SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja 4

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 120403

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 55 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 267
mnotauro - jak masz obrzęk polecam tak : fraxiparyna + kapusta czy tez sałata juz nie pamiętam, ale wyciąga zaj**iście.metoda stara = ale jara. Albo jak ci zalezy zeby szybko zeszło to idz na rehabilitacje wez 20 minut mocnego magentroniku + krio i zleci. Ewentualnie tape limfatyczny, fajnie ściąga.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 167 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 2391
Ogólnie ood poniedzialku bylem na basenie odpuscilem trening submission i nog na silowni bol jest mniejszy a boli tylko gdy ucisnac w tym miejscu. Czy masz pomysl co to jest, ostatni raz gdy pojawil sie ten obrzek ( 2 lata temu) skonczylo sie artrotomia (byc moze z niekompetencji lekarza , nie mi to oceniac ) dodam ze kolano jest mocno sfatygowane kilkadziesiat % lekotki usuniete
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
jeśli lekarz otwierał ci kolano metodą artrotomii to w ciemno można powiedzieć,żebyś poszukał innego lekarza.Chyba,że pomyliło ci się z artroskopią
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 24 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 577
słyszałem że na obrzęki ( a może na wode w kolanie) najlepiej mąką żytnią obkładac kolano, że niby wyciąga... Ale to fakt czy mit nie wiem dokładnie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 235
koledzy mam pytanie, czy spotkał się ktoś ze stwierdzeniem od ortopedy, że nie można rekonstruować ACL gdy kolano nie ma pełnego zakresu ruchów tak jak przed urazem? Jeden ortopeda wmawia mi, że nie może poddać mojego kolana artroskopii i jednocześnie rekonstrukcji bo nie mam pełnego wyprostu. Pełnego wyprostu nie mam dlatego, że mam uszkodzoną łąkątke i przez to nie mogę go wyprostować do końca co zostało potwierdzone przez innego ortopedę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 38 Wiek 35 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 235
Ortopeda, który chce mi robić 2 operacje artroskopię chce mi robić na NFZ a już rekonstrukcje za pieniądze i to nie małe. Teraz pytanie, uciekać do innego co zrobić mi to za jednym razem? jeśli zrobię artroskopię to potem będę mógł zrobić na NFZ rekonstrukcję gdzie indziej? Nie wiem czy inny ortopeda będzie chciał się potem brać za kolano przy którym ktoś już grzebał :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 764
bez sensu robić najpierw artroskopię a póżniej rekonstrukcje , ja miałem 6 lat temu podczas jednej artroskopi wszystko diagnostykę usunięcie kawałka łąkotki i rekonstrukcje ACL.

Przecież to nienormalne żeby otwierać kolano zobaczyć co się dzieje i zamknąć spowrotem . Jak już otworzył to niech zrobi i zamknie.

Zmieniony przez - barred w dniu 2013-02-24 14:45:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jak myślicie czy warto iść do lekarz na fundusz zdrowia czy lepiej zapłacić i prywatnie, chodzi mi o to czy mi na funduszu dobrze kolano zrobi i nie chciałbym żegnać się ze sportem. Będę miał prawdopodobnie rekonstrukcję ACL.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33071 Napisanych postów 23163 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 278047
jak masz lewe 4000-12000 zl to idz prywatnie do dobrej kiliniki.ale to kupa kasy :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 67 Napisanych postów 1893 Wiek 110 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36567
jeśli kolano nie ma pełnego zakresu ruchomości,co spowodowane jest jego zablokowaniem przez fragment łąkotki,to faktycznie najpierw usuwa się ten blokujący fragment,kikuty zerwanego więzadła i pozostałe uszkodzenia,przywraca pełną ruchomość,a dopiero w drugiej kolejności przeprowadza rekonstrukcję.Co do robienia na nfz albo prywatnie,to nie ma jednoznacznej odpowiedzi,są lekarze którzy robią na nfz i mają lepszą renomę,niż operujący prywatnie.Wszystko zależy od konkretnego lekarza,poczytaj opinie,popytaj znajomych.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chrupiący bark !

Następny temat

Omacor

WHEY premium