie
              Dzięki za odpowiedzi. Jeśli chodzi o ilość płynów, to piłem bardzo dużo, nerki też mnie nigdy nie bolały (i nie bolą). Może z jakością tej kreatyny nie było najlepiej...
              Jeszcze jedno pytanko: czy może dojść do uszkodzenia nerek, jeśli nastąpi przedawkowanie kreatyny ? A jeśli tak, to w jakim stopniu ?
              Pozdrawiam.

•  
              SFD

Wysłano 05 maja 2002 18:03

zgłoś naruszenie
                Wszystko zależy od tego o jakich dawkach mówimy i o jakim czasie trwania "kuracji".

guru
              •  
                SFD

Wysłano 05 maja 2002 21:46

zgłoś naruszenie
                  Oczywiście, że od tego zależy. Zastanawia mnie tylko, czy stosując się do "zaleceń" producentów istnieje ryzyko wystąpienia skutków ubocznych, a jeśli tak, to w jakim stopniu. Wiadomo, że dla sprzedającego liczy się głównie zysk i efekt, który zapewni dobrą sprzedawalność; a czy przy tym również zdrowie ? Nie wiem.

•  

Wysłano 05 maja 2002 21:52

zgłoś naruszenie
                  to napisz jakie zalecenia były na ów produkcie, bo na każdym jest napisane inaczej

•  
                  SFD

Wysłano 05 maja 2002 22:16

zgłoś naruszenie
                    A tak, to, ze każdy producent zaleca inaczej, to fakt. Więc może liczby: 20-30 gram przez 5 dni (podzielona na porcje), a następnie po 4-6 gram przez następne 2-3 tygodnie.To jeden cykl. Tak zaleca ten "mój" producent.Moja waga - 77kg, bo to chyba też jest istotne.Pytanie j.w.

•  
                    SFD

Wysłano 05 maja 2002 22:59

zgłoś naruszenie
                      30g to strata pieniędzy (zdrowia też)! najwięcek brałem 20g, a obecnie nie zamierzam przekroczyć 10g dziennie. wiesz ile wynosi dzienne zapotrzebowanie sportowca na kreatyne (przeciętnie)? 4-5g... z czego 1g produkuje nasza wątroba. a reszte wysikasz... nie mówiąc o szkodliwości dla nerek.

• Boofi
                      • Pochwały:0
                      • Nagany:0
                      • Na forum: 12 lat
                      • Trenuje: teoretycznie od zeszłego wieku
                      • LPA: 18697
                      • Status:Ekspert

Wysłano 08 maja 2002 01:03

zgłoś naruszenie
                      TAK TAK ACID reszte sie wysika w postaci kreatyniny !
                      a zeby mocz oczyscic to sie nerki niezle nameczyc musza !
                      wiec w skrocie - przyjmowanie kreatyny to duze obciazenie szczegolnie jak sie 30 gram przyjmuje !

a co do nerek nie dziw sie - one dziennie jak pamietam 180 litrow musza przefiltrowac (wiekszosc substancji wraca spowrotem do krwioobiegu np aminokwasy prawie 100%)
                      acid SOG

XXX Boofi XXX
                      Hard Core Straight Edge
                      XXX Boofi XXX
                      Hard Core Straight Edge
                      "Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.
                      OSF - targi