SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kręgosłup, wzrost

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1145

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 795
Cześć,mam 16 lat. Na siłowni ćwiczę juz rok ale od pewnego czasu zaczęły mnie strasznie boleć plecy przy schylaniu itp.
Myślicie że to przez martwy? Ewentualnie czy macie jakieś porady co do tego bólu pleców, co robić, czego nie robić.
Druga sprawa czy przez siłownię moge przestać rosnąć? Od czerwca praktycznie nic nie urosłem. Mam 183cm i nie ukrywając chcialbym jeszcze dobić więcej. No i tak jak wyżej, macie jakies porady co do tego żeby jeszcze urosnąć, ewentualnie czego nie robić na siłowni itd.
Z góry dzięki!

Zmieniony przez - saju13013 w dniu 2017-10-18 14:43:54
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6206 Napisanych postów 100563 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 961958
Mozliwe że zla technika, za duże ciężary bierzesz i ona wtedy kuleje, ogólnie tez moze być jakaś wada, jakieś skrzywienie i ból odczuwasz, trudno tak ocenić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5382 Napisanych postów 136696 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 898494
witaj, silownaia nie jest w stanie zahamowac wzrostu.
co do pytania o plecy, trudno pwoiedziec czemu bola, pewnie jak wspomina anubis tehcnika treningowa wymaga mocnej korekty
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 795
Nie no to raczej nie przez technikę, pytałem sie kilku osób i mówili ze jest dobrze.
To co może być powodem tego ze nie rosne?
napisał(a)
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5382 Napisanych postów 136696 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 898494
napisał(a)
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6206 Napisanych postów 100563 Wiek 33 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 961958
Ja w wieko ok 15 lat już osiągnąłem swoje maksimum i wiecej już nie urosłem.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

napisał(a)
BPL-G Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1464 Napisanych postów 45099 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 443343
saju13013
Cześć,mam 16 lat. Na siłowni ćwiczę juz rok ale od pewnego czasu zaczęły mnie strasznie boleć plecy przy schylaniu itp.
Myślicie że to przez martwy?

jest taka możliwość ale może również być to związane innymi przyczynami, należałoby udać się do specjalisty ortopedy bądź fizjoterapeuty tym bardziej skoro opisujesz te dolegliwości jako bardzo mocne

FIZJOSTEO - Fizjoterapia i Osteopatia
Sk. Ks. Kard. Wyszyńskiego 5 , Warszawa
www.fizjosteo.pl

napisał(a)
Remik7 Ćpaj Sport Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 738 Napisanych postów 34651 Wiek 28 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 254447
możesz też nagrac filmik z podstawowych bojów, ocenimy je
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Malutki biceps

Energetyczne crumble Energetyczne crumble Vinny Gough - irlandzki model fitness Vinny Gough - irlandzki model fitness Główne czynniki wyzwalające syntezę białek mięśniowych Główne czynniki wyzwalające syntezę białek mięśniowych Proteinowe pierogi z mięsem Proteinowe pierogi z mięsem Maszyna do podciągania, jako element funkcjonalny treningu Maszyna do podciągania, jako element funkcjonalny treningu 5 najgorszych ćwiczeń wszechczasów 5 najgorszych ćwiczeń wszechczasów Czy potrzebujesz białka przed snem do optymalnego rozwoju mięśni? Czy potrzebujesz białka przed snem do optymalnego rozwoju mięśni? Tamara Addis - dyrektorka szkoły, która zaraża pasją swoich uczniów Tamara Addis - dyrektorka szkoły, która zaraża pasją swoich uczniów