SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kreatyna - pytania

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1174

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 18 lat Na forum 280 dni Przeczytanych tematów 511
Witajcie ludziska

1. 5ml to ile g kreatyny? Oczywiście takowe pytanie padło nieraz, ale zdania były różne (3,4,5g)
2. Moge ją łączyć odrazu z Żeń-Szeń Guarana?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4733 Napisanych postów 133522 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 734802
1. musisz znac gestość substancji zeby dokladnie przeliczyc ml na g.
mala lyzeczka od herbaty to okolo 5g
2. mozna bez problemu
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 18 lat Na forum 280 dni Przeczytanych tematów 511
Ok, a kreatyne lepiej brać przed czy po treningu? Niby producent napisał że przed, ale tutaj też zdania są podzielne

Zmieniony przez - Petes w dniu 2017-10-20 19:54:21
napisał(a)
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4733 Napisanych postów 133522 Wiek 28 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 734802
glownie zaleca sie przyjmowac ja po treningu jednak w kontekscie ogolu dzialania, nie ma to wiekszego znaczenia, mozesz dac wtedy gdy Tobie pasuje
napisał(a)
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 1089 Wiek 43 lat Na forum 346 dni Przeczytanych tematów 17585
Jw - po treningu. Choć ja biorę obecnie 2 małe dawki kreatyny:
- przed treningiem (razem z beta alaniną),
- po treningu.

Kiedyś brałem tylko po treningu bo były cytowane tu badania, że wtedy są ponoć najlepsze efekty.

>>> Człowiek poznaje siebie, dopiero gdy pozna własne granice.

napisał(a)
Ekspert
niby w kontekscie uzupenienia fosforanu kreatyny opcja potreningowa sprawdza sie duzo lepiej, jednak w przypadku calego cyklu i jego efektu koncowego, nie bedzie mialo to znaczenia. mysle, ze bardziej tutaj kwestia tyczy sie suplementacji stalej, by wlasnie wykorzysatcvporcje po treningu jako wsparcie regeneracyjne itd
napisał(a)
Początkujący
Dokładnie tak, planuje suplementacje stałą

Zmieniony przez - Petes w dniu 2017-10-21 19:03:54
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 92 Wiek 28 lat Na forum 52 dni Przeczytanych tematów 1842
to wrzuc 3g codziennie i z glowy
napisał(a)
Ekspert
zerknij
http://www.sfd.pl/art/Suplementy/Kreatyna__cykl_czy_stała_suplementacja_-a618.html

tutaj napisalem co nieco na temat cykli i suplementacji stalej, co jest bardziej oplacalne dla kogo, jakiego sportu
napisał(a)
Początkujący
No cóż, zależy mi na masie mięśniowej więc wypada brać kreatyne cyklicznie, ale boje sie że jedna czy dwie imprezy w miesiącu i wszystko pójdzie na marne
Wybrałem stałą suplementacje, bo podobno jest bezpieczniejsza, ale z tego co napisałeś musze to przemyśleć
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 4908 Napisanych postów 95229 Wiek 33 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 718452
przyjmij że 5 ml to 3g ja tak przyjmuje w przypadku mono, ale czy weźmiesz 3 czy 4g to sporej różnicy nie będzie, a jak masz obawy zakup sobie za 20 zeta wagę jubilerską

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kreatyna nie działa?

Paweł Głuchowski zagra w filmie? Paweł Głuchowski zagra w filmie? Mity na temat odchudzania Mity na temat odchudzania CLA - suplement warty uwagi? CLA - suplement warty uwagi? Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Marcel FLEX Przyszlak - ocena sylwetki Chia właściwości zdrowotne Chia właściwości zdrowotne Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Norbert "Fenix" Tymczak wygrywa Ferrigno Legacy Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa? Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa? Ćwiczenia na płaski brzuch Ćwiczenia na płaski brzuch