SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolczyk w języku...

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 397119

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7
Hej.Rok temu zrobiłam sobie kolczyka w pępku i wszystko mi się pięknie zagoiło. Treaz naszła mnie chętka na język...Mam kilka pytań co do tego. Czy rzeczywiście, jak się ma kolczyć to się sepleni? Bo ja niezbyt dobrze wymawiam 'r' w niektórych wyrazach i nie chciałabym jeszcze do tego seplenić ;D. Czy to obija szkliwo? Czy bardzo boli? Czy rzeczywiście nie można jeść przez kilka dni? A jak można to co i jak. A ile się nie można całować?;>. I jeszcze jedno-jak się rozmawia, czy widać kolczyka [nauczyciele]? Jakbym o czymś istotnym zapomniała, to dopiszcie, naprawde bylabym wdzięczna:). Dzięki z góry:* A tak na marginesie-mój stary nik to vikaczek:)

*ToUcH mE..I wAnNa fEeL yOuR bOdY ;D*

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 88 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 853
hmm.....spotkalem juz pare osob z kolczykiem w jezyku i musze przyznac ze mowily calkiem normalnie (niestety nie wiem czy to to naturalne czy kwestia treningu - choc i to nie wykluczone :P). A jesli chodzi o to, czy inni go widza to...no wydaje mi sie ze jednak nie da sie tego calkowicie ukryc. No chyba ze opracujesz na to przed lustrem jakas metode ;). Slyszalem ze po tym jezyk dosc ostro puchnie, oraz (podobno) przekuwanie wcale nie boli jak by sie moglo wydawac. No ale wiesz - sam nie probowalem :D Tylko dobrze sie zastanow czy napewno tego chcesz. Ja bym jednak z tym uwazal. No ale i tak zycze powodzenia ;)

"...Wherever I may roam..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 2907 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 27817
po kolczyku sie nie sepleni ... nie wierzcie w te głupoty
szkliwo obija ale nie jest to az taka wielka wada
jezeli chodzi o to czy go widac to dosc prosto go ukryc, po prostu nie otwieraj szeroko ust, nie krzycz przy tych przed ktorymi chcesz to ukryc
podczas normalnego mowienia kolczyka nie widac
jezeli chodzi o puchniecie to jest to sprawa indywidualna
niektorym puchnie na tydzien, jeszcze innym schodzi po 1 dniu

Czuwa nad Tobą Bóg
Nie wszyscy Cie w dupe kopną
są ludzie bez nóg

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
pamietaj przede wszystkim ze to duze ryzyko
skarjnoscia jest to ze mozesz umrzec heh, wystarczy tylko ze przekluwacz cos s******li
a w ktorej jestes klasie ze nauczycieli sie boisz nie wydaje mi sie zeby w jezyku byl az tak rzucajacy sie w oczy...
co do szkliwa to z tego co czytalam to obija,ale potem mozna wymienic sztange na krotsza kiedy juz sie zagoi, nie bedzie opuchlizny itd
no aha i dziurka w jezyku zarasta w ekspresowym tempie
w ogole to odwazna jestes, ja bym sie nie zdecydowala.mialam w nosie, niestety zle przeklute etc. no i koniec z piercingiem ....

edit: http://www.innastrona.pl/lifestyle_health_piercing.phtml - ciekawy art o piercingu i tatuazach a dokladnie o niebezpieczenstwach
http://www.bmezine.com/pierce/02-tongue/A41202/tngkolcz.html - kolejny

Zmieniony przez - nioonia w dniu 2005-11-04 16:17:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 7
Dzięki Wam za odpowiedzi :). Odważna to ja będę jak przebiję!! ;D A to i tak dopiero we ferie, które mam 13-26...luty :/. Tak wiec jeszcze daleko ;). Ale juz musze kase ciułać;D. A w klasie 2 gimnazjum jestem noo i babka sie czepiala pępka jak przypadkowo mi sie odslonilo;D. Ale w sumie to nie wiem, co by mogl az tak spier..., ze mialabym umrzec? ;D

