SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Koszykówka i poprawienie wyskoku

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 13104

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 127
Witam serdecznie mam problem ze wsadami, ostatnio powróciłem do koszykówki i nie wiem jak poprawić wyskok, mam 15 lat, 85 kg wagi i 190 cm wzrostu, obręczy dotykam, nawet chwytam końcami palców ale wciąż brakuje trochę by zawisnąć, a co dopiero z piłką, kosz jest zawieszony zgodnie ze standardem, za tydzień mam zawody i chciałbym akurat na nich popisać się wsadami, jak szybko i efektywnie poprawić wyskok? Jaki program wybrać? doradźcie, proszę.
1

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż że się mylili, nie czekaj ani chwili

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 62 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 511
w tydzień napewno nie zdążysz poprawić wyskoku tak aby zrobic porządnego "wsada". ale w miesiąc już tak ;]
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 14 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 127
no coś kosztem czegoś ;) ale jakie ćwiczenia wykonywać?

Nawet jeśli wszyscy już w Ciebie zwątpili, pokaż że się mylili, nie czekaj ani chwili

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256
w miesciac !? ja mam 16 lat 180 cm i 70kg i lapie sie poreczy ale o wsadach jeszcze nie ma mowy chyba ze pileczka od tenisa XD. skoro uwazasz ze w miesciac da rade poprawic wyskok o jakies 10-20 cm bo mysle ze jest to minimum skoro musisz wsadzic pilke od gory, to w jaki sposob?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 468 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3317
w jestescie porąbani....w miesiąc poprawic wyskok? chyba zartujecie. Jak by mogło sie poprawic tak wyskok to wyobrazcie sobie zawodowych siatkarzy i koszykarzy!!

Wyskok sie ksztalci Latami to jest bardzo długotrwały proces. I trzeba duzo checi i treningow zeby KIEDYS skakac wysoko. Nie poprawicie wyskoku po paru treningach. Taki jest człowiek i nic nie zrobicie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 55 Wiek 31 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 256
hahah zgadzam sie :D... to byla smieszna wypowiedz ^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8807
Witam
Ja wam powiem że wszystko jest możliwe jeżeli chodzi o poprawę wyskoku.Nawet w domowych warunkach...Opowiem na moim przykładzie.Trenuję siatkówkę na pozycji rozgrywającego.Wyskoku nigdy nie miałem oszałamiającego ale cóż nie każdy sie z tym rodzi...
Postanowilem sie wziasc za siebie i cos zrobic z ta moja skocznoscia.Oczywiscie trener odradzil mi stosowanie jakich kolwiek dodatkowych cwiczen oprocz tych co na treningu.Swoja wypowiedz umotywowal tym ze w moim wieku nie nalezy zbytnio przemeczac stawow i to co robimy na trenigu jest odpowiednio dobrane wiec mam sobie dac z tym spokuj.Ale ja jako niepokorny uczen zaczelem poprawiac mojego JUMPA. Na poczatku bylo to dluzsze rozciaganie po treningu.Nastepnie po powrocie z treningu jak miesnie byly jescze rozgrzane przechodzilem do dodatkowych cwiczen.
Wypady nogi do przodu(najlepiej przejsc takimi glebokimi wypadami z 50 metrow-jezeli ktos a mozliwosc cwiczenia na otwartej przestrzeni) i w bok( zwykle przenoszenie ciazaru na noge-tylko powoli i uzywac sily jednej z nog) z dodatkowym obciazeniem,najlepiej 2 hantelki w dloniach po 5 kg. Nastepnie przysiady na jednej nodze(najwygodniej bedzie zalozyc jedna noge na jakis wyzszy stopien( w momencie calkowitego przysiadu jedna noga oparta na -kresle lub czyms podobnym- dotyka posladka) z racji że jest to dzial o koszykowce warto wiec wspomniec ze i tak najlepszym sposobem jest gra w kosza.Determinacja i chec doskoczenia do obreczy i zapakowania wreszcie pilki.Za kazdym razem skacz jak najwyzej mozesz i efekty beda napewno.Za miesia moze za pol roku ale rezultat bedzie napewno lepszy...
Oto moj plan cwiczen:
Skoki do jakiegos wyskokiego punktu(najlepiej taki ktory jest poza naszym zasiegiem ;)
kto ile moze bo wiem ze nie kazdy ma w sobie az tyle zacieca zeby skakac po 20 razy na maxa -ale ze mnie masochista :P
Na zmiane wypad do przodu-powrot ,wypad w bok-powrot z obciazeniem
3x 15
Przysiady na 1 nodze (przysiad bułgarski)
3x20
Po tym wszystkim bardzo solidne rozciaganie.Jezeli po tych cwiczeniach bedziesz czuc spore zakwasy to oznacza ze pracowales solidnie i oby tak dalaej i nie zniechecac sie.Wyniki napewno beda.
Wiek 18
Wzrost 182
waga 83 :/ ale grubas ze mnie
przed cyklem cwiczen
zasieg w ataku 3.05
w bloku 2.80
po 40 dniach trenigu w warunkach domowych:
zaieg w ataku 3.20
zasieg w bloku 2.88-90
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 3044 Wiek 34 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 32840
Niestety musze zanegować przedstawiony przez Ciebie trening pod względem merytorycznym (nie mowie ze niemozliwe jest osiagniecie progresu z poczatku).

Powstało kilka sensownych tematów na temat wyskoku (najbardziej cenie te stworzone przez usera Junior__23 ) polecam sie z nimi zapoznać i naprostować pogląd na metodyke budowy wyskoku

Żeby nie było, że jestem gołosłowny - grałem w kosza przed kontuzją

W wieku 18/19lat
przy wadze 100kg
przy wzroscie 186cm
dosiężny (blok) był 3.20 (80cm)
naskok (atak) przekraczal 3.30m (>90cm)

Trenowałem wyskok 2 lata wg podstawowych zasad.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 709 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 8807
Zgadzam sie z Toba w 100%.Bo gdyba zwykla osoba z "podwórka" chciala sobie wzmicnic jumpa.To efekty na pewno nie byly by wielkie po zestawie moich cwiczen dodatkowych ktore tu zaprezentowalem.Ja mam treningi 5 razy w tygodniu po 1.5 godziny wiec te cwiczenia sa jakby dodatkiem uzupelniajacym po treningu...Mysle tez ze duze znaczenia ma moja waga.Dzieki temu ze zrzucilem pare kilo niepotrzebnej tkanki tluszczowej stalem sie bardziej dynamiczny a co z tym sie wiaże ,skoczny.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

[Zimowanie roweru] Sciagniety lancuch.

Następny temat

Waga/ Postura biegacza

WHEY premium