SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Krav Maga/Combat56 Szczecin, co wybrać,pomoc

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1794

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36
Witam.
Zdaję sobie sprawę że podobnych tematów było wiele i uwierzcie mi że wszystkie je starałem się przeczytać, jednak mam pewien niedosyt i liczę na pomoc.
Obecnie jestem studentem, mam 20 lat i chciałbym od września zacząć treningi Krav Magi lub Combat 56 w Szczecinie. Jednak mam wiele wątpliwości oraz pytań i liczę na pomoc kogoś rzetelnego.
Chciałbym dokładnie dowiedzieć się jak wyglądają treningi combat56 oraz Krav Magi( u G.Krawczyka/W.Cieślaka). Konkretnie o zajęcia w parterze, poznawanie nowych technik, cenę treningów i przede wszystkim różnice dotyczące obydwu systemów oraz który lepiej zacząć trenować w moim mieście. Naczytałem się również że na krav madze nie ma sparingów, bez których nie idzie nauczyć się odpowiednio zachowywać w sytuacjach podbramkowych.
Interesuje mnie również podejście do osób nowych, nie mających wcześniejszego doświadczenia ( nie licząc kilku "szarpanin" na osiedlu) oraz to czy poradzę sobie bez niego.
Pragnę zaznaczyć, iż swoją przyszłość pragnę związać z mundurem, konkretnie będę starał dostać się do policji i uważam że czas najwyższy nauczyć się czegoś, co przydałoby mi się w późniejszej karierze w tym zawodzie.
W związku z tym jeszcze raz bardzo proszę o rzetelną odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 5162 Wiek 35 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 22175
kolejny który myśli, że na forum znajdzie osobę która mu na wszystko odpowie. Nie zrozum mnie źle ale kwestie ceny to możesz sam sprawdzić. To też zależy od trenera do czego bardziej przykłada uwagę na treningach ale raczej parteru będzie mało.
A kwestia podejścia do nowych to chyba normalne że nie będziesz miał indywidualnego toku zajęć ale też na pewno trener na dzień dobry Cię nei oleje bo jeszcze nie przyjdziesz na następne zajęcia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36
Oczywiście że myślę że znajdę osobę która mi odpowie na wszystkie moje pytania. Po to jest forum, aby pytać i szukać odpowiedzi, czyż nie?
W kwestii podejścia do "nowych" chodziło mi raczej o to czy jest jakiś podział, czy rzucają Cię od razu na głęboką wodę i ćwiczysz w parze z kimś kto miał wcześniejsze doświadczenia

Zmieniony przez - Jacek85 w dniu 2012-07-20 01:25:22
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Jacek-to nie jest szczecińskie forum,tylko ogólnopolskie,więc szansa,że trafisz na kogoś z tych konkretnych sekcji i ten ktoś odpowie Tobie na pytania jest bliska zeru.Najlepiej samemu się przekonać jak jest w sekcji,od września,kub października znowu będzie działać. Chłopaków z Combatu 56 znam jeszcze z wojska.Raczej poważnie podchodzą do tematu.Po przerwie wakacyjnej sekcja rusza,więc dochodzą też nowe osoby i do nich musi być dostosowany program zajęć.W Combacie 56 parter prawie nie istnieje,bo systemy combatowe nie są stworzone do kulania i w nich możesz spotkać jedynie proste ucieczki z parteru.Bez doświadczenia w sztukach walki będzie Tobie trudniej,niż tym którzy ćwiczyli,ale nie ma co się tym zniechęcać,bo ludzi zaczynających od przysłowiowego zera nie będzie brakować.Sparingów sportowych w Combacie nie znajdziesz,bo był to z założenia system wojskowy,do eliminacji wroga,w wersji cywilnej złagodzony do samoobrony i technik interwencyjnych,bez wykończeń powodujących trwałą utratę zdrowia,lub zycia.Możesz trafić w Combacie 56 na elementy sparingów sytuacyjnych.Jak wygląda trening? Jak każdy trening zaczyna się od solidnej rozgrzewki,później trenuje się techniki z partnerem,czasem uderza w tarcze.Żadnej zbędnej filozofii w nim nie ma.

Co do treningów Kravki to się nie wypowiadam,jedynie mogę napisać,że jednego z instruktorów,Wojtka Ciesielskiego poznałem kiedyś na imprezie,z tego co wiem był chyba na dwóch szkoleniach,w państwie zwanym Izrael,ale co na Kravce robią i jak robią osobiście nie widziałem,nie ćwiczyłem,więc nie będę czarować.O Combacie 56 jakieś pojęcie mam,coś tam potrenowałem,na stażach kilka razy byłem,wiec mogę o nim popisać.

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2361 Napisanych postów 30609 Wiek 40 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270708
a w czym problem przejśc się i tu i tu? sam zobaczysz gdzie Ci saie bardziej spodoba

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Z tego co pisze słaby56 o Combat56 to treningi Krav Magi wyglądają tak samo :) Rozgrzewka, techniki z partnerem, czasem tarcze itp.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Sztuka walki z północnej Tajlandii

Następny temat

o ABW

WHEY premium