SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 658376

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 41 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 584
Fonsito dzięki za odp.
Zmiany mam opisane na wypisie po rekonstr.ACL

najemnik

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 326
Witam! Mam mały problem z kolanem. Jakiś miesiąc temu skręciłam kolano, mimo iż nie mogłam go do końca wyprostować, lekarz założył mi gips na dwa tygodnie. Po zdjęciu okazało się, że mam przykurcz. Po tygodniu nie było dużej poprawy, nogi nie mogę całkowicie wyprostować a zgiąć w kolanie tylko 90 stopni. Lekarz dał mi skierowanie na oddział ortopedyczny, a tam lekarz po obejrzeniu kolana stwierdził, że trzeba zrobić artroskopię. Kazał jeszcze zrobić USG. Na USG wyszło, że mam wysięk w stawie kolanowym z płynem w zachyłku nadrzepkowym o grubości do 11 mm i zwłoknieniami w obrębie zachyłka. Czy ktoś wie może co to oznacza? I jak długo moja noga będzie wracała do formy po zabiegu?
Trochę się rozpisałam, ale bardzo proszę o jakąś odpowiedź.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
teraz się mi przypomniało,że mój fizjoterapeuta polecał też to http://www.kinesiologytaping.pl/index.php?kat=61 :) miłej nocy ~!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Agata odpowiem, choć nie jestem specjalistą, jak niektórzy na forum (milczą, moze mają wakacje), ale co nieco w wyniku skręcenia przeszłam no i przeczytałam całe forum.
Czy to mały problem to się okaże. Jak ja skręciłam kolano, przez miesiąc miałam ograniczony zakres ruchu. Gips moim zdaniem, jak na forum było podkreślane wielokrotnie to niezbyt dobry pomysł, powiedziałabym, że szkodliwy. Toje wyniki USG niewiele mi mówią, zwłaszcza, że jak podkreślano na forum wielokrotnie wszelkie badania bezinwazyjne są słabym narzędziem diagnostycznym. Kilku osobom wprawdzie diagnoza z badań bezinwazyjnych pokrywała się z diagnozą podczas artoskopii. Jak długo noga będzie wracała do normy po zabiegu? To trudne pytanie, zależy co stwierdzą i co zrobią i jak długo bedziesz czekać na zabieg. Im dłużej tym gorzej, ale jesli jest szansa, że bez arto uda się przywrócić sprawność to lepiej nie robić. Najrozsądniej iść do kilku lekarzy i wtedy podjąć decyzję. Około 10 lat temu miałam uraz kolana i kulałam przez miesiąc, miałam rehabilitację - pole EM na pewno, co jeszcze nie pamiętam i przeszło. Ponowny uraz skończył się usunięciem ACL, mija pół roku i jest bardzo średnio
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
Gita, pewnie nie dobrze, jeśli lekarz od razu założy gips zanim postawi diagnozę. Chociaż są przypadki, gdzie usztywnienie jest wskazane - np. naderwane więzadło boczne może się zrosnąć.
Agata- te zwłóknienia, to mogą być zrosty, więc może coś tam się jeszcze naderwało?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 3 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 326
Co do gipsu, to rzeczywiście nie był potrzebny. Jak mi go ściągnęli, to lekarz, inny niż ten co go zakładał, powiedział, że przez niego noga mi będzie dłużej wracała do sprawności. Te zwłóknienia wg lekarza wykonującego USG powstały na wskutek urazu i powinny same zginąć po ok 6 tygodniach. Ale wszystko się wyjaśni po artroskopii. Zabieg będę miała już w środę, dokładnie miesiąc po skręceniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
I to mnie najbardziej wk..wia, że nie mogą zrobić chociażby rezonansu i od razu wjeżdżają z artroskopią. No ale wiadomo, więcej punktów z NFZ i na takim zabiegu przepływa kasa np. 4000 zł a nie 400 jak za rezonans. Teraz zrobią artro diagnostyczną, później pare miesięcy rehab, a za pare znowu coś tam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
wiesz, w Klinice Ortopedii w Zakopanem dochodziło ponoć do akcji typu: "zrobimy pani rezonans, jak już teraz podpisze pani zgode na operację".
zresztą ze mną było niewiele lepiej:] lekarz przyjmując mnie na oddział rehabilitacji postawił odmienna diagnozę niż prowadzący. a jak chciałam skierowanie na rezonans drugiego kolana to powiedział że jemu teraz wiedza na jego temat nie jest potrzebna, tym bardziej mi się nie przyda;] i że zrobie sobie świeży rezonans za 8 miesięcy :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Ja chciałam sama z siebie zrobić rezonans odpłatnie, ale chcieli skierowania od lekarza, to zadzwoniłam do doktorka, a on powiedział, ze to nic nie da, że diagnoza zazwyczaj jest błędna i ze tak czy siak trzeba robić artro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 23 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 131
Witam wszystkich:)
jestem juz po operacji (tydz. temu we wtorek)i okazało się ,że "oczywiście " to nie tylko łąkotka, ale obie- i oba fragmenty mam usunięte + fałd maziowy i pourazowa chondromalacja kłykcia przyśrodkowego kości udowej II / III st. Opuchlizna już w dużej mierze zeszła, tylko boli okrutnie i sypiać z tego powodu nie mogę- a i te zastrzyki w brzuch nie należą do najprzyjemniejszych.
Niestety w dzień przed operacją skręciłam zdrowe kolano i cuś mi chrupnęło, a teraz boli.Mam swiadomość ,że od 2mies. ta noga jest przeciążona, ale chyba dla swojego świętego spokoju zrobię sobie rezonans.A propos czy, oprócz ćwiczeń, można tę zdrową nogę jakoś regenerować-nie wiem np. tabl. Artreum czy czymś takim?
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Następny temat

Bóle kolan - przeciążenie?

WHEY premium