SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kolagen a obróbka cieplna ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 6369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 18
Witam

Zastanawiam się co dzieje się z kolagenem w takiej np. golonce wieprzowej podczas gotowania albo pieczenia ? Mam problemy z kręgosłupem, stawami i chcę go (kolagenu) trochę dostarczyć ale nie wiem czy wcześniej wygotowana golonka (około 70 min) a następnie upieczona (około 90 min w temp. 200 °C) będzie jeszcze miała w sobie jakąś znaczną ilość tej substancji ?

Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 197 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 26056
większość kolagenu zostanie w wywarze w którym się gotowała
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 199 Napisanych postów 1532 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 11842
Właśnie, dlatego nasze babcie robiąc tzw.galaretę na zimę, czy na święta, dodają do wywaru i mięsa żelatyne a następnie rozlewają w słoiki i miski do stężenia, wtedy wszystko co jest w mięsie i w wywarze zastyga i jest do zjedzenia:) Zimne nóżki-najlepszy suplement :)
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta do oceny

Następny temat

Dieta na masę do oceny, 78kg

Wiecej