SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 656857

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 807 Wiek 33 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 26013
Witaj
wiem ze wróżka nie jestes. kolano oszczedzac miałem przez okolo 2 tyodnie,a ja mu spokój dalem na 2 miechy.a pytam sie bo moze kts miał podobne objawy i mi pomoze
thx i pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Witaj
Dzieci po co te nerwy ;D z miłością... z miłością... ;)
Widzisz problem z kolanami jest taki, że przy uszkodzeniu więzadeł, rzepki, łąkotki i innych każdy przypisuje im inne objawy, które często się ze sobą pokrywają choć uszkodzenia są inne... Może doszło do uszkodzenia rzepki, może do uszkodzenia łąkotki, może do uszkodzenia więzadeł... z tego co pisałeś bardziej stawiałabym na te dwie pierwsze możliwości, choć może tak być, że to zupełnie coś innego... napisałeś, że chrupie Ci coś w kolanie, a nie masz przypadkiem uczucia niestabilności? takie zeskakiwanie, przeskakiwanie, albo uciekanie...
Znajdź dobrego specjalistę... jeżeli masz taką możliwość skonsultuj się z innymi lekarzami by potwierdzili diagnozę... Ja odwiedziłam ich ok 9 zanim trafiłam na kogoś, kto się rzeczywiście zna na swoim fachu ;D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A gdzie tu były nerwy? Po prostu takich pytań były setki na tym forum,a na pierwszej stronie widnieją takie co najmniej 3...
Był jakis konkretny uraz? Jakieś dodatkowe objawy?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Saida, rzeczywiście miałyście rację, że artroskopia to nic takiego, dostałam znieczulenie przez zastrzyk w kręgosłup, brzmi strasznie, ale nie bolało, wcześniej dostałam jakąś tabletkę od której chciało mi się śmiać no i byłam totalnie wyluzowana. Ogladałam na monitorze wnętrze kolana i byłam zawiedziona,bo nie mogłam rozpoznać co jest co, dla mnie to wyglądało jak jakiś film z głębin morza .
Chodzę w takim stabilizatorze blokującym nogę w pozycji wyprostowanej i dzielnie ćwiczę, pełen wyprost i zgięcie oraz mięsień, ale to boli. Ile mam ćwiczyć?
Dzięki Saida
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Ta tabletka to byłgłupi jaś,zawsze dają,bo od odgłosów wydobywających się z kolana jeszcze bardziej by sie pacjent denerwował. Fajnie miałaś,że mogłas oglądać kolano,ja nie mogłam Bo spałam
A za co dziękujesz?
A ćwicz tak długo,jak będziesz czuła,że tego potrzebujesz. Ja ćwiczenia zalecone przez fizjo przestałam robić po około dwóch miesiącach.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Dziekuję za odpowiedź i słowa otuchy, bo ta rekonstrukcja o której mówił Wojsław lekko mnie zdenerwowała:), ale tak sobie myśle, że skoro lekarz powiedział, że wszystko jest już ok no to pewnie jest. Ćwiczę zgięcie i wyprost przez godzinę dziennie, a mięsień staram się częściej, bo jest jak galaretka, napinam, a z zewnątrz w ogóle nie widać, by on istniał. Myślę, że powinnam mieć fachową rehabilitację. Potrzeba do tego jakiegoś skierowania od lekarza? Myślę tu o rehabilitacji odpłatnej oczywiście!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
A kto Ci zalecił te ćwiczenia,co robisz teraz? Lekarz czy po artro przyszedł jakiś rehabilitant?
Żeby pójść na rehabilitację odpłatnie,nie trzeba żadnego skierowania (w prywatnym ośrodku).
Nie dziękuj,nie ma za co. Po prsotu podzieliłam się doświadczeniem,od tego jest forum.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Lekarz zlecił i przyszły rehabilitantki, miałam 3 sesje, pierwsza bolała jak skurczybyk, zmachałam się jak bym przebiegła maraton, ale postęp był duży.
To znaczy, że nie potrzebuję żadnego skierowania, a rehabilitant będzie wiedział co ma robić. Trochę boję się sama ćwiczyć, obawiam się, że popełnię jakieś błędy, no ćwiczenia z rehabilitantem są chyba bardziej efektywne.
Odnośnie rehabilitacji z NFZ to chyba nie ma na co liczyć, kiedyś po urazie (tego samego kolana) kazali mi czekać w kolejce 3 miesiące no i poszłam prywatnie, bo po 3 m-cach to nie miałoby już sensu!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 35 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 149
Dlatego zaraz po artro trzeba było poprosić swojego lekarza o skierowanie na rehabilitacje... ja dostałam bez proszenia kartę z zabiegami i już następnego dnia po powrocie do domu miałam rehabilitację. W szpitalu oczywiście też i tak jak Ty nie wspominam tego zbyt dobrze zwłaszcza że w kolanie siedział mi ten przeklęty dren, chciało mi się wyć, na szczęście rehabilitant dzielnie mnie wspierał swoim poczuciem humoru ;)
Co do ćwiczeń, to skup się oczywiście na mięśniu czworogłowym, wykonuj ćwiczenia izometryczne (czas napięcia mięśnia czworogłowego:5 sekund, czas przerwy: 10 sekund), rób je jak najczęściej co 2-3godziny. Kiedy chora noga odpoczywa możesz to samo ćwiczenie wykonać zdrową nogą. Możesz też usiąść na stole i powoli prostuj nogę, przytrzymaj z pięć sekund, jeżeli nie dasz rady to pomóż sobie zdrową nogą, podkładając ją pod chorą. Jak najczęściej napinaj mięśnie.
Droga Saido, do tego są takie fora by inni mogli zadawać takie pytania... ja nie pytałam i zdałam się na lekarzy i dopiero po 3 latach postawiono mi trafną diagnozę, która teraz zdaje mi się taka oczywista... Każdy ma prawo pytać i oczekiwać odpowiedzi...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Dajanka,nie zapędzaj się z podawaniem ćwiczeń,bo nie znasz dokładnie przypadku koleżanki i takie rady mogą tylko zaszkodzić - Kradam by banował od razu za to. Przede wszystkim nie należy przeceniać roli mięśnia czworogłowego - wazniejszy jest stosunek mięśnia dwugłowego do czworogłowego.

Co do rehabilitacji,to mi wystarczyła ta szpitalna - ćwiczyłam według zaleceń rehabilitanta,tak,jak kazali w szpitalu i efekty są znakomite,nie chodziłąm dodatkowo na rehabilitację.
Nie zazdroszczę ogólnie doświadczen rehabilitacyjnych,bo pierwszą sesję rehabilitacji zaczynałam następnego dnia po zgłoszeniu się (ale z inną częścią ciała), a na drugą musiałam czekać raptem tydzień - uwaga - w PAŃSTWOWYM szpitalu.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Wiecej