SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kręta(?)droga do celu- dieta, trening i marsz do roboty! Mała walczy!

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2412

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Witam, wróciłam KONKRETNIE w nowym wątku, z innym rozwijającym się podejściem ale i również niemałym problemem.

Ze względu na moje wady w postawie, Obliques poradziła wizytę u fizjoterapeuty. Lekarz rodzinny jednak skierował mnie na badanie RTG kręgosłupa. Opis "Niewielkie esowate skrzywienie w części lędźwiowo-piersiowej". Lekarz rodzinny zalecił rezygnację z treningów siłowych. Dał jednak skierowanie do ortopedy.
Podczas dzisiejszej wizyty u ww lekarza dowiedziałam sie, ze w części piersiowej robiąc koci grzbiet, kręgosłup mi się prostuje (zalecenia trenować głową wysoko uniesioną- Hmm..), w części lędźwiowej między kręgami coś mi się nie zrosło -wada wrodzona - dlatego nie mogę podnosić ciężarów (nie no mogę 1,2 kg- nie wytrzymam....) bo gdy nabiorę tkanki mięśniowej to kręgosłup tego nie wytrzyma. Ponadto "przecież dobrze wyglądam, nie potrzebuję większych ud, pośladków itd.itd. - pierwszy raz chyba komplementy mnie nie ucieszyły i nie wywołały uśmiechu na twarzy. Lekarz ortopeda również nie widzi potrzeby kierowania do fizjoterapeuty.

Chcę trenować. Jednak obawiam się, że diagnoza uśmierca moje marzenia, cele, starania. Teraz jestem w totalnej kropce- nie wiem co robic i czy w ogóle będzie możliwy u mnie progres.

Doradźcie proszę na co mogę liczyć? Mam się poddać i zrezygnować z marzeń? Jesteście w stanie pomóc mi i zaproponować trening odpowiedni dla moich "krzywizn". Jest tu na forum osoba całkowicie "powykrzywiona" nie pamiętam nicka, kiedyś czytałam jej temat) i trenuje...

Mimo to wklejam raz jeszcze info o sobie:

Wiek : 24
Waga : 47 kg(wkleję aktualną gdy zmienię baterie w wadze ;) )
Wzrost : 156cm
Obwód w biuście(1) : 77,5 cm
Obwód pod biustem : 71 cm
Obwód talii w najwęższym miejscu (2): 64 cm
Obwód na wysokości pępka : 66 cm
Obwód bioder (3): 85 cm
Obwód uda w najszerszym miejscu: 47 cm
Obwód łydki : 30 cm
W którym miejscu najszybciej tyjesz : chyba brzuch..
W którym miejscu najszybciej chudniesz : chyba też brzuch ;)
Uprawiany sport lub inne formy aktywności: (jak często) do tej pory przez okres 3-4 tyg.nieprzerwalnie trening Nr 2 by Obliques -pon, śr, pt; wt, czw, sob interwaly 30-40minutowe, aktywny tryb życia przy dwójce dzieci, kilka razy wchodzenie na 3piętro z dzieckiem na rękach, wcześniej silownia i plan wg trenera
Co lubisz jeść na śniadanie: owsianka, placki pełnoziarniste/ z płatków ows.górskich z owocami (gł.banan, jabłko, lato sezonowe) lub przełożone twarogiem z bananem, naleśniki pełnoziarniste z nadzieniem z twarogu i banana, wszystko z dodatkiem kakao, czasem masło orzechowe, kasza jaglana
Co lubisz jeść na obiad : ryba (miruna, łosoś), ryż brązowy, 1x w tyg.ziemniaki, kasza gryczana, soczewica zielona i czerwona, pulpety/spaghetti w domowym sosie pomidorowych z przyprawami +makarony pełnoziarniste
Co jako przekąskę : owoce, batoniki domowe owsiano-bananowo-kakaowe
Co jako deser : budyń bez cukru z owocami, kasza jaglana z twarożkiem i owocami- desery rzadkość
Ograniczenia żywieniowe : nie jadam makaronów białych, bułek pszennych, pszennego chleba i produktów mocno przetworzonych i mocno tłustych
Stan zdrowia: B. Dobry prócz ww
czy regularnie miesiączkujesz: tak
czy bierzesz tabletki hormonalne: nie
czy przyjmujesz leki z przepisu lekarza: nie
czy rodziłaś: 2 razy (ost.17mscy temu)
Preferowane formy aktywności fizycznej : każda jeśli mogę- nie bałam się ciężarów..
Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty : brak
Stosowane wcześniej diety : brak

*mierzyłam się na opuchniętymi lekko brzuchu po zatruciu ;)

Proszę o rady i pozdrawiam.


Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2014-10-17 17:50:21
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
PO ROZMOWIE Z FIZJOTERAPEUTĄ

Mogę trenować! ULGA!!! Uśmiech i łzy w oczach :)
Muszę wybierać zestawy izolowane tzn. mam wybierać treningi które nie obiążają dolnej części kręgosłupa (odcinek krzyżowy- nie lędźwiowy -w ogóle opis zdjecia RTG to jakaś pomyłka, nic konkretnego i na dodatek zły opis odcinka kręgosłupa).


OGÓLNY ZARYS

Mogę robić:

-MC
-wykroki bez obiążenia albo z obiążeniem (gdy obcążenie ląduje "na nodze")
-większe ilosci powtórzeń - mniejsze ciężary (po miesiącu, gdy kręgosłup się "nie odezwie" mogę myśleć o zwiększeniu ciężaru)
-na ramiona, biceps etc.w oparciu o ławkę przodem lub tyłem, rozpiętki też mogę
-wnosy z opadu w klęku podpartym z obciążeniem na kostkę mogę
-podciągania na drążku, podciąganie nóg/kolan w zwisie na drążku, na maszynie z podłokietnikami :P
-JEŚLI nie boli mogę biegać, pedałować na rowerku,rowerze, na bieżni też mogę
-mogę robić interwały
-na brzuch
- głównie spięcia różnego typu nie robić głębokich brzuszków by nie obciążać tej cz.krzyżowej kręgosłupa

-fizjoterapeuta również poleca crossfit :)
-ogólnie krótkie, dynamiczne ruchy, bez statycznego obciążenia na kręgosłup

NIE MOGĘ:
-wyciskać hantli siedząc, stojąc -GENERALNIE J.W. wszystkie treningi wykonywane w pozycji stojącej lub siedzącej wywierające nacisk na dół kręgosłupa są NIE DLA MNIE

PŁYWANIE żąbką niewskazane (gorzej dla mnie- inaczej nie potrafię, ale P.Andrzej pracuje rwnież na basenie, więc jakby co nauczy inaczej)


WIĘC:
-Zaczynam od poniedziałku tylko nie wiem jeszcze co... łąwki w domu nie mam (jeszcze)
-2,5kg też nie mam ale spróbuje wymyśleć coś
-planuję PŁYWAĆ 1x w tyg.

Proszę w związku z powyższym o konkrety typu: czy
ktoś mi będzie pomagał? czy tylko będę pisać, wklejać miski bez odzewu, czyli CZY MOGĘ LICZYĆ NA POMOC OSÓB KTÓRE SĄ TUTAJ BEZ 2 ZDAŃ NAJWAŻNIEJSZE I NAJMĄDRZEJSZE??

I czy da się coś ze mnie wystrugać przy w/w +/- mojej wady wrodzonej w krzyżowej cz.kręgoslupa, tj.brak/"niedorozwinięa"tkanka między 2/3kręgiem -czy jakoś tak :>

Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2014-10-25 16:55:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
czytając Twój wpis zastanawiam się co lekarz miał na myśli mówiąc, że jak nabierzesz mięśni, to kręgosłup tego nie wytrzyma? Dopytywałaś o uzasadnienie? Silne mięśni kręgosłupa w moim mniemaniu raczej powinny mu pomóc (nie wiem może źle zrozumiałam Twoją wypowiedź)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Też bym dopytała i skonsultowała to z kimś innym, najlepiej prywatnie i u dobrego lekarza- przerobiłam wieeeeelu fizjo i orto i co poniektórzy mi taki kit wciskali, że teraz się sama łapię za głowę, Nie wchodząc w szczegóły - u mnie 3 oetopedów i 2 fizjo all together dało jako taki obraz tego, co mi dolega. I to w sumie dopiero wtedy, kiedy sama już wszysko na ten temat przeczytałam i faktycznie mogłam wypytać o szczegóły, konkretne ćwiczenia etc nie dając się zbyć jogą, basenem i rowerkiem. Czyli - nie, że podważam opinię twojego orto...ale ja bym to skonsultowała z kimś innym na wszelki wypadek. Sama straciłam przez złą diagnozę pół roku treningów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Oj.. Najgorsze, ze maz go popiera :/ Ortopeda powiedział, ze przez niezrośnięcie tkanki miedzy kręgami 2 a 3 jak dobrze pamietam kręgosłup nie udźwignie ciężaru spowodowanego "obrosnieciem" w tkankę tluszczowa, czyli nie wytrzyma miesni -lol? ;) rozpatruje jeszcze innego ortopedę w innym mieście lub płatna konsultacje z fizjoterapeuta. Nie chcę stracić miesięcy bezczynności. Denerwuje mnie to, ze mąż sie wykłóca ze mną że oni mają racje, ja nie. Ze skoro dwoch lekarzy mowi nie to nie i koniec. Czuje sie zaszczuta i mam momentami dość, zero wsparcia, codziennie spotykam ludzi którzy mówią ze wyglądam tak siak i owak. Chce trenować, chcę nabrać mięśni. Samym obżeraniem sie nie zwiększę tkanki mięśniowej. Te dogrywki, ze dzieci w podstawówce lepiej wyglądają mnie dobijają. Dziekuje za rady i przepraszam za rozgadanie sie, ale irytuje mnie to. Kolejny okres oczekiwania bez treningów siłowych. Echhh

Zmieniony przez - MalutkaBrunetka90 w dniu 2014-10-17 21:00:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
będę trzymała kciuki, bo sama wiem, jak to jest "wyglądać" na lat 15 i zaopatrywać się w Z.Kids.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Dziekuje azalianna za wsparcie, dokładnie, część rzeczy mam z działu dziecięcego...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 478 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26636
Jeśli dobrze rozumiem, to mamy podobną wadę wrodzoną w odcinku lędźwiowym - nazywa się to lumbalizacja. Nie masz opisu RTG? Tam powinnaś mieć wszystko opisane.

Ja jestem pod opieką fizjoterapeuty i wiem, że mogę trenować, choć nie wszystkie ruchy są dla mnie wskazane. Jest naprawdę wiele ćwiczeń, które są bezpieczne dla osób z taką wadą, więc spokojnie nie musisz rezygnować z treningów, ale musisz znaleźć dobrego fizjoterapeutę i zaprzyjaźnić się z nim

Powodzenia!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiesz co, żeby ci dać nadzieję - argument dla męża, że lekarze nie zawsze mają rację: Mój pomylił skręcenie ze zwichnięciem...ortopeda z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem. Ten sam pan zabronił mi ćwiczyć i od ręki, chciał wysłać na prywatną artroskopię u siebie w klinice. Tak jak pisze rudka989, koniecznie lekarz z doświadczeniem sportowym i ogarnięty fizjoterapeuta.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
Stokroć dziękuję, dziękuję :) mąż odpuścił, mnie czasem brak argumentów, odsuwam się i myślę dalej swoje,żeby się odciąć i się nie kłócić. Jutro dzwonię do dobrego fizjoterapeuty z mojego miasta:) Był WFistą więc może pojęcie szersze mieć będzie:) Zmotywowałyście mnie bardzo bardzo mocno! DZIĘKUJĘ raz jeszcze Dziewczyny <3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 161 Wiek 33 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3560
OK, wstępnie pojawiła sie szansa ze moge trenowac :) Konkrety moze do końca tygodnia. Ten tydzień zostawiam pod znakiem aerobów, treningów z obciążeniem na nogi i wymachy, wykroki, wznosy etc.plus oczywiście abs, ramiona- coś wymyślę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 478 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 26636
Na wznosy z opadu uważaj, jeśli masz tą wadę o której pisałam
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Oceńcie proszę mój trening na nogi,uda i pośladki

Następny temat

Fit Pola zaczynamy.

Wiecej