SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kobieta po ciąży a powrót do ćwiczeń

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1428

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Witam

Moja dziewczyna lada chwila będzie rodzić, no i po ciąży ma zamiar wrócić do trenowania. Wcześniej, ja ją prowadziłem, układałem plan, diete itp. Ale teraz po ciąży to nie mam pojęcia w jaki sposób ma zacząć znowu ćwiczyć, celem będzie redukcja. Myślałem aby zaczeła po miesiącu lub dwóch od cardio, na początku 3x w tyg po 30 min, później 4x w tyg po 30 min i po tym 4x w tyg po 40min, następnie aby zaczeła chodzić ze mną na siłownię(4 dniowy split, ja akurat trenuję metodą Yates'a ale jej bym ułożył inny plan 4 dniowy) + 3x w tyg cardio z rana na czczo. Co o tym sadzicie, co radzicie, kiedy może zacząć i czy może zaczynać tym sposobem co ja mówiłem oraz czy ona będzie mogła po pewnym czasie zacząć ze mną trenować tą samą metodą ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Dane:
16lat, ok 60kg wagi, 172cm wzrostu, staż(siłownią pół roku przed ciążą-głównie crossfit, ale woli trening siłowy, wcześniej 4 lata trenowała taniec i 3 lata piłkę nożną) Nie wiem czy te wszystkie informacje będą przydatne ale wolałem je załączyć i Tak wiem trochę wcześnie na dziecko, ale stało się i nawet dobrze. Ja utrzymuję w pełni sam dziecko, rodzicie nic nie MUSZĄ dokładać więc ich nie obciążamy niczym, dziewczyna dalej się uczy, tak od siebie w razie jakiejkolwiek krytyki ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Wszystkie zagadnienia są podane w regulaminie działu. Powodzenia i daj znać jak realizacja planów treningowych
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
https://www.sfd.pl/-t451674.html - Trening w czasie ciąży i po porodzie
https://www.sfd.pl/-t900427.html - O rozstępie mięśni brzucha w ciąży i po porodzie

https://www.sfd.pl/]]]KONCEPCJA,_REGULAMIN_DZIAŁU[[[-t666947.html

Zmieniony przez - Ruda_29 w dniu 2014-06-24 01:00:15

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Dzięki z chęcią przeczytam ;) Tylko odpowiedz mi na pytanie czy po dłuższym czasie będę mógł zaproponować jej trenowanie moją metodą czy lepiej nie ? Według mnie ta metoda jest dobra i dla kobiet i dla mężczyzn, zarówna na masę jak i na redukcję się sprawdza(ale to jest moje zdanie). A ty co o tym sądzisz ? ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
z takim stażem treningowym - pomijam ciążę - niech zacznie od FBW, ogarnie technikę.

Odnośnie ciąży - zapraszam do lektury

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Wielkie dzięki za pomoc ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Do fbw 3x lub split 4x w tyg dorzucić cardio 3x w tyg ? Bo jeszcze to chciałem wiedzieć ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 26831 Wiek 18 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 283202
chyba nic nie przeczytałeś....

A ja nie jestem za ciężka jak na swoją wagę?
http://www.sfd.pl/Ruda_DT_/_Debiuty_2015-t1044538.html

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51556 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Matko Bosko Redukcyjno. Daj kobiecie urodzić najpierw i do zdrowia wrócić. Nawet jeszcze nie wiesz, czy mocz będzie umiała trzymać i w ogóle siedzieć na tyłku - jeśli krocze popękane będzie. Nie wspominając już o chronicznym zmęczeniu czy baby blues, a nawet depresji poporodowej (temat tabu w Polsce). Kiedyś się nawet mówiło "położonica jest jedną nogą w grobie".
Jakie cardio ja się pytam...? Z dużym prawdopodobieństwem będzie miała stawy jak z gumy, a jak będzie piersią karmić, to dopiero będzie

Cardio na czczo? No fajnie, jak będzie piersią karmić, to jej krzywdę zrobić możesz.

Rehabilitacja poprodowa przez 6-8 tygodni plus spacery z wózkiem 5-10 km.
I żadnych diet, bo się kości w sitko zamienią, a jak będzie karmić to nawet dziecko podtruć mlekiem może.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Jako świeżo upieczona matka podpisuję się obiema rękami pod tym, co napisała Martucca. Dziecko wywraca wszystko o 180 stopni i wątpię czy przez najbliższe 2 miesiące, ba, może nawet pół roku Twoja partnerka będzie miała ochotę na ćwiczenia. Ja od miesiąca nie marzę o niczym innym, jak o wyspaniu się. Dziecko jest absorbujące i jeśli nie będziecie mieli nikogo do pomocy, to nawet we dwójkę będzie ciężko wygospodarować choć godzinkę dla siebie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1069 Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 9614
Do pomocy kto będzie, bo bacie i prababcie same ustawiają się w kolejkach kiedy dzieckiem będą się zajmować ;) A to nie żę ja jej karzę ćwiczyć, sama chce zacząć, dlatego skoro tak mówi piszę tutaj, by dowiedzieć się od czego musi zacząć, jak z czasem zwiększać intensywność ćwiczeń i kiedy mniej więcej będzie mogła zacząć ćwiczyć tak jak przed porodem ;)

Ruda_29 masz rację nie przeczytałem bo byłem padnięty, ale zaraz wezmę się za lekturę.

O i jeszcze jedno, napisałyście że przez dięte i cardio na czczo, w okresie karmienia piersią będzie mogła zrobić krzywdę i sobie i dziecku, ale przecież piersią może karmić, nawet 2,5 roku(tak jak mnie karmiona ;D). To przez ten cały okres nie może trzymać diety(nie musi być specjalna na redukcję, ale zdrowa, zero snickersów, fast fódów, tylko zdrowe jedzonko np.), a cardio po treningu ? NIe móie o okresie zaraz po porodzie tylko, jakieś dwa miesiące po, aby łądnie doszła do siebie, i psychicznie i fizycznie :)
Dzięki za pomoc ;)

Jak jest trudno, to znaczy że idzie w dobrą stronę....

NO PAIN NO GAIN !!!!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 802 Wiek 40 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 35259
Babcie i prababcie w pierwszych miesiącach nie zastąpią mamy. Jeszcze mamy karmiącej piersią (chyba, że będzie odciągać laktatorem, ale uwaga! laktator nie zawsze da radę. Mojej znajomej dziecko przybierało po 500 g na tydzień, a laktatorem nigdy niczego nie udoiła). Mój młody non stop by na mnie wisiał.

Zdrowa dieta może być trzymana zawsze, chodzi tylko o to, żeby nie było deficytu kalorycznego. Bo podczas palenia tłuszczu uwalniają się toksyny, które mogą podtruć dzieciaka. Tak z grubsza.

W ramach ciekawostki: przed ciążą ważyłam 74 kg, przez całą ciążę i rok przed nią trzymałam miskę wg ladies (w ciąży bez limitu składników). Teraz, miesiąc po porodzie ważę ok. 67 kg i nadal nie liczę kalorii. Więc z czystą miską wszystko spada samo. Oczywiście wagowo, bo jeśli chodzi o jakość ciała to inna kwestia.

Zmieniony przez - huda w dniu 2014-06-24 10:58:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Never give up; czyli w pogoni za idealem

Następny temat

pytanie

WHEY premium