SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504661

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Witam wszystkich..
Właśnie wyszłam ze szpitala po rekonstrukcji ACL. Mam teraz dużo wolnego czasu, więc czytam Wasze informacje i opinie. No i stwierdzam, że bardzo daleka droga przede mną do sprawności fizycznej. Tym bardziej, że pierwszy zabieg nie powiódł się i była konieczność wykonać korektę zabiegu :(
Jestem nastawiona bardzo pozytywnie, musi być wszystko ok
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
Szprycha :) nie poddawaj sie :) mi sie wydawalo, ze bede lezec plackiem 2 miechy..minal miesiac a mnie nosi :D w miare mozliwosci, ale nie myslalam, ze tak szybko dojde jakos do siebie...a co sie nie powiodlo?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
a, i ta kochana tabliczka :D btw. sluchajcie, jak zaczne zginac noge za bardzo to co? moga mi sie wiezadla zerwac albo rozciagnac ? dzis na rehabilitacji myslalam, ze nie bedzie 90...ale zaczelam ciagnac i ciagnac, z rehabilitantem...no i mam... tylko jak zaczne roziagac zebym tylko nie przegiela pały w 2 strone :/
a implant łąkotki raczej na nfz w nablizszej przyszlosci na pewno nie bedzie, drogie i nie do konca przetestowane ( podobno )
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
Witam..
Więzadło jest przeciągane przez kanał taką zawleczką, która wychodzi przez kość i sama zaskakuje. Tak aby więzadło nie cofnęło się. Zawleczka ta jest osadzana w kolanie poziomo, a w moim przypadku doktorkowi osadziła się pionowo. Zaraz na drugi dzień po zabiegu, przy każdym minimalnym zginaniu czułam jak coś przeskakuje w kolanie. Można to było porównać do zębatki, która przeskakiwała przy zgięciu na cztery tyk,tyk,tyk,tyk i wyproście na cztery tyk,tyk,tyk,tyk. A przy pobudzaniu rzepki do pracy tak czeszczało, że miałam gęsią skórę na całym ciele.. Po moim czterodniowym monitowaniu lekarzowi, w końcu zlecono wykonać zdjęcie RTG kolana. Okazało się, że kanał jest wywiercony zbyt nisko, a zawleczka trze o rzepkę !!! Konieczna była korekta zabiegu :( Wkręcili mi sztyft bio-wchłanialny i usunęli zawleczkę, która tarła mi o rzepkę.
Doktorek przez rutynę, która go zgubiła naraził mnie na podwójne przechodzenie przez procedurę całego zabiegu...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
ja pierdziele...ano własnie..czasem mniej doswiadczony bardziej sie przylozy niz rutyniarz co niby zeby zjadl na tym..wspołczuje.. faktycznie nic przyjemnego, ale pomysl , ze juz z gorki...operacje masz za soba a to najwazniejsze..
ja dzis 3 dzien po rehab, im wiecej cwicze tym wieksza ochote mam na cwiczenia, zaczynam troche czuc czworoglowy... ze w ogole mam :)
eee...czlowiek jest tak skonstruowany, ze wytrzyma wiecej niz mu sie wydaje.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 22 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77
O tak.. Co nas nie zabije, to nas wzmocni !!!
Ale dlaczego oni nie ponoszą za takie pomyłki konsekwencji..?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
wlasnie tego tez nie wiem...ja po operacji lezalam z jakims pilkarzem, byl sale obok, z tego co uslyszalam poszlo ponad 20 tys na jego operacje ( jak mniemam koszty lezenia w szpitalu i chyba czesciowo rehab ) i mu sie noga rozpadla, moj doktorek mu skladal... kupiony towar mozna reklamowac,. usluge w sumie tez...a to co? moze i mozna ale ktoremu choremu chce sie jeszcze lazic po sadach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 355 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4254
Witam nowa aclówkę

Kurcze to ładnie ci namieszali w tym kolanku, ale całe szczęści juz naprawione. Zastanawia mnie jednak w jaki sposób Ci to chrupotało, bo nie rozumię tęgo "cztery tyk,tyk,tyk,tyk"

Ivnoire tylko nie szalej z tym ćwiczeniem Fajnie jest jak co dzien zauważasz, że cos tam jest lepiej, to mobilizuje do pracy.

"sluchajcie, jak zaczne zginac noge za bardzo to co?" A który tydzień? Niby do szóstego ma byc 90 stopni, ale ja z rehabilitantem miałam więcej juz w piatym. Teraz mam siedem i pół tyg i mam spokojnie 120-130 (a 120 ma być do 12 tyg niby) ale ciągne dalej

rower-power

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
a ja jutro ide z kacem na rehab :) z przyjaciolka sie nie widzialam kilka miesiecy i9 uuu
przy okazji...tia...tak mysle o butach po tym wszystkim...zabijalam sie w szpilach, zeby byc ...wiecie jaka :) laski opalaja sie zeby byc...wiecie jakie :)...final taki, ze jest sie Kulawą albo ma sie czerniaka, albo jedno i drugie :) nie warto...za duza cene za to placimy ...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 67 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 274
ja mam 32 dzien, za jeszcze raz tyle bedzie 9,5 tygobia :D ajjjjjjjjj, i jak mnie wkurzają te gadki "taka młoda..."przynajmniej nie :" taka stara a jakim cudem jeszcze chodzi "
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium