SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kotleciki mielone z indyka (105 kcal/porcja)

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7513

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 71 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
Składniki na 12 porcji
•800g mięsa mielonego z indyka
•3 ogórki konserwowe
•200g marchewki
•100g zielonego groszku
•1 łyżka masła roślinnego
•przyprawy ( pieprz, oregano, zioła prowansalskie )


Etapy przygotowania

1.Ugotować pokrojoną w kostkę marchewkę i groszek.
2.Pokroić na kostki ogórki konserwowe.
3.Do mięsa dodać ugotowaną marchewkę z groszkiem, pokrojone ogórki, przyprawy i całość dobrze wymieszać.
4.Uformować kotleciki ( na grubość ok.2,5 cm. ) i posypać je oregano.
5.Rozgrzać patelnię z 1 łyżką masła roślinnego.
6.Włożyć na rozgrzaną patelnię kotleciki ( na mały ogień )
7.Po ok. 4 min. na patelnię dolać ok.1/3 szklanki wody i dusić.
8.Kotlety smażyć - dusić po obu stronach. Gdy woda wyparuje dolać nowej, aż się usmażą.

Zmieniony przez - Skysis w dniu 2008-10-20 23:24:04
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 177 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 2729
Ciekawe ciekawe ... do ziemniaczków w sam raz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 454
Kotleciki wychodzą super. Robi się bardzo łatwo i dosyć szybko.
Dzięki za przepis

Zmieniony przez - Kordian w dniu 2012-03-29 14:14:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 99 Wiek 39 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1901
Trzeba będzie wytestować
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 111 Wiek 41 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 3550
jakieś zdjęcia masz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 33 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 454
Ja niestety nie zdążyłem zrobić zdjęć , za szybko się rozeszły ;) . Wyglądają jak zwykłe przeciętne mielone tyle że odstaje czasem marchew lub groszek. Łatwo się robi bo dobrze się trzymają , nie rozwalają się na patelni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 290 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 74437
ciekawe jak smakuje
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 40 Wiek 43 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 5158
Gdzie kupujecie mielone z indyka? ja mialam z tesco i z lidla, pakowane, nie dalo sie zjesc, paskudne mieso..
Normalnie indyk z pieca wychodzi pyszny a takie mielone, po usmazeniu, przyprawieniu itd do smieci idzie bo nie da sie zjesc. Podobnie piersi indycze z patelni, czy tez pokrojone i przyprawione (stir-fry), nie smakuja
Nie wiem czy to sprawa miesa supermarketowego czy co? Moze prosto od rzeznika smakuje lepiej ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Wiek 34 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 616
ja dzis zrobilem, tylko ze mieso mialem z szynki i sam zmieniliem;), wyszlo smaczne. Teraz probuje wersje z piekarnika zobaczymy co z tego bedzie:). Oczywiscie sog! Jednak z patelni lepsze:P

Zmieniony przez - DynamicBass w dniu 2012-04-11 23:47:34
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pomidorowa z orzechami i zielonym ryżem

Następny temat

Twarogowao-jogurtowa owsianka

WHEY premium