SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja za kontuzją. Jak sobie z tym poradzić ?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1536

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Witam, swoją przygodę z siłownią zacząłem pare miechów temu(jakoś listopad z czego połowa to przerwa). Jak zaczynałem ćwiczyć to czułem się dobrze. Po paru tygodniach doznałem dyskopatii kręgosłupa(aktualnie leczę u fizjoterapeuty), nasiliły się bóle kolana które dokuczalo mi od paru lat - pamiątka z gry w piłkę nożną. Doszedł do tego problem z j**a..ym prawym barkiem(ból przy odwodzeniu w bok wspomniałem o nim fizjoterapeucie i mowi że bedziemy z nim walczyć, wstępnie powiedział że to coś z mieśniem nadgrzebieniowym). Na siłkę nie chodzę od okolo 3 tygodni, ból w dole pleców raz jest raz nie ma, niektóre ćwiczenia od fizjoterapeuty powodowały ból kolana i kręgosłupa wiec je usunęliśmy. Od okolo tygodnia zaczął mnie napier... lewy bark pomimo że nie chodze na siłkę, ból podobny do tego z prawego barku. Dzisiaj na fizjoterapii przy pozycji jak w pompce i uniesieniu lewej nogi do klatki strasznie bolał mnie staw biodrowy i nie byłem w stanie kontynuować, fizjoterapeuta przyjął to bez większego zainteresowania i przeszliśmy dalej/ Czy to nie dziwne ? czy nie powinien się tym zainteresować ? za 4 tygodnie wyjeżdżam do pracy za granicę i zastanawiam się czy nie lepiej zmienić rehabilitanta na innego.
Jeszce raz wypiszę co mi dolega:
aktualnie ból obu barków(przy odwodzeniu)
dyskopatia
pogłębiona lordoza lędźwiowa(też ją leczymy)
ból prawego kolana( + czasami ból lewego pod rzepką)

POczątkowo ćwiczyłęm nawet 1,5h dziennie(zestaw od fizjoterapeuty,teraz 20min). Godzina fizjoterapii - 89zł :(
Jestem psychicznie wykończony tym moim zdrowiem.


Coś o mnie
od 19(obecnie 22) roku życia czekałem aż wyjadę do Krakowa na studia aby w 100% dopiąć dietę i zacząć zmieniać siebie, przez ten czas czytałem czasopisma kulturystyczne, śledziłem fora, czytalem artykuły, nakręcałem się coraz bardziej bo wiedziałem że kiedyś w końcu nadejdzie dzień w którym zacznę budowę nowego siebie. Po zakończeniu szkoły wyjechałem do pracy za granicę na prawie rok, zarobiłem dobry pieniądz, teoretycznie wystarczyło iść na studia kupić karnet, ułożyć dietkę i jechać z tematem, skończyło się na paru miesiącach jak widać. Nie skłamię jeśli powiem że przekształcenie mojej sylwetki w atletyczną było i jest nadal moim największym marzeniem. Co mi pozostało ? Czy jest na forum ktoś z równie wielkimi przeszkodami na drodze ? :/ naprawdę nie wiem co robić, wyleczenie mnie zajmie dużo czasu, czy jednak poźniej jak wrócę na siłkę to wszystko nie wróci?:/

od paru tygodni myślę tylko o tym, moje marzenie powoli zaczyna być coraz mniej realne :(
Czy ktoś z was borykał się z podobnymi przeszkodami ?

P.S. fizjoterapeuta sie zdziwił że po tylu ćwiczeniach nadal mam bóle kolana. Czy taki ból może być spowodowany uszkodzeniem stawu biodrowego ?(ból jak wspomnialem wcześniej był potężny)
Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-05-26 18:47:31

Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-05-26 18:48:46
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
O czym może świadczyć ten ból w prawym stawie biodrowym ? Nie boli ani nie bolał mnie on do tej pory, boli przy uniesieniu lewej nogi do klatki piersiowej w pozycji jak przy pompce z wyprostowanymi rękami, jest to bardzo duży ból, nie do wytrzymania
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
wypowie sie ktoś kto przechodził podobne problemy ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Dyskopatia to ciężka kontuzja taka na całe życie. Swoją drogą mam teraz problemy z łokciami,plecy i wszystko inne ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Musiałeś nieźle kota robić przy siadach i ciągach ze po paru miechach krąg Ci wyj**ał :(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Mam pogłębioną lordoze ledżwiową + słaba technika i powstała dyskopatia. Wiem że dyskopatię mam już na całe życie(odpadają pewnie przysiady, martwy, wiosła powyżej 50kg) ale martwą mnie te barki, kolana i ból w stawie biodrowym, żeby sie z tego w miare wyleczyc bedzie potrzeba czasu może rok a nawet dwa i pieniędzy. A co z siłownią ? czy poźniej bede mogl wrócic ?jakimś wielkim sk***... nie będę wiem o tym bo ciężkie ćwiczenia typu mc i przysiady odpadają na wiekszych ciezarach ale chcialbym po prostu wygladać zdrowo powiedzmy 40cm w ramieniu i adekwatne umięśnienie na reszcie ciała, co przy 180cm wzroście nie jest czymś niemożliwym. Obecnie 37cm w bicku bf 18%.

Powinienem wyleczyć się do końca nawet kosztem dwuletniej przerwy czy ćwiczyć delikatnie na mniejszych ciezarach na tej siłowni ?

Zmieniony przez - szymek9876 w dniu 2014-05-26 22:14:31
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Zrób przerwe całkowicie możesz wcinać jakiś kolagen np. flexit drink
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
połączyłem flexit drink z kapsułkami, i faktycznie sensownym wyjściem bedzie odpuścić siłownię na rok może więcej i się wyleczyć.
Niepokoi mnie ten bolący staw biodrowy, może to on jest powodem niezidentyfikowanego bólu kolana i pleców, z tego co wyczytałem w internetach to możliwe
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
E rok nie z 2 miesiące wystarczy.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 201 Wiek 31 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 4321
Za miesiac praca w holandii i zaczynać mogę w październiku najwcześniej. Spróbuję załatwić sobie prześwietlenie biodra i jesli się okaże że to zwyrodnienie to wychodzi na to że kupę kasy wyłożyłem na leczenie kolana a nie źródła czyli biodra :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 78 Napisanych postów 429 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 3301
Przyczyną Twoich problemów mogą być kwestie internistyczne - do konsultacji u dobrego reumatologa lub deficyty biomechaniczne połączone z kontuzjami. Poczytaj np. o zespole płasko-koślawym. Wtedy zostaje tylko fizjoterapeuta i żmudna praca. Pieprząc o kolagenach, RTG na własną rękę robisz z siebie idiotę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 538 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 4948
Jak ma problemy ze stawami to kolagen jak najbarzej pomoże.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Widoczne żyły na rękach

Następny temat

Krzywy kregoslup ?

WHEY premium