SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kiedy przestać?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 3562

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Nie znalazłem podobnego tematu więc postanowiłem go założyć. Podobno bjj jest systemem walki stworzonym do walk ulicznych,ale jak się mają dźwignie i duszenia do realnej walki? Dużo moich kolegów z klubu twierdzi, że na ulice bardziej przyda się stójka- jak Wy sądzicie?
ja trenując głównie parter (chwyty) nie wiem jak zachować się na ulicy to znaczy:
-jeśli będę kogoś miał w parterze na ulicy to opłaca mi się zakładać dźwignie lub duszenie jeśli po prostu nie chce kogos zabić.
Mam kolesia przetrzymać czy co? A może łamac lub zadusić do nieprzytomności?
Z góry dziękuje za odp.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 2045 Wiek 1 rok Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 61220
człowiek walczy nie sztuka walki od Ciebie tylko zależy jak wykorzystasz nabyte umiejętności.

choćbym szedł ciemną doliną, zła sie nie ulęknę - bo sam jestem najgorszym sk%^@$!wysynem w tej dolinie ...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 37 Napisanych postów 3273 Wiek 32 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 34107
Duszenia np. nie powodują trwałych obrażeń (jeżeli oczywiście w odpowiednim czasie się odpuści). Natomiast ogólnie na ulicy warto dążyć do tego aby jak najkrócej być w parterze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 365
No nie wiem czy tak dobrze dążyć do parteru na ulicy, bo nie wiesz, czy ktoś nie dojdzie do Ciebie za chwile i nie zacznie kopać po głowie czy coś...

Ja osobiście wolę stójkę

A apropo duszenia, to słyszałem, że jak komuś szybko wejdziesz za plecy i przydusisz, to potem będzie sie bał z Tobą potem bić w pszyszłości:) a gdy zaczniesz kolesia dusić, to jak zacznie odlatywać, poczujesz jak się robi wiotki i będziesz wiedział, żeby już odpuścić..

"Wciąż trening, by wynik dał radości więcej..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Co do duszeń to już wiem, a dźwignie? Jeśli tak mi wszyscy mówią, że bjj nie jest dobre na ulice to nie lepiej trenować samą stójke? A tak wogule to jeśli teoretycznie bjj nie jest dobre na ulice to czemu mówi się o tym stylu jako o ulicznym?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
o bjj mówi sie jako o ulicznym ze względu na tych co go rozpowszechnili(poczytaj o rodzinie Gracie). Jest to teoria bo stylu typowego na ulice nie ma. Koledzy Twoi sądzą że stójka na ulicy zagwarantuje Ci sukces? Polecam kolegom spotkac się z np zapasiorem,jak nimi trzaśnie o beton to od razu chłopaki zaczą logiczniej myśleć.
Bjj jak każda inna sztuka walki moze się przydać,ale nie gwarantuje wygranej. Na ulicy jest o tyle niewygodna ze faktycznie będąc w parterze masz mniejsze pole manewru gdy doskoczy do Was kolega/koledzy Twego rywala,ale za to w typowej solówce(jeśli będziesz miał okazje takową mieć) będzie bardziej przydatne od stójkowego stylu.
To co napisał mackosky to mit. To że wleziesz komuś na plecy i przydusisz nie znaczy absolutnie nic. Jeden faktycznie uzna Cie za silniejszego,a drugiego będziesz musiał jeszcze z 50 razy przyduszac nim zrozumie ze to nie ma sensu.

Zmieniony przez - QUEBLO w dniu 2009-02-23 22:51:36

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1603 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 24079
Mam jeszcze jedno pytanie do osób trenujące style chwytane: jak kończyły się wasze walki na ulicy? Łamaliście dusiliście do nieprzytomności czy jak?
I jeszcze jedno: trenując głównie pod ulice (rzecz jasna do obrony) lepiej jest trenowac MT czy bjj chodzi właśnie o ten parter na ulicy bo niby jest nie bardzo przydatny (qeblo napisał jak zapaśnik rzuci o ziemie ale bjj-owiec nie rzuci przecież tak jak zapaśnik).
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 77 Napisanych postów 11983 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79498
Co wy kurva z tymi walkami na ulicy?Przez ostatnie 16 lat zostałem dwa razy chyba tylko zaczepiony i gdybym chciał uniknąc jednej z zaczepek,to bym uniknął,ale miałem akurat zły dzień i musiałem zrobić jazdę,żeby polepszyć swoje samopoczucie.Jakoś nie wierzę,że ktoś non stop musi walczyć.

...jak kończyły się wasze walki na ulicy? Łamaliście dusiliście do nieprzytomności czy jak ?

Tak,łamaliśmy kręgosłupy.Dusiliśmy do ostatniego tchu przeciwnika w życiu.


Normalnie masakra z tymi pytaniami.


Na ulicy nie ma reguł.Według mnie dobrze jest mieć opanowaną stójkę i MT się dobrze powinno sprawdzić.Lecz trzeba brać pod uwagę,że można się poślizgnąć,przyjąc strzała,czy buta i znaleźć się na glebie i wypadałoby znać przynajmniej podstawy parteru tzn.jak się ustawić do przeciwnika,żeby od butów zaliczyć jak najmniej strat,jak walczyć w płaszczyźnie walki w której po upadku się znajdujemy,gdy jesteśmy na glebie(oczywiście dotyczy to walki z jednym przeciwnikiem,bo z kilkoma to lipa),no i jak szybko z tej gleby wstać...

Raczej ustapić niż zranić,raczej zranić niz okaleczyć,raczej okaleczyć niż zabić,prędzej zabić samemu,niż dać się zabić.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Co do BJJ to może nie tyle jeden z najlepszych styli na ulicę, ale na 1vs1.

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 743 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 13087
cwiczyc cokolwiek lepiej niz nic
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 58 Napisanych postów 6529 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 36902
Dokładnie. Nawet treningi koszykówki dadzą więcej w kwestii samoobrony niż nie trenowanie niczego

Zmieniony przez - Gwjazdor w dniu 2009-02-28 14:16:41

Ulubieńcy - Wikibokser, ten od Yiu-Tubitsu, Sensei(99999), Jarzyn, Jaguar, Frosti

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jeet Kune Do Pomozcie

Następny temat

Marek Szmigiel: Ochraniam gwiazdy

WHEY premium