SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolano, łąkotka, więzadło, ACL, rekonstrukcja

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 504381

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 469 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 34832
mial ktos pobierany przeszczep ze zdrowej nogi? bo ja mialem i w tej nodze jest oslabiony 2 glowy ...jak robie cw na dwojke to chora noga lepiej ciagnie niz zdrowa ,w zdrowej czuje taki jakby opor ...tez tak mial ktos?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Andrews66
Jeśli myślisz , że to wiązadła (pewnie tak , bo tu trafiłeś)poczytaj to co jest pod linkiem na dole i to co wcześniej pisaliśmy, nie musisz się daleko cofać w czytaniu.

http://www.rehabilitacja.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503

Jest tam też forum, gdzie możesz zapytać specjalistę.

Nie ma złamania to po co gips? To niestety nasze realia.
kumplowi z drużyny poszły na hali wszystkie więzadła, w naszej mieścinie lekarz mu wsadził nogę w gips, dobry ortopeda złapał się za głowę jak to zobaczył i .......zrobił z nogą porządek.
Koleś po roku wrócił do piłki.
Wokół mnie same "kaleki", wszyscy z mojej dzielnicy trenujący piłkę (3szt oprócz mnie) są po rekonstrukcjach, ciekawe gdzie tkwi błąd , że te kontuzje są tak częste.

pozdrawiam kolanowców
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3019
Właśnie już nie wiem co mam myśleć bo na ostrym dyżurze każdy lekarz miał swoją wersję (skręcenie, więzadła boczne, acl, zwichnięcie rzepki albo jak to pani doktor stwierdziła-przywidziało mi się) i chciałem sprawdzić (taki wywiad przedlekarski ;) ) czy ktoś już miał takie coś, bo żaden lekarz mi nie wierzył, że nic mnie nie boli, a chodzić nie mogę.

wes89- Na tą stonkę, którą linknąłeś już zdążyłem trafić. ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Ogotaj1 każdy chyba tak ma , albo sie nie przyznaje do tego. Ja jestem 16 tygodni po i mam to samo.
Czas wymienić rzepkę....?
Jak 4 głowy wróci to podobno przestanie klikać...tak mi powiedział ortopeda
Kakus to chyba normalne że 2 głowy osłabiony w miejscu pobrania przeszczepu. Weź się za ćwiczenie a nie się obijasz...

Zmieniony przez - moniaiadi w dniu 2010-03-11 19:33:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 200 Wiek 45 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 687
Andrew66 ja jak skręciłam kolano zerwałam wiązadła acl i poboczne , rozwaliłam łąkotkę itp to ból miałam przez parę minut tylko.
Ale chodzić się nie dało bo sie przewracałam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 71 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 926
Chyba objawy po zerwaniu są różne chociażby ze względu na siłę naszych mięśni.
Ja po pierwszej jak i po drugiej kontuzji nie miałem niestabilności kolana, dlatego do artroskopii łudziłem się, że więzadła są cale
Opuchlizna w miarę szybko znikała, a ból wystąpił tylko podczas samego zajścia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 78 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3019
Dzięki Zobaczę co powie doktorek w przyszłym tygodniu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 522
Witam,
dzis wrocielm z rekonstrukcji ACL metoda LARS w Rudnej Malej. Noga boli okrutnie :) lekarz zalecil tydzien lezenia jednak stwierdzil ze mozna spokojnie obciazac noge do granicy bolu.. pokazal tez proste cwiczenie, ktorego narazie nie moge wykonac bo bol skutecznie uniemozliwia prostowanie nogi. To narazie wszystko postaram sie na biezaco informowac o postepach :)

aha jeszcze jako ciekawostke napisze ze zarowno na usg jak i rezonansie wyszlo uszkodzenie lakotki przysrodkowej, a poczas operacji okazalo sie za jest ona cala :) dziwna sprawa ale chyba powinienem sie cieszyc...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 454 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1365
Prywatnie czy NFZ?:P

Memento mori..

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 67 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 522
niestety prywatnie.. NFZ nie obejmuje larsa, poki co :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Prozak a inne leki

Następny temat

pekniecie kosci promieniowej -pomocy.

WHEY premium