SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Klatka piersiowa - "budowa"

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1880

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 31
Witajcie

Zacząłem ćwiczyć kilka miesięcy temu, dokładnie drążek, pompki itp. Chciałbym zbudować w miarę estetyczną klatkę piersiową, nie chce być jakimś kozakiem tylko chcę wyglądać "zdrowo", przez ten czas na klatkę ćwiczyłem w zasadzie tylko pompki, najpierw robiłem 5 serii po 14 pompek klasycznych, teraz robię 3 serie po 16 powtórzeń pompek z nogami na podwyższeniu i 3 serie po 16 pompek klasycznych. Ćwiczę co drugi dzień, prawie kompletnie nie widzę efektów, staram się ćwiczyć regularnie, nie jem świństw, a więc rodzi się w tym momencie pytanie: Czy dam radę coś osiągnąć ćwicząc same pompki? Od razu mówię że siłownia odpada, Proszę również o rady.

Oto moja "klatka":




A o to klatka jaką chciałbym mniej więcej osiągnąć:




ps. Brzuch to osobna sprawa, nie poruszajmy tutaj tego tematu.


Zmieniony przez - wex42 w dniu 2016-05-15 01:15:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509

Wielu osobom wydaje się w początkowym okresie treningów, że wystarczy po prostu wykonywać ćwiczenia na mięśnie i one się rozwiną, poziom tkanki tłuszczowej nam się zmniejszy i będzie wyglądać elegancko.

Nic bardziej mylnego. Jeśli spojrzymy na osobę ze zdjęcia to widać tylko, że poziom tkanki tłuszczowej jest wysoki i co najpierw trzeba zrobić to go zredukować. Dopiero wówczas jak poziom tkanki tłuszczowej będzie niski można ocenić co pod tym tłuszczem się kryło. Może się okazać, że nasza masa mięśniowa jest bardzo mała i trzeba będzie po prostu ją rozbudować.

Do tego celu trzeba przede wszystkim dobrej diety i treningu siłowego. Niestety nie rozbudujemy sylwetki pompkami, na początku mogą one dać bodziec mięśniom, ale z czasem ten bodziec będzie za słaby aby mięśnie się nadal rozwijały.

Na koniec trzeba wspomnieć, że pan ze zdjęcia na dole ma świetną sportową sylwetkę. Masa mięśniowa na dobrym poziomie, poziom tkanki tłuszczowej bardzo niski i nad taką sylwetką zapewne pracował ładnych kilka lat.

Polecamy również: Jak zacząć trening siłowy - rozpiska i przykłady. Poznaj ćwiczenia początkującego.



Zmieniony przez - rion10 w dniu 2022-08-17 15:43:38

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 213 Napisanych postów 1557 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 24901
Koleś z ta klata na dole jest chudy według mnie, więc słabo postawiony wzorzec. Oczywiście ze pompkami zbudujesz dobra klatkę ale musisz mieszać warianty i być cierpliwy bo jednak w domu to zajmie dłużej niż na siłowni. Tak czy siak potrzebna jest dieta. Bez niej nie ruszysz do przodu i będziesz stał w miejscu nie ważne jak ciężko byś trenował. Dieta to podstawa.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6494 Napisanych postów 62286 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777509
Zdjęcie przedstawia ogólnie pojętą dobrze wysportowaną osobę ale po pierwsze bez siłowni trudno osiągnąć taką sylwetkę. Po drugie nie jedzenie świństw nie wystarczy odzywianie winno być przemyślane i zdrowe to jest gwarant sukcesu. Po trzecie pompki są ok i ich warianty ale warto by było ćwiczyć całe ciało kompleksowo.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
J/W

Zdjęcie przedstawione to sportowa i estetyczna sylwetka. Jeżeli Twoim celem jest przedstawione zdjęcie to nie obejdzie się bez treningu siłowego, oczywiście popartym odpowiednim odżywianiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wydajny plan treningowy

Następny temat

Plan do oceny.

WHEY premium