SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Kawaleria Powietrzna

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 29040

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4072
ogladali wszyscy, ale czy ktos zna jakies osoby, ktore byly ? ewentualnie moze powiedziec czy serial pokazuje prawdziwe zycie w kawalerii ? ....
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Cię zainteresować:

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
wilk80 ZASŁUŻONY
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 3436 Wiek 44 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 17160
Profil niewypełniony, żadnych konkretów, odświeżanie tematu...
Ewidentna olewka zasad panujących w dziale...
Kolega odpocznie 7 dni od pisania na Forum. Proponuję przez najbliższy tydzień poświęcić na gruntowne zapoznanie się ze specyfiką działu. A po ich upływie założyć nowe konto i przypomnieć mi się w dziale Moderatorzy (i tylko tam!), a odblokuję to konto.

"Istotą walki jest podniesienie duszy na wyższy poziom moralny" - J.Piłsudski
"Teoria powinna być rozważaniem, a nie doktryną" - C.von Clausewitz
"Where there's a will, there's a way" - K.Sakuraba

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
nie wiem jeszcze nie bylem jak wroce to ci powiem

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 327 Wiek 43 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 4465
Serial był na pokazówe. Ale coś tam zawsze jest podobnego. Unitarka naprzykład jest generalnie konkretna. Podobnie jak w serialu: Bieg k..wa! Opad tempo raz! tempo dwa! non stop dojazd ale to czy jest ci ciężko zależy od twojego przygotowania. Jak pójdziesz to pierwsze przeżycia są niesamowite. U mnie (6bdsz) było mniej więcej tak:

Wchodzisz, wszyscy mili, uśmiechnięci. Rozbierasz się i pobierasz nowe ubranko. W międzyczasie golarka w ruch i prawie na łyso. Dostajesz plecak i z całym ekwipunkiem przed budynek. Jeszcze było normalnie. No i przyszedł plutonowy.
No misiaczki skończyło się domek, mamusia, ciepełko to jest k..wa wojsko, bieg k..wa! Jakieś 50m z pełnym oporządzeniem na kompanie, schody 2 piętro i wbiegamy na korytarz. Inny plutek: K..wa wszyscy opad (z zasobnikem???) i tłoczymy tempo raz, tempo dwa. Co jest k..wa w marynarce jesteście. Pompki na płetwach!!! To jest desant na kości! Powstań! Baczność (tak jakbym sie kurde znał na komendach ). W dwu szeregu zbiórka. Odliczanie 121, 122, 123, co jest k..wa za wolno opad tempo raz. Powstań. W dwu szeregu zbiórka. 121, 122, 123. Co nie chce się, nie umiecie. Opad k..wa tempo raz... Tak kilka razy. Do sal wrzucasz bagaż i za chwilkę wchodzi plutek. Co jest wchodzi starszy stopniem a wy nic! Opad 50! (tak jakbym umiał wtedy 50 walnąć bez problemu ). Po 30 powstań! Jak wchodzę to jeden krzyczy wstać baczność i wszyscy na baczność. Wiadomo. My cisza. On wiadomo k..wa czy nie. My: no, wiadomo. Opad k..wa 50! Po 30 powstań! Odpowiadamy TAK Jest! Tak jest! Nie słyszę. Tak jest!! Nie słyszę k..wa chcecie pompować do za...ebania! Tak JEST !!!!!!! No misie. Wyszedł. My patrzymy czy walnięty czy jak. Miało być tak fajnie a on tu jakieś baczność. po 1 min. Kompania w dwuszeregu nak korytarzu prawe skrzydło na wysokości sali 202. Zbiórka. Wype...dalać z sal szybko. 121, 122, 123. Ja p.....dole! w celu nabrania prędkości kosmicznej do sal własnych rozejść się. No to my se idziemy. A on na to. K..wa wszyscy opad! Mam wam podkręcić ruchy. 50 jazda. Po 20 powstań do sal. Za 5 sek. Kompania w dwuszeregu...121, 122, 123.... Opad k...wa za wolno tempo raz, tempo dwa. Powstań. Idziemy Jany (Jan to takie obraźliwe słowo na żołnierza, he he) na obiadzik. Chcecie jeść. A my yhm, tak. Nie słyszę: Tak jest. Tak Jest !!! Nie równo chcecie tłoczyć? W tym momencie se myślę jak będe tak tłoczył przez rok do będe niezły akrobata.
Tak Jest!!! Przed blok na zbiórke marsz. No to my marsz dosłownie. A oni. Ale to ma być bieg nie świński trucht! Przed blokiem zbióreczka. Odliczanie niezłe jaja napoczątku. Tylko że jak ktoś się śmieje to plutkom to nie pasi, więc wszyscy podpór komandosa. (pozycja do pompek, wsparci na łokciach). On w międzyczasie pogadanka z tępym Janem. Tak nas często nazywali. Wy tępe k..wa Jany!. A my sobie w podporze. Powstań. W prawo zwrot. Na stołówkę biegiem, marsz! Wszyscy na tempo. Raz (czyli lewa noga). Raz, raz, raz, raz.
Na stółówce to nikt prawie nie mógł przegryźdź kawałka. Tymi pasami nas tak spieli na bezdechu, że się prawie porzygałem. Czas trwania posiłku był tak krótki, że zjadłem 1/4. Potem oczywiście się nauczyłem wrzucać!
Wypad przed stołówkę. Bieg na kompanie. Tu nam jedzonko prawie wróciło z powrotem. Po schodach. Bieg k..wa! Po zbióreczce. Do sal. Przerypane bo nie można było siedzieć nawet na krzesłach. Plutek powiedział że tępym Janom nie przysługują takie miłe dodatki. Potem znowu parę razy wchodził by nauczyć nas dobrych manier. Znowu tłoczyliśmy. Następnie wypad na plac apelowy i do zmierzchu maszerowanko, tłoczenie, maszerowanko, przegrupowania, tłoczenie, maszerownako.....
Potem po kolacyjce najlepsze rejony czyli sprzątanie. Ja tu ledwo na nogach a on mi że kibel ma pachnieć lasem świerkowym. Ma być czyściutki. No to jadę. Czyszczę, myję...
Następnie do mycie się. Na tempo czas 3 min. Nie wiem czy ktoś z was próbował myć zęby jedną ręką a drugą się golić (tak było rano).