*ToUcH mE..I wAnNa fEeL yOuR bOdY ;D*

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
ja tez jestem w 2klasie, a przekulam nos jak bylam jeszcze w 1 i nikt nic mi nie mowil, moze miedzy soba cos gadali ale do mnie nie
ani wychowawczyni nic, bo nie kazala mi wyjac kolczyka, z reszta i tak bym nie wyjela.
potem nosilam do konca pazdziernika no i koniec mojej przygody
i nie wiem czy jeszcze kiedys przekluje, chociaz strasznie mnie korci.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
ama_tor niezupelnie masz racje - owszem sepleni sie bo jezyk zwieksza swoja objetosc (mniej lub bardziej ale zwieksza) i to jest stan nienaturalny i wiekszosc ludzi przez pierwszy dzien nie wymawia 'r' nie dlatego ze nie moze tylko dlatego ze wymawianie tej litery jest bolesne.
a dobrze dobrana dlugosc sztangi czyli nie za dluga pozwala na unikniecie obijania sie kolczyka o zeby czyli szkliwa nie psujemy

odpowiadajac na pytania zainteresowanej:
1. Czy rzeczywiście, jak się ma kolczyć to się sepleni? Bo ja niezbyt dobrze wymawiam 'r' w niektórych wyrazach i nie chciałabym jeszcze do tego seplenić ;D.
Przez 1-2 dni zaleznie od opuchlizny jezyka mozesz seplenic mniej lub bardziej albo prawie w ogole

2.Czy to obija szkliwo?
Odpowiednio krotki (oczywiscie nie za krotki zeby jezyka nie sciskal) nie obija zebow. Na poczatku dostajesz dlugi bo jezyk sie powieksza wiec nie moze upijac, jak opuchlizna zejdzie zmieniasz na krotszy.

3.Czy bardzo boli?
Samo przebicie to chwila i nie boli bardzo. Jezyk jest dosc mocno scisniety kleszczykami przez co troche krwi odchodzi, poza tym przed zabiegiem czasami sie go "znieczula" chlodzac (np. kostkami lodu) wiec samo przebicie nie jest szczegolnie bolesne. Pobolewa pozniej, przez 1-2 dni, ale jak nie bedziesz wywijac jezykiem na poczatku to nie bedzie bolec.

4.Czy rzeczywiście nie można jeść przez kilka dni? A jak można to co i jak.
To juz indywidualna sprawa. Ja po ok. 18h od przebicia zjadlem normalny obiad. Trwalo to ok 40 min. ale zjadlem , kroilem mieso na male kawaleczki i wkladalem miedzy zeby trzonowe . Po pierwszym posilku opanujesz technike jedzenia z bolacym jezykiem a jezeli posilki w stanie stalym okaza sie za trudne do konsumowania przez pierwsze dni to mozesz probowac kaszki, odzywki bialkowe (cwiczysz =)?, przeciery, jogury. kisiel wbrew pozorom to nie jest dobry pomysl bo jest b.gesty i jezeli jezyk bedzie cie bardzo bolal to nie bedziesz go w stanie przesunac w ustach dalej i mozesz sie udusic

5. A ile się nie można całować?;>.
Jak sie zagoi calkowicie. Roznie czasami 2 tyg, czasami miesiac - zalezy jak szybko przebiega u ciebie proces gojenia.

6. I jeszcze jedno-jak się rozmawia, czy widać kolczyka [nauczyciele]?

Podczas normalnej rozmowy raczej nie, chyba ze masz dluzsza taka 'linke' pod jezykiem (nie wiem jak sie to fachowo nazywa), wtedy kolczyk musi byc troche blizej poczatku jezyka i czesciej widac. Widoczny jest podczas tego jak na kogos krzyczysz, jak spiewasz, jak ziewasz itp
Ale co naucziela obchodzi co ty masz w ustach...?

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
netfan niektorych obchodzi
co prawda o moj nos sie nie czepial nikt,ale pani od chemii jak bluzka na ramaczkach latem mi sie podwinela i widac bylo kawaleczek doslownie brzucha to mi powiedziala ze to bluzka niestosowna do szkoly
no ale inne dziewczyny chodza ze spodniami jak najnizej, golymi brzuchami kolczykami na wierzchu i jest ok, wiec tak generalnie to nic nie moga zrobic oprocz tego ze od nich na koniec roku dostanie sie mniej punktow za zachowanie
netfan a Ty masz kolczyk w jezyku no nie, ale w jakims temacie chyba pislaes ze sie dopiero zastanawiasz albo to o brode chodzilo.. w kazdym badz razie ile juz kolczykow posiadasz?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
w jezyku mam.
w brodzie mialem ale wyjalem bo byl niepraktyczny.
odsloniety brzuch czy wielki dekolt to co innego

netfan

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 68 Napisanych postów 4311 Wiek 32 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 16683
duzy dekolt to rozumiem ale skrawek brzucha widoczny? i to przypadkiem? no dajcie spokoj
hmm mi sie tez b. podoba w jezyku ale nie mam na tyle odwagi zeby to zrobic a pozatym moja skora, organizm i jego sklonnosci...mi to jeszcze bardziej uniemozliwiaja..
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 1471 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 26792
sklonnosci?az sie boje spytac jakie

Zmieniony przez - netfan w dniu 2005-11-05 15:06:16

netfan

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kolana-pilne.

Następny temat

Piszczel a ściągacz

WHEY premium