Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 352099 razy
  • Autor

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

• kropka02
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 107

Wysłano 11 lutego 2009 21:55

zgłoś naruszenie
    bike99

wybacz, bo nie znam całego wątku,
    jaki czas jesteś po rekonstrukcji??? i jak oceniasz cały zabieg? czy warto się stresować??? pewnie temat poruszany wiele razy ale co człowiek to inna opinia...
  • sagemxc
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 258

Wysłano 11 lutego 2009 22:42

zgłoś naruszenie
    Podobno rozmasowując je mozna ich uniknąc, najlepiej masowac miejsce w ktorych było nacięcie w literke "S"
  • ice86
    • LPA: 4

Wysłano 11 lutego 2009 23:12

zgłoś naruszenie
    Witam was wszystkich majacych przygody z kolanem i ACL. Jestem pol roku po rekonstrukcji ACL. Leczenie i rehabilitacje mam juz zakonczona. Czuje sie swietnie choc do sportu moge powrocic dopiero po roku od operacji. Ubytku miesniowego w operowanej nodze juz nie ma, mimo ze byl sporawy (trzeba sie bylo stosowac do zalecen lekarza i rehabilitanta i cwiczyc 2-3 razy dziennie). Pełne zgiecie kolana juz po 4 miesiacach. Cale leczenie przechodziem w klinice prywatnej w Olsztynie przy ulicy Wojska Polskiego 80, majacej kontrakt z NFZ wiec nic mnie nie kosztowalo. musialem czekac ok roku na operacje a prywatnie kosztuje 6000 pln i czeka sie 2 tyg. Naprawde polecam dr Kaczmarka i dr Bieleckiego z tamtejszej kliniki. Pełen profesjonalizm, kultura, indywidualne podejscie do pacjenta. Poprostu czuje sie pelne zaufanie.

A co do odszkododwan dostalem za artroskopie i rekonstrukcje łacznie 4 % z PZU. nie pozostaje mi nic innego jak sie odwoływac.

podaje link do Tabel uszczerbku na zdrowiu PZU. Mozna znalezc swoj wypadek i przypisane do niego % o ktore mozna sie ubiegac.

http://www.pzu.pl/pub/files/PZU_ZYCIE_SA/Tabela_uszczerbkow.pdf

w razie pytan pisac: michal_sad@wp.pl
    • Trenuje: 2
    • LPA: 4254

Wysłano 12 lutego 2009 14:52

zgłoś naruszenie
    Dzieki za porady

Własnie mija 17 dzień od mojej rakonstrukcji, a raczej rekonstrukcji mojego więzadła :)

Zabieg oceniam pozytywnie.
    Jak na razie wszystko jest dobrze.
    Niektórzy piszą że ból okropny i takie tam, a ja miałam z tym problem przez pierwsze trzy noce, był ketonal oczywiście ale potem brałam go bardziej zapobiegawczo niz przeciwbólowo.

Teraz ćwicze, ćwicze, ćwicze. Mam pelen wyprost i zgiecie bierne 90 stopni bez problemu, z czynnym to zależy w jakiej pozycji. Na siędząco bez problemu nóżka sie zgina, gorzej jak wykonuje zgięcie nogi w leżeniu na brzuchu. Tu jednak ścięgna i mięsnie się jeszcze nie do konca słuchają Wychodzi coś koło 75 stopni.

A ja tak bym juz chciała rowerkiem pojeżdzic
    rower-power
  • bike99
    • Trenuje: 2
    • LPA: 4254

Wysłano 12 lutego 2009 14:58

zgłoś naruszenie
    Aha kropka.
    Ja cały zabieg, no z momętami odjazdów, oglądałam za monitorze. Miałam znieczulenie do kregosłupa ale poprosiłam o cos do spania, ale nie do końca na mnie zadziałało.
    Najlepsze było to, że cos namieszali w papierach i jak juz leżałam na sali operacyjnej, na głupim jasiu, to jeszcze sie pytali jaka to ma byc rekonstrukcja i jakie śruby ))
    rower-power
  • Gita
    • LPA: 3576

Wysłano 12 lutego 2009 18:16

zgłoś naruszenie
    Na zrosty mnie kazał lekarz ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. Stwierdził, że mam tendencje do zrostów jak zobaczył kolano podczas artroskopii. Własnie zrosty po wypadku spowodowały u mnie zupełne usztywnienie kolana.
  • Gita
    • LPA: 3576

Wysłano 12 lutego 2009 18:17

zgłoś naruszenie
    To jeśli chodzi o wewnętrzne, a Sagem mówi o zewnętrznych
  • meg22
    • LPA: 549

Wysłano 13 lutego 2009 10:07

zgłoś naruszenie
    Gita, no własnie u mnie tez był problem ze zrostami, ale co innego mnie martwi. jestem 10 miesięcy po rekonstrukcji ACL a później po ponownej artroskopii i zastanawiam czy długo jeszcze będzie mnie bolało kolano. Mam dni że nioe moge chodzić po schodach, bo czuję ból kolana tak jakby było przeciążone, a czasami czuję ból kosci w miejscu gdzie jest śruba. zastanawiam się , czy kiedykolwiek będzie normalnie. Często mam ból w przdniej części kolana pod rzepką. Lekarz powiedział, ze wszystko juz w porzadku, ale ja mam to kolano jakies sztywne, a poza tym cały czas nie mam całkowitego zakresu ruchomości.
    pozdrawiam
  •  
    SFD

Wysłano 13 lutego 2009 10:21

zgłoś naruszenie
      hej! mam pytanko... 29 stycni mialam artroskopie... częsciowe usunięcie łąkotki i fałdów błony maziowej.... w poniedzialek mialam sciagane szwy... nadal z rany saczy sie krew jakby z ropa... czy to normalne? prosze piszcie bo troche mnie to martwi... pozdrawiam!
    • Kovolka
      • LPA: 346

Wysłano 13 lutego 2009 12:26

zgłoś naruszenie
      Mam pytanie: jak długo utrzymuje sie opuchlizna po artroskopii kolana??bardzo prosze o jak najszybsza odpowiedz!z góry wielkie dzieki:)