SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Katalog produktów - prośba o wyjaśnienie (do OLIMP-a)

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3092

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 145 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1249
Dzień Dobry!

Właśnie jestem po macaniu waszego "Katalogu produktów 2003". Otwieram sobie stronę 5 zatytułowaną "białko" i czytam, że udział białek w sportowej diecie jest szczególenie wysoki. Najwyższy udział jest dla dyscyplin szybkościowo-siłowych gdzie udział ten wynosi 2,0-2,2 g na 1 kg masy ciała. Wszystko gra (przynajmniej tak mnie uczono). Odwaracam kolejne strony i dochodzę do działu zatytułowanego "schematy suplementacji". Zostało tam wymienionych kilka przykładów programów żywieniowo-suplementacyjnych w zależności od celu i od stopnia zaawansowania. Moją uwagę zwrócił "Przykładowy program żywieniowo-suplementacyjny w okresie budowania masy i siły mięśniowej dla średniozawansowanych".Nie będęde go tutaj przedstawiał bo przecież doskonale go znacie. Pokusiłem się o wyliczenie ile białka dziennie powinien spozywać średnio zaawansowany kulturysta według tego programu. I wyszło mi coś dziwnego. Otóż z pożywienia powninien taki gość "wyciągnąć" minimum 246 g dziennie!!!! (nie brałem pod uwagę w obliczeniach warzyw i produktów zawierających mało białka więc może się okazać, że 246 g to liczba zaniżona). Ale to nie wszystko, żeby uzupełnić zapewne "ubogą" dietę białkową proponujecie aby w formie odżywek przyjąć w sumie 123,5g białka. Wychodzi więc dziennie 370g białka do spożycia dla osoby średniozaawansowanej.W świetle tego co sami napisaliście w swoim katalogu na stronie 5 (tj. 2,2 g białka na kg masy ciała - z tym akurat można się zgodzić) wychodzi że średnio zaawansowany kulturysta to "kruszynka" ważąca 168 kg (370 gram białka podzieliłem na 2,2g).

W związku z tym co napisałem powyżej proszę o wyjaśnienia dlaczego w programie jest tak duzo białka albo skorygowanie moich obliczeń (mogłem się przecież pomylić).

Pozdrawiam

We must secure...

We must secure...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 6563 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 45379
Zle to zinterpretowałeś

Dieta to nie tylko jedzenie ale też odżywki
Czyli tre 2-2,2 g bialka na kg masy to bialko pochodzące z normalnych posiłków i z odżywek

------------------------------
*Nie ma granic możliwości, są tylko bariery do przełamania*

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would
understand if you fell apart, that's TRUE STRENGTH"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Jeżeli ktoś waży 120 kg i ma dość niski stopień otłuszczenia (co jest bardzo bardzo trudne do osiągnięcia) to owszem jego dieta powinna zawierać ok 240 g białka z posiłków i odżywek dziennie
jeżeli ktoś waży 120 kg ale ma sporą oponkę - nie potrzebuje aż tyle białka Jest formuła mowica o zapotrzebowaniu na białko oparte na tzw suchej masie i ona jest moim zdaniem dokładniejsza od starych 2 g/kg

"Anyone can give up; it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone would

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 16965 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 141642
Juz o tym samym pisales w Suplementacji...tutaj to samo tobie powiedza...lepiej zadzwon do tej firmy i sie spytaj dokladnie.

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 243 Napisanych postów 16965 Wiek 34 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 141642
Byku a skad wiedzic ile ma sie % tkanki tluszczowej?

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 12783 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 104474
BYKU , sredniozaawansowany ćwiczący rekreacyjnie to raczej nie 120 kg.....pewnie poprostu pomylka.

Tekst tygodnia - z poczty moderatorskiej :)
"dlaczego naryszylem i czym dziadzial nierozumie !!!"
Zamiast dać mi soga kliknij w pajacyka http://www.pajacyk.pl 
"Moderator w dziale Trening"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Byku chyba przeinaczyłeś moja wypowiedż. Spróbuję to jeszcze raz wyjaśnić (tzn. wyjaśnić skąd moje wątpliwości).
Chodzi o to, że według tego co się powszechnie uważa to CAŁE BIAŁKO (TZN Z ODŻYWEK+POŻYWIENIE+ODDYCHANIE+MYŚLENIE+BÓG WIE JESZCZE CO) POWINNO WYNOSIĆ OKOŁO 2 GRAMY NA 1 KG MASY CIAŁA. Olimp podał przedział 2g - 2,2g więc wszystko OK. Ale potem przedstawia schemat żywieniowo suplementacyjny w którym ŁĄCZNIE BIAŁKO (POSIŁKI + ODŻYWKI) według moich obliczeń wynosi 370 gram. Więc jak by przeliczyć to 1 kg masy ciała to wychodzi że średniozaawansowany kulturysta na cyklu na masę waży 168 kg!!!!

Piszesz że dzienna dawka białka może wynosić nawet 240 gram. Po pierwsze to w programie Olimp-a jest 370 (CHYBA TROCHĘ WIĘCEJ CO NIE ????) A po drugie co ma piernik do wiatraka??? Jak by Olimp napisał, że na 1 kg masy ciała powinno się przyjmować 100 g białka i potem w tym samym katalogu zrobił schemat żywieniowo-suplementacyjny z dawką 8000 gram białka na dobę to by sie te dwie informacje zgadzały (wychodzi wtedy że kulturysta waży 80 kg co jest realne). Pomijam oczywiście absurd w postaci 100 g białka na 1 kg masy ciała. Chodzi mi tylko o to, że podano dwie informacje które według mnie się nie zgadzają a dotyczą tego samego zagadnienia.

Mam nadzieję że Ci rozjaśniłem trochę problem bo go w ogóle nie zakumałeś. Pozdrawiam.

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ziki spostrzegawczy

No właśnie postanowiłem dowiedzieć się ze źródła tzn. od Olimpa stąd mój post w tym dziale. Dzwonił i pisał listów chyba nie będę - to chyba w ich interesie zadbać o Klienta i wyjasnić mu wątpliwości. Jak się zakłada dział i sygnuje go swja marka to chyba jakaś odpoweidzialność jest??? Oczekuję TUTAJ na odpowiedź i NA PEWNO ktoś mi wyjaśni moje wątpliwości i sprowadzi na "właściwą drogę"

Jak zwykle pozdrawiam forumowiczów- Trzymajcie się ramy tylko jej nie urwijcie

We must secure...

We must secure...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
"Byku a skad wiedzic ile ma sie % tkanki tluszczowej?"

są metody obliczania zaw tkanki tłuszczowej

Viking

Jestem swieżo po 3 h treningu - to mógł być powód mojego "niezatrybienia"

No racja 370 g przy masie to przegięcie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Byku jakie moetody?? chyba ze mowisz o specjalnych maszynach co robia pomiar?? ale u siebie w Białymstoku nie widzialem takich:P

ps.Jezeli chodzi o olimpa to napewno odp. olimp team mysle ze w poniedzialek bo czesto na poczatku tyg. odp. na posty)

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

<<<Champions
are Made
Not Born>>>

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 5177 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 43039
Najprawdopodobniej w takim razie pomyłka. Sam tego nie widziałem.

Moderator w dziale OLIMP
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Olimp czy Hi-tec

Następny temat

pytanie :)