SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504696

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 13 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 301
Mam pytanie.
Podczas noszenia stabilizatora puchnie wam noga?I tutaj nie ma różnicy czy chodzę,leże,siedzę.
Bez stabilizatora noga wygląda normalnie.
Próbowałem delikatnie zapinać,ale to nic nie daje.

Pozdrawiam.

Zblazowany hedonista.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1070
właśnie jestem po pierwszej rehabilitacji :) miałem zginanie kolana leżąc na plecach, zginanie kolana leżąc na brzuchu z pomocą zdrowej nogi, wciskanie piłki znajdującej się pod kolanem, ruchy stopy na "jeżyku" przy lekko zgiętym kolanie oraz parę takich lekkich jakby przysiadów z ciężarem na zdrowej nodze. jak myślicie ok wszystko? nie za mocno, nie za słabo? narazie mam pozwolenie na zgięcie do 30 st. jestem 8 dni po reko
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 938
Witam, jestem 4tyg. po reko ACL, i prawdopodobnie mam uczulenie na sruby biowchlanialne(dzis zawiozlem posiew z rany). Czy juz ktos mial uczulenie, i czy uczulenie to duzy problem?? Pozdro 4all

Luis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Nie mozna miec uczulenia na sruby biowchlanialne. Pewnie masz sruby wykonane z kwasu mlekowego i one moga powodowac podraznienia w stawie ale nie w 4 tyg. od operacji. Dopiero w pozniejszym okresie. Mnie jeden "koniowal" straszyl tym. Nie goila mi sie rana od przeszczepu to powiedzial, ze to wina srub. Pojechalem do lekarza, ktory robil mi artro. Najpierw wysmial tamtego lekarza. Pozniej zapytal czy zdrapalem strupa, powiedzialem ze tak bo to lubie i co sie okazala zabrudzilem ta rane i pod spodem zrobil mi sie krwiak (strasznie sie na mnie za to zdenerwowal). Zrobil punkcje krwiaka, wpuscil antybiotyk i juz jest wszystko dobrze. Oczywiscie blizna mi sie rozeszla i jest duzo wieksza ale tak to bywa..

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
Witam. Jestem 5 godzin po Larsie . Mimo że rekonstrukcja jest podobno bardziej skomplikowana od artroskopi (w artro miałem usuwany róg łękotki i mikrozłamania na kłykciu kości udowaej dla odbudowy chrząstk) i według nie których bardziej bolsena to ja czuje sie w porownaniu z artro rewelacyjnie . Podobno jutro mam wyjść ze szpitala na własnych nogach :) Mam kawałek larsa na pamiątke - na tym można samochód holować :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 68 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 938
Hej, mam sruby interferencyjne. Problem zaczal sie juz 2tyg. temu z kolanem, zaczelo od goraczki 39,5C. Bylo coraz gorzej kolano puchlo punkcja za punkcja nad kolanem dopoki nic z igly nie wycieklo procz 2 kropel ropy a bylo opuchniete. Punkcja pod rana skad wzieli przeszczep, obrzek sie zmniejszyl, dostalem antybiotyk i tabletki przeciwzapalne(robil to lekarz, ktory mnie operowal). 3 dni brania tabeletek i powrot goraczki na 39,8C poszlem do chirurga w swoim miescie przepisal zastrzyki Biodacyna. 2 zastrzyk mialem wziasc w niedziele poszlem na pogotowie i czekalem 1godz. na zastrzyk. Kolano mi spuchlo jakby je ktos napompował i goraczka 40,1C. Rano wstalem poszlem "zalatwic" wstaje a spod stabilitazatora krew sie leje. Sciagam stabilizator a tam dziura w ranie skad brali przeszczep.
Dzwonie do ortopedy, kazal przyjechac. Zaczal wygniatac tam gdzie sie zrobila dziura i wylecialo okolo 100ml plynu i duzo skrzepow krwi z nad kolana spuscil okolo 150ml samej ropy nic krwi. 2 dni potem znow z nad kolana spuscil 100ml ale krwi. Rana pod kolanem wciaz otwarta i saczaca sie.
Dzis bylem u ortopedy wziac wymas i powiedzial, ze stawia na uczulenie na sruby. W poniedzialek bede wiedzial czy to uczulenie czy infekcja bakteryjna. Pozdro dla ACL-ów

Luis

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Avecezar, prywatnie? Na przeszczepie z mojego miesnia tez mozna bylo holowac samochod - bynajmniej anastezjolog tak mowil ;D.

Wojsciech ciezko mi uwierzyc w uczulenie. Gdyby takie cos naprawde istnialo to chyba by czegos takiego nie stosowali skoro takie rzeczy sie dzieja.
Wspolczuje Ci..

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 53 Napisanych postów 1264 Wiek 33 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16210
Uczulenie można mieć dosłownie na wszystko, a w twoim wypadku jest prawdopodobne zarówno uczulenie jak i infekcja, wszystko okazać się może dopiero tak naprawdę po wynikach, teraz pozostają tylko domysły

ktoś inny może nas uczyć i wskazywać nam drogę ale pracę musimy wykonać sami

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 143
Operacja z NFZ tylko Larsa sobie zafundowałem (nie jest tani ale chyba warto)zobaczymy co będzie dalej chcę wrócić jak najszybciej do sportu dlatego postanowiłem troszkę zainwestować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9
mam pytanie jak droga jest taka operacja okolo. prosze o jak najszybsza odp. z gory dzieki
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium