SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kilka pytań odnośnie diety, proszę o porady.

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1179

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 208
Witam.
Ok 1,5 miesiąca temu zainteresowałem się działem odchudzanie na sfd.pl. Postanowiłem sam spróbować. Na początku ułożyłem sobie dietę, bazując na podwieszonych wątkach, później dołożyłem do tego rowerek treningowy. Wyniki mam w miarę zadowalające bo schudłem 6kg. Chciałbym zbić jeszcze ok 8-10kg.

Moja dieta wygląda mniej więcej tak:
I posiłek
Jajka + warzywa
Orzechy
lub
jogurt naturalny + orzechy

II posiłek
pierś z kurczaka/łosoś/tuńczyk + warzywa

III posiłek
pierś z kurczaka/łosoś/tuńczyk + warzywa

IV posiłek (przed treningiem)
ryż brązowy + pierś z kurczaka

V posiłek (po treningu) staram się go jeść przed 20:00
twaróg półtłusty + musli + jogurt naturalny

Ściągnąłem sobie kalkulator żywieniowy i bazując na nim
na początku trzymałem się w granicach 1800-1900 kCal (jestem endomorfikiem).

Później zorientowałem się, że jem za dużo węglowodanów, wg kalkulator powinienem się trzymać w granicach 90g, więc je przyciąłem.
Mam wrażenie, że od tej pory moja waga stoi w miejscu.
90g to strasznie mało jak na mój gust, dodatkowo zjechałem z kalorycznością posiłków do 1500-1600 kCal.
Zaczynam podejrzewać, że trochę przekombinowałem.
Proszę o porady co mógłbym zmienić w diecie, czy dołożyć więcej węglowodanów i czy podnieść z powrotem kaloryczność do poziomu tych 1800-1900.
Trochę zgłupiałem od tego wszystkiego.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam.

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 28

Waga: 79

Wzrost: 172

Obwód klatki: -

Obwód ramienia: -

Obwód talii: -

Obwód uda: -

Obwód łydki: -

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: -

Aktywność w ciągu dnia: Mała aktywność

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: Rowerek stacjonarny 6x1h

Odżywianie: W zasadzie jem wszystko, także nie ma dla mnie większej różnicy co mam jeść i w jakich ilościach.

Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: -

Stan zdrowia: -

Preferowane formy aktywności fizycznej: -

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: -

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: Nie

Stosowane wcześniej diety: Brak
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 1452 Wiek 47 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 9032
kolego czasami tak jest ze jest zastuj ,i nic na to nie poradzisz, co mozesz zmienic to sprobuj zmienic trening na bardziej efektywny(np interwałowy ) daj nowy bodziec moze twoj organizm poprostu przyzwyczaił sie do twojego planu treningowego, co do dietki to nie jest najgorsza tylko ten posilek po treningu??????? ale spoko
pozwodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 84 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 785
Powiem tak ja bym zdecydowanie podniósł kaloryczność na .
Ja waże 80 kg i też jadłem tyle co ty bo sobie powiedzmy błędnie obliczyłem zapotrzebowanie . jadłem też w granicach tego co ty bo kalkulator......
Teraz za namową kolegi z forum jestem już 7 dzień na 2700! plus dwa dni przejściowe przed tym miałem 2200-2400.
J stary bałem sie co bedzie brzuch mi totalnie pękał od nadmiaru jedzenia z 70-100 gr węgli jestem teraz na 300 ! i co waga poszła w dniu przejściowym o prawie 1 kg a teraz nic a nawet spadła bo znowu mam 80,5 juz kilka dni .
Ten kilogram co mi podskoczył to tez niema sobie co wmawiać że to fat bo w dzień dwa tyle nie uzbierasz tym bardziej że jestem na zerowym bilansie . Teraz dopiero sie bede zastanawiać ile obciąc czy 100 czy 200 kcal . Czuję sie o niebo silniejszy treningi stały sie bardziej wydajne a w pasie nic nie przybyło było mierzone . Także zastanów się bo stary ile tak wytrzymasz ?
organizm sie broni i spowalnia metabolizm i tyle ty sie meczysz i niema efektów niema z czego ciąć i co teraz ?.
Także podnieś sobie bilans i czekaj cierpliwie jak sie ustabilizuje to dopiero podejmij decyzją . Ja wiem że to nie łatwo tak zrobić krok w tył ale niekiedy to jest jedyne wyjście abu potem zrobić 2 kroki w przód .
W tym po treningowym wywal ser biały bo on się ciężko trawi i długo a ty potrzebujesz wtedy posiłku który szybko uzupełni stracone zapasy także tłuszczu i warzyw tez możesz nie dawać albo przynajmniej zmniejsz do min .
Co do treningu zacznij biegać jest ładna pogoda a ty na rowerku treningowym ....?
Powodzenia
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
podaj gramatury tych posilkow. widac brak zdrowych tluszcyz. Dieta to polowa sukcesu.Druga polowa jest trening silowy oraz odpowiednia intensyfikacja aerobow.zadbales o to?

Kolego ikarp.Tylko jest taki problem ze teraz bedac na 2700 przyjales prog kcal oraz rozklad skladnikow taki jakbys robil mase.a w innym poscie piszesz ze chcesz dociac 5 kg.
Oczywiscie mozliwe jest ze prtzy takiej ilosci aerobow jaka robisz zgubisz cm w pasie a zdobedziesz mase miesniowa oraz sile.
Jednak musze cie zmartwic.Jezeli odchudzales sie z duzego pulapu to wnioskuje ze masz sklonnosc do tycia.Bog nie obdarzyl cie cudowna genetyka.
Prorokuje ze na takiej kcal,nawet z aerobami poziom twojego tluszczu bedzie stal w miejscu a z czasem nawet wzrosnie.Zadnym argumentem jest ze masz wiecej sily bo to nic dziwnego skoro z niklej ilosci ww weszles na 4 g na kg.
Mozliwe jest rowniez ze bedzie ci sie wydawalo ze spalisz ten tluszcz jak miesien od nadwyzki kcal urosnie. jednak przy takich zalozeniach ktore przyjales nei wytniesz tych 5 kg:)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 208
Wziąłem sobie wasze porady do serca, jeszcze raz doczytałem o diecie i trochę postanowiłem zmienić plan.
Obecnie wygląda on mniej więcej tak:

I śniadanie (7:00)
jajka x 3 - 180g
łyżka oliwy - 15g
pomidor - 150g
pł. owsiane - 50g
miód - 15g

II śniadanie (10:00)
łosoś wędzony - 150g
ogórek - 150g

III posiłek (14:00)
pierś z kurczaka - 150g
pomidor - 150g
tran - 3 kapsułki (nie wiem czy nie za mało)

IV posiłek (17:00 - przed treningiem)
pierś z kurczaka - 200g
ryż brązowy - 40g

V posiłek (19:00-20:00 - po treningu)
pierś z kurczaka - 100g
ryż brązowy - 40g

VI posiłek (21:30)
twaróg półtłusty - 150g
oliwa z oliwek - 15g


Wg Vitalmaxa to daje mi ok 100% zapotrzebowania na białko i węgle, 80% na tłuszcze i ok 95% na kCal (trochę ponad 1900, przy założeniu w Vitalmax - 300kCal na redukcje).
Ćwiczę 6 razy 1h na rowerku + 1x 2h w piłkę nożną.
Siłowni nie lubię, wolałbym schudnąć na aerobach, staram się jeździć coraz szybciej i szybciej, startowałem z 23km w ciągu 1h, teraz podbijam pod 29km w ciągu 1h.
Tak jak pisałem w pierwszym poście po w miarę szybkim początkowym spadku od 1,5 tyg nic się nie dzieje, inna sprawa, że trochę kombinowałem z dietą.

Proszę o porady, czy jeżeli powiedzmy przesadzę z białkiem (w granicach 110% zapotrzebowania), a będę miał niedobory tłuszczy (80% zapotrzebowania) to jakoś ucierpi na tym moje odchudzanie?
Po prostu czasami jak zmieniam produkty ciężko mi jest idealnie się dopasować ze wszystkim.

Czy to normalne, że waga stanęła, jestem z natury strasznie niecierpliwy i czasami brakuje mi motywacji, nawet spadek o 0,3kg na tydzień byłby czymś pozytywnym, na razie jednak waga w ogóle nie wykazuje tendencji do spadku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 201 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1698
bardzo niepkojacy jest posiłek po treningu, własciwie wtedy powinienes pozreć coś konkretnego, a w tej diecie jest to malutki posiłeczek niczym bobofrut

Don't be Pussy!
you can win. you can die. but you can't back down

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 208
Prawdę mówiąc to ten posiłek po treningu muszę w siebie wpychać, bo wcale nie mam na niego ochoty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 208
Witam ponownie.
Od sierpnia trochę już czasu minęło, a ja nadal walczę.
Mam w związku z tym kilka pytań.
Obecnie moja waga to 71,5kg przy 172cm wzrostu i w sumie nie widzę potrzeby żeby chudnąć dalej, bo już powoli zaczynam przypominać szkielet.
Oczywiście mam jeszcze trochę tłuszczu na brzuchu i piersiach.
Chciałbym się ich pozbyć. Od 50dni ćwiczę 6 dni w tygodniu robiąc P90X, podoba mi się ten zestaw ćwiczeń i tutaj nic nie chciałbym zmieniać.
Dietę redukcyjną ciągnę już ok 5 miesięcy i myślę, że najwyższy czas przejść na bilans zerowy, a ewentualnie po Nowym Roku znowu redukować.
Moje główne pytanie jest, czym podbijać kalorie tak żeby wyszło na bilans zerowy?
Obecnie mam na 1kg masy - 2,1g białka, 1,3g tłuszczy i 2,1g węgli.
Kalkulator Vitalmax pokazuje, żebym wskoczył na 1,9g białka 1g tłuszczy i aż 4g węgli. Czy nie zaleję się w ten sposób? Trochę się boję, bo jest to w zasadzie dwukrotne zwiększenie dawki węglowodanów. Cały czas oczywiście planuję kontynuować P90X. Na wiosnę chciałbym już widzieć jakieś konkretniejsze wyniki, w postaci małej ilości tłuszczu. Moja dieta w zasadzie cały czas wygląda podobnie do tej z mojego poprzedniego posta. W jaki sposób najłatwiej robić mięśnie, a przy okazji trzymać wagę?
Z góry dzięki za wszystkie wskazówki.
Pozdr.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1332 Wiek 38 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 8007
Żeby zdobyć mase mięśniową niestety musisz zmienić diete. Albo redukcja, albo masa.

Białka utrzymuj na stalym poziomie- nie schodz poniżej 2 g. Tłuszcze masz na dobrym poziomie.Stopniowo dodawaj wegli, kontroluj wage i powinno być ok.

Każdy dzień jest walką
-BLOG
http://www.sfd.pl/Darrak_Moja_Walka:_-t653614.html



Jeśli moja rada była pomocna możesz odwdzięczyć sie sogiem

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zwiększanie tłuszczy kosztem węgli w masówce - Endomorficy

Następny temat

Dieta Redukcyjna 115 kg 195cm

WHEY premium