No było kilka takich fajnych miłych akcentów tak do przysięgi potem raczej luz.
Apele były fajne. Trzeba butki wypastować spiąć się pasem do zarzygania, stać prosto a i tak coś nie pasuje. No i znowu tłoczymy. Ewentualnie żabka.

Kondycja to mi skoczyła przez ten miesiąc niesamowicie. Nawet do kibla trzeba biec! Bieganie na okrągło.

... ano kurde fajnie było.

Remigius.pl - IT, e-commerce, e-marketing | Centrum-evolution.pl - centrum treningowo-dietetyczne we Wrocławiu | Serwispomp.eu - dystrybutor narzędzi Graco & Festool

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4072
sg
dzieki za odpowiedz !!!, wlasnie takich informacji poszukuje !!!
twoj opis jest bardziej "dynamiczny" niz serial
nie to zebym sie tam wybieral ale jestem ciekaw jak sie tam dostales ? poborowy sam wybiera takie (elitarne) jednostki ? trzeba isc na ochotnika ? czy poprostu wku przydziela kto, gdzie i z kim ??

Zmieniony przez - ndzwiadek w dniu 2004-05-01 18:55:37
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
generalnie to teraz jest regionalizacja czyli powinienes mieszkac w bielsku bialym krakowie badz gliwicachjesli chcesz sie zalapac do bdszu lub bkp

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4072
myslalem ze w lodzi (badz co badz tomaszow jest teraz w woj.lodzkiem) ???
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
no teraz to juz niewiem wydawalo mi sie ze 25bkp stacjonuje w bielsku bialym

a tak btw to moj znajomy z wrocka poszedl do bdszu i sie o to specjalnie nie staral poprostu bylo miejsce i tam go skierowali

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 52 Napisanych postów 4559 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 42829
w bielsku białej stacjonuje 18 bdsz

remi fajne te twoje spomnienia

a skoro juz o wojsku w tv, to gdzieś czytałem, ze ta sama ekipa co robiła film o kawalerii ma kręcić film o żołnierzach w iraku

Zmieniony przez - kermit w dniu 2004-05-01 20:55:33

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 455 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 4072
czyli jak to technicznie wyglada ?? idzisz do wku ...mowisz dziendobry chcialbym do kawalerii , a oni mowia prosze bardzo ... ???
czy moze wyglada to tak ze oni mowia gdzie idziesz ??

ps: zdobylem z neta 15 odcinkow kawalerii, ale slyszalem ze jest ich wiecej !! tylko chyba nie ma w necie.. wiecie cos o tym ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 487 Wiek 38 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 43251
Remi-Thor: SOG za fajny tekst Jakby zebrało Ci się na więcej wspomnień to chętnie poczytam

ndzwiadek: można wiedzieć, skąd ściągnąłeś te 15 odcinków? na Kaziee nic nie znajduje...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
tez jestem ciekaw bo widzialem tylko 2 niestety

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OCHRANIACZE GOLENI

Następny temat

pytanie do judokow

WHEY premium