SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, artroskopia, łękotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja itp.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

Ilość wyświetleń tematu: 656848

Nowy temat Temat Zamknięty
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
MKRaven, tu po przeszczepie chyba nikogo nie ma. Sama jestem ciekawa jak się takie kolano zachowuje. Co do tenisa - to moje prywatne zdanie - ciężko może być bo ten sport sobie wyobrażam jako dość obciążający kolano.
Co do pytania nr dwa - hmm... Przychodza mi na myśl synviski, kwasy hialuronowe i inne GO-ONy. Spytaj lekarza, może to jest dobry trop.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 117 Wiek 30 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1535
ZAmknij ryj , to nie o to chodzi , musisz 4 razy srać w nocnik przez 3 miesiące i wtedy ci będzie lżej :) , miałem kiedyś naciągnięte ścięgno achillesowe to przez 6 miesięcy wypełniałem kałem pojemniki i już jest dobrze :) Zyćze powrotu do zdrowia:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 250 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1317
?!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 108
Fonsito >> no właśnie nie mogę znaleźć nigdzie nikogo po takim zabiegu, kto by coś mógł powiedzieć na ten temat.
Co do tenisa to sam nie wiem bo, jak pisałem, jeden lekarz mówi, że 100% sprawności będzie inny, że nie.

No nic to najwyżej jak już mnie pokroją to napisze co i jak to może chociaż innym się przyda.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 583
Gita,
te ćwiczenia należą właśnie do ćw. priopercepcyjnych:) przykładowo - stanie na jednej nodze z zamkniętymi oczami, stanie na jednej nodze i równoczesne kręcenie głową, typowe ćwiczenia równoważne na gumowej 'poduszce', trampolinie, etc.
pzdr:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 55 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1033
jestem drugi dzien po artroskopii tej takiej zwyklej ze mi kamere wkladali i plukali kolano ale mam za***iscie spuchniete kolano przykladam zimny kompres zelowy caly czas i opuchlizna nie schodzi. kiedy ta opuchlizna w koncu zejdzie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 213 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1331
MKRaven. Przypomniało mi się, że znam człowieka, który miał 3 operacje na kolano (więzadło + uszkodzona i przeszczepiana chrząstka) i jeszcze jednego po 5 operacjach, z większą masakrą w kolanie. Teraz jeden śmiga na nartach, drugi już wraca do sportu tak że pewnie będziesz mógł wrócić do tenisa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 251 Wiek 31 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1731
Ja po pierwszej artroskopii tez mialam ogromna opuchlizne ktora mi zeszla praktycznie calkowicie gdzies po tygodniu a po drugiej artroskopii ktora mialam miesiac temu mialam nie duzo spuchniete raczej tylko nad kolanem i mi zeszlo po jakos 4 dniach...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 658 Wiek 51 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 3576
Fonsito, jesli chodzi o jazdę rowerem to używałam tak niskich przerzutek jak nigdy a i tak później bolało, no może nie bolało, ale czułam przeciążenie i nie działało tak płynnie. K-remy, a to lekarz Ci polecił te ćwiczenia czy rehabilitant? Jakoś mam wątpliwości czy są pomocne (po zerwaniu ACL) - co o tym sądzą "starzy wyjadacze".
Tesyo, cierpliwości - dużą opuchliznę miałam jakieś 3 tygodnie, a później nadal był obrzęk dość długo (nawet martwiłam się, że mi tak zostanie), może on trwać podobno do pół roku (tak mówiła rehabilitantka).

Zmieniony przez - Gita w dniu 2008-07-08 22:29:06

Zmieniony przez - Gita w dniu 2008-07-08 22:30:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 55
siema, pól roku temu miałem rekonstrukcje acl, lekarz pól roku temu mówił ze będę mógł grac znowu w piłkę nożną za rok, ale martwi mnie to ze nie mam pełnego zgięcia w kolanie, brakuje jakieś 2 cm, nie wiem czy to się poprawi, jak nie pomożecie mi to będę musiał iść do lekarza, a tam to trudno się dogadać o cokolwiek;/ pozdrawiam i z góry dzięki :)
Nowy temat Temat Zamknięty
Poprzedni temat

żółte zęby

Wiecej