SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kontuzja, wewnętrzna strona piszczeli, POMOCY!

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 769

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

15 lat

Waga

63 kg

Wzrost

173 cm

Staż treningowy

rok

Obwód pasa

72

Obwód klatki piersiowej

103

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

siatkówka, kalistenika

Stan zdrowia

kontuzja

Cel/problem/opis

Kontuzja, porada
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 23 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 35
Witam,
Piszę w dość nietypowej sprawie, mianowicie mam 15 lat. Trenuję siatkówkę (wiąże się to, z bieganiem, skokami), oprócz tego intensywnie ćwiczę kalistenikę, ćwiczenia z obciążeniem własnego ciała. Od około 3 miesięcy, góra 4 wyczuwam ból u okolicach piszczeli u obu nóg, jednak wyraźniej daje się we znaki w prawej nodze. Z początku bolała mnie tylko noga prawa, lecz nie był to mocny ból, po prostu to zignorowałem. Na prawej nodze miałem wtedy coś w rodzaju takiej grudki, myślałem, że to krwiak, po jakimś czasie zeszło. Ostatnio miałem test sprawnościowy (intensywne bieganie), czułem ogromy ból właśnie od wewnętrznej strony piszczeli (mocniej wyczuwalny w prawej nodze). Teraz od tygodnia wzmagam się z tym problemem, nogi bolą mnie w tym miejscu nawet podczas schodzenia/wychodzenia po schodach. Kiedy mocniej stanę na którejś z kończyn, wyczuwam ból, już nie mówiąc o jakiś lekkich podskokach (boli tylko przy lądowaniu). Z moich obserwacji wynika, że nie bolą mnie tyle mięśnie, co sama kość (można to stwierdzić po tym, że przy podskokach boli mnie tylko gdy ląduję), gdy dotykam w tym miejscu, czuję ból właśnie tak jakby "na" kości.
Szukałem różnych podobnych tematów na internecie, znalazłem hasło "okostna" oraz zapalenie przyczepów mięśniowych, przeciążenia i tego typu rzeczy (głównie na forach pasjonatów biegania). Niestety nie raz natrafiłem również na podobnie opisany uraz i było to złamanie zmęczeniowe. Bardzo obawiam się takiej diagnozy, ponieważ tak jak pisałem, ból wyczuwam bardziej na kości niż mięśniu. Oczywiście umówię się jak najszybciej do lekarza.
Chciałbym się zapytać czy ktoś miał podobna "kontuzję"?
Może ktoś zna się na tym i z mojego opisu, będzie potrafił powiedzieć mi, na co mogę się nastawić i co mi może dolegać.
Jeżeli potrzeba dokładniejszego opisania, zdjęcia, czy czegokolwiek, proszę pisać w komentarzach, postaram się podać co i jak.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12016 Napisanych postów 160340 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234070
problem moze byc ze wszystkim od zmian strukturalnych do zlego obuwia.
najlepiej udac sie do specjalisty ktory wykona badania

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Powtórzena

Następny temat

Redukować czy dalej masować?+ocena progresu

WHEY premium