SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kofeina - przedawkowanie?

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 279

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 19 Na forum 2 lata Przeczytanych tematów 247
Witam, dziś przygotowując sobie shaker na zawody w dwuboju postanowiłem wziąć większą dawkę kofeiny niż zwykle - zawsze były to dwie/trzy tabsy czyli 400/600mg i nie czułem żadnego pobudzenia. Jakiś czas nie używałem jej i byłem przekonany ze jedna tabletka ma 100mg i wziąłem 8 tabletek które zawsze otwieram i proszek ze środka mieszam z kreatyną i AAKG. Po otwarciu tabletek i wsypaniu ich do szejkera i zmieszaniu stwierdziłem że w razie czego sprawdzę jeszcze etykietę bo coś mi mówiło ze jednak tabletka ma 200mg co okazało się trafionym podejrzeniem. Krótko mówiąc w środę mam zawody w dwuboju czyli klatka + martwy. Pytanie ode mnie czy 1600mg kofeiny da mi mega kopa czy raczej akcja pogotowie? ważę 83kg i mam 179cm wzrostu. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1038 Napisanych postów 6892 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58852
Raczej sor
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 139470 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 973703
jw
wiecej nie znaczy lepiej, jak uklad nerwowy jest juz "przetyrany", to nawet 2g nie pomoze, no chyba, ze w szybszym przejscio na lepszy siwat
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
czyli raczej nie ryzykować i wyrzucić?
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3838 Napisanych postów 67425 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 545881
No zdecydowanie wyrzucić . Dawka jednorazowa powyżej 600 mg jest zdecydowanie za duża i stosowanie takich dawek jest kiepskim pomysłem
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5934 Napisanych postów 139470 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 973703
j/flex
u mnie optimum to 400mg,
600 jeszcze dziala ok, ale juz nie jest to optymalne rozwiazanie, bo czuje, ze organizm nieco nie radzi sobie z taka iloscia.
700-800 to u mnie brak treningu, taka ilosc nadaje sie po to bym zwymiotowal, mdlosci, drgawki i tyle z zabawy
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1038 Napisanych postów 6892 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 58852
Co prawda zgon następuje przy dawce rzędu 10-13g, ale zatrucie kofeiną masz, jak w banku już przy 600mg.
Efekty odwrotne do zamierzonych i możliwe dalsze komplikacje.
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 5879 Napisanych postów 67379 Wiek 32 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 871584
na szczęście jest dopiero niedziela,więc proch który masz w shakerze wysyp do śmietnika lub toalety i przygotuj z większą rozwagą nowy mix , tym razem uważnie czytając etykiety , a najprościej to nie dosypuj do niego kofeiny tylko te kilka kapsułek weź ze sobą, łykniesz i popijesz resztą lub wodą w odpowiednim momencie
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3985 Napisanych postów 34893 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 253275
Pozostaje zgodzić sie z kolegami

nie ma sensu tak kombinować

„bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy”

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WIE DIE."

...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Okej, prochy wyrzucone i szejk zrobiony z 600mg kofeiny. Dzięki wielkie za pomoc ;)
...
napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3985 Napisanych postów 34893 Wiek 28 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 253275
600mg to i tak niemało

dobrze by było odstawić na jakiś czas stymulanty

„bądź odważny gdy rozum zawodzi bądź odważny w ostatecznym rachunku jedynie to się liczy”

ZAPRASZAM NA MOJEGO BLOGA: http://www.sfd.pl/[BLOG]_K_PS_w_kuchni-t1081825.html

"WE FIGHT. THAT IS HOW WE WIN, THAT IS HOW WIE DIE."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ashwagandha + Guarana

Następny temat

STACK do SZTUK WALKI + SILOWNIA