SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kolejna porażka, kolejna szansa, kolejna nadzieja...

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1643

napisał(a)
Temat przeniesiony przez obliques z działu Ladies Fit. Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 889
Cześć

Wracam po sporej nieobecności, starsza o kilka latek, większa o kilka kg, bogatsza w doświadczenia, jednak nie do końca :(
Na zdjęciach widać moje transformacje. Widać również że mój efekt JOJO mnie nie odstępuje :(
W 2009 - 2011 trochę ćwiczyłam na siłowni, w 2011 - 2012 była ciąża i poród, w II połowie 2012 do I połowy 2013 ćwiczenia Zumby,do czasu operacji na żylaki. Dziś mamy jeszcze I połowę 2014, od 3.03 chodzę 4 x w tyg na Zumbę, w niedzielę 2h. Moja waga to 65 kg. Rok temu 53-54. Centymetry załamują, przykładowo brzuch 102cm!!!Dieta?Mieszkam z 5-cio osobową rodziną więc o specjalnym żywieniu nie ma co marzyć - nie mam jak gotować na dwa gary ;) . Facet lubi schabowe z ziemniaczkami w polewie z oleju, córki zmiksowana zupka - również nie wszystkie smaki. Wcześniej dawałam radę - ale nie jadłam z nimi - wkurzali się tylko na mnie, a przez zapachy mielonego przy patelni mnie skręcało z głodu.
Kiedyś popijałam po treningu białko Trec'a i burnera przed zumbą. Jednakże zajęcia mam o 20.15 więc łykając tabletkę na 1h/30min przed - nie mogłam zasnąć - albo powodem jest sam wysiłek który mnie bardzo pobudzał. Często bolała mnie głowa, z tym miałam częsty problem. Teraz też - od czasu rozpoczęcia ćwiczeń...nie mam pojęcia o co chodzi. Piję duuuużo płynów...3-4litry dziennie. Nie słodzę cukrem a słodzikiem, jak piję coś gazowanego to tylko Pepsi Max, jem mało mięsa - prawie wcale...lubię ryby i gotowanego kurczaczka, praktycznie codziennie jem słonecznik z rodzynkami namoczony wcześniej na2h w wodzie do tego owoce - obecnie mrożone - z kefirem. Chleb pełnoziarnisty, czasem żółty ser, pleśniowy, mozzarela. Owoce, warzywa - tego sporo. Z supli to tran, i fat burner max - to czasem - nie wiem jaka różnica jest po tym...łykam z przyzwyczajenia. Nie wiem czy spala tłuszcz z organizmu czy z pożywienia....nie doczytałam :( Ostatnio kupiłam kije nordic walking...jak mam chwilę to przejdę się godzinkę półtora w szybkim tempie 2x w tyg. Ogólnie jeżdżę samochodem, siedzę w domu, nie pracuję, moje wyjście to spacer z córką lub zakupy - zumba i kijki.
Piszę tu gdyż zawsze miło dowiedzieć się czegoś nowego, jakiś pomocnych wskazówek od osób zajmujących się sportem, dietą itp. itd.
Na dole moje foty...za jakiś czas.....jak zacznę widzieć efekty - dodam aktualne :)

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 282627
Wszystkie wskazówki znajdziesz i w regulaminie, i w dziennikach innych użytkowniczek. Zachęcam do lektury

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

napisał(a)
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 151 Wiek 35 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 889
Ruda_29
Wszystkie wskazówki znajdziesz i w regulaminie, i w dziennikach innych użytkowniczek. Zachęcam do lektury

To oczywiste ;) jednak każdy "przypadek" jest inny...podobne tematy oczywiście przeglądam.

Pozdr
napisał(a)
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 2292 Wiek 47 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 108601
kamila chodzi o to, żebyś wypełniła ankietę, dodała zdjęcia (bo na tych ciupińkach to niewiele widać), przeczytała w trybie "pilnym" art. "Co jedzą ladies" i wrzuciła do dziennika jak wygląda Twoja dieta wraz z gramaturą. Wszystko wskazówki masz właśnie w regulaminie .

"Nigdy nie wmawiaj sobie, że nie dasz rady, bo wiara w siebie to połowa sukcesu".

Dziennik:
http://www.sfd.pl/[FIT]amadi__W_pogoni_za_zdrową_sylwetką_podsum/str.36,54_-t930827-s54.html

ART:
Dieta bez glutenu:
http://www.sfd.pl/Dieta_bez_glutenu__czyli_co_Ladies_powinna_wiedzieć.-t940054.html#post0 

napisał(a)
Początkujący
Plan posiłków dzisiejszy dzień poniżej

napisał(a)
Początkujący
fotki

napisał(a)
Początkujący
I jeszcze jedna

napisał(a)
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 115 Napisanych postów 28242 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 125423
Sprawdź, czy nie masz diastasis (link w regulaminie), poza tym wydaje mi się, że przydałaby Ci się wizyta u fizjoterapeuty - wydaje mi się, że masz nieco zrotowaną miednicę.

Dieta no... jest dość brzydka, ale dlaczego - orzekonasz się, jak przeczytasz temat co jedzą Lejdis

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

napisał(a)
Początkujący
Saida
Sprawdź, czy nie masz diastasis (link w regulaminie), poza tym wydaje mi się, że przydałaby Ci się wizyta u fizjoterapeuty - wydaje mi się, że masz nieco zrotowaną miednicę.

Dieta no... jest dość brzydka, ale dlaczego - orzekonasz się, jak przeczytasz temat co jedzą Lejdis

Dzięki za opinię ale mogę się zgodzić jedynie co do diety - że jest fatalna ale to chyba normalne - "większość nowicjuszy je siano nim się wtopi w temat".
Sprawdziłam ową szczelinę w brzuchu i uspokoję siebie a Ciebie poinformuję że odległość jest wielkości małego palca. Odnośnie nogi to też błędna myśl gdyż nogi mam równe :)

Więc...nad dietą muszę popracować, zdecydowanie, wiem że nie powiecie mi z góry co, jak i kiedy jeść ale proszę jedynie o info:
1) jak mam to liczyć, łączyć białko i węgle
2) Nie wiem na przykład co mogę zjeść przed treningiem i po nim gdy kończę go o 21.30. czy mogę zapodać wtedy pobudzającego fat burnera, 3) czy pić białko po treningu,
4) dlaczego mam problemy z wypróżnianiem mimo że piję sproszkowany len, dużo wody, błonnik,
5) dlaczego po 3 tygodniach zumby (5h/tyg) przytyłam 3kg, dlaczego po 2h skakania po zajęciach boli mnie głowa

te pytania są dla mnie wielką niewiadomą.
napisał(a)
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 12 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 282627
A kto napisał, że masz nierówne nogi?

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

napisał(a)
Ekspert
Szacuny 211 Napisanych postów 59591 Wiek 13 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 228104
O ile kojarzę dobrze z Twojego poprzedniego zrywu w 2012 roku, to masz epi, a tu proszę... Chcesz cisnąć spalacze tłuszczu?

Matka Chrzestna

NIEDOCZAS mam

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Plan treningowy do sprawdzenia

Następny temat

FBW MASA DO OCENY

Leucyna redukuje tłuszcz i chroni mięśnie Leucyna redukuje tłuszcz i chroni mięśnie Zawodnik Muay Thai doznał poważnego obrażenia czaszki! Zawodnik Muay Thai doznał poważnego obrażenia czaszki! Najlepiej rokujące zawodniczki Bikini Fitness wg Edyty Tamilewskiej Najlepiej rokujące zawodniczki Bikini Fitness wg Edyty Tamilewskiej Sałatka słoikowa z komosą ryżową Sałatka słoikowa z komosą ryżową Kamil Koźlik - ocena sylwetki Kamil Koźlik - ocena sylwetki Fenkułu - także na świąteczne przejedzenie Fenkułu - także na świąteczne przejedzenie Linsay Christiansen - wyjątkowo ponętna trenerka jogi Linsay Christiansen - wyjątkowo ponętna trenerka jogi Paweł Głuchowski będzie tatą! Paweł Głuchowski będzie tatą!