Znajdz stabilizator / ortezę

Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 75469 razy
  • Autor

Kamianie nerkowe- domowe sposoby na ich usunięcie

• Gwatemel
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 7 lat
    • LPA: 1825

Wysłano 01 marca 2008 10:50

zgłoś naruszenie

Siemka,

wczoraj byłem na badaniu sondą. Kiedy lekarz patrzył mi na jamę brzuszną i na naerki wykrył u mnie małe ilość kamieni nerkowych. Nie jest to jakiś niebezpieczny poziom, no ale są. Nie mam żadnych objawów typu krwiomocz czy bóle brzucha. Znacie jakieś domowe sposoby, aby w jakiś stopniu pozbyć się tych kamieni? Jest to w ogóle możliwe?
  •  Odżywki i suplementy

Wysłano 01 marca 2008 11:54

Koniecznie sprawdź te produkty:

sprawdź pozostałe odżywki, odżywki białkowe, odżywki na masę
  • janekZiom
    • Trenuje: /kilka razy od 0//
    • LPA: 2980

Wysłano 01 marca 2008 11:54

zgłoś naruszenie
    ..Mój wujas miał kamienie..to lekarz kazał mu dużo piwa pić i podziałało..joł
  • vervest
    • Trenuje: długo
    • LPA: 13827

Wysłano 01 marca 2008 12:22

zgłoś naruszenie
    piwo!
    [][][]----------[][][]<----Never Enought!
  • Jacek8l
    • Na forum: 6 lat
    • Trenuje: 0,5
    • LPA: 1381

Wysłano 01 marca 2008 13:06

zgłoś naruszenie
    Skuteczność tego zabiegu zalezy od całkowitego stosowania się do przepisu i stosowania się do wszystkich etapów:

Etap I

Złagodzić organizm - jest to niezbędne do tego aby rozluźnić, nagrzać i nawilżyć organizm. Można to zrobić poprzez: saunę (suchą/parową) lub biorąc gorącą kąpiel. Takich zabiegów powinno być przynajmniej 5 (czas trwania: 10-20min). Najważniejsze by poczuć rozluźnienie, zrelaksowanie i rozgrzanie całego ciała. Ostatnie złagodzenie przeprowadzać dzień przed zabiegiem oczyszczającym.

Etap II

Przez 3-4 dni przed oczyszczeniem żywić się tylko głównie produktami pochodzenia roślinnego, pić 0,5l świeżo wyciśniętego soku z buraka+jabłek (w proporcji 1:4), a codziennie na noc pić napar z ziół przeczyszczających.

Etap III

1-2 dzień pić tylko sok (w dowolnej ilości), jak najwięcej się poruszać, przebywać na świezym powietrzu(nie nalezy marznąć i schładzać ciała!). Wieczorem ciepła kąpiel i napar z ziół przeczyszczających.
    3 dzieńrano napar z ziół przeczyszczających, w ciągu dnia do godziny 18 pić sok. Po godz. 14 od czasu do czasu nagrzewać powierzchnię wątroby termoforem lub poduszką elektr.-tak do godz.18. O 18:00 przyrządzić mieszanke: 150g oliwki z oliwek i 150g soku z cytryny, 6 plasterków cytryny, ząbek czosnku-rozdrobnić i do słoika wpakować :)
    Przygotować sobie ciepłe wyrko i o 18:30 wziąć gorący prysznic, wytrzeć do sucha i położyć się. O 19;00 wstać wypić 2 łyżki oliwki i natychmiast popić 2 łyżkami soku cytryny. Potem położyć się i rozgrzewać wątrobę za 15 min znowu wypić oliwke i sok z cytryny(i tak co 15 min dopóki sie nie skoncza soczki).
    Położyć sie na prawy bok i rozgrzewać wątrobę. Po 15-2-3 godzinach rozpocznie się opróżnianie jelit. koło północy wypić zioła przeczyszczające i iść spać.
    Rano napar z ziół przeczyszczających + lekkie śniadanie z prodóktów roślinnych. Na obiad zupe wegetariańską, na kolacje pieczone/gotowane ziemniaki z dodatkiem zieleniny, ryż duszony z warzywami itp. Od astępnego dnia rozszeżać jadłospis.

Materiał zaczerpnąłem z dobrej książki Michała Tombaka pt.&quot;Jak żyć długo i zdrowo&quot; Polecam.

Zdrowia życzę:)
  • ilaska
    • Na forum: 6 lat
    • LPA: 33

Wysłano 24 kwietnia 2008 00:18

zgłoś naruszenie
    PEWNIE MI NIE UWIERZYCIE!!! JA KAMIENIE ROZPUśCIłAM!javascript: test('');
    Jakis rok temu przeczytałam w gazecie list czytelniczki ktora pozbyła sie dwucentymetrowych kamieni rozpuszczajac je! Ja byłam załamana bo moje kamienie rosły bardzo szybko i byłam juz po trzech rozbijaniach, czekało mnie nastepne. Mialam w obu nerkach kamienie - w lewej 3 po 7mm a oprócz tego mniejsze złogi. taka grzechotke nosiłam. W prawej mialam 2 po 5 mm.
    Zastosowałam kurację tamtej czytelniczki sądząc,że nie mam nic juz do stracenia.Po miesiącu poszłam do mojego prywatnego lekarza, który prowadził mnie od lat, na USG. On i ja bylismy w szoku! Kamienie były połowę mniejsze!!! A drobnych juz w ogóle nie było!!
    Teraz po roku, przyjmując lek sporadycznie okazało sie ze nie mam w ogóle!!! Doktor ogladajac moje poprzednie zdjęcia USG nie mógł wyjść z podziwu jak to sie stało!Stwierdził, że nie jest mi juz do niczego potrzebny.
    Dodam, że miałam złogi moczanowe czyli oklejony kryształkami.
    KURACJA:
    Kapsułki GINJAL (ok.20zł) 1 dziennie po 2 i picie pokrzywy 1 lub 2x dziennie.
    Ginjal podwyzsza cisnienie krwi wiec stosujemy ostroznie u osob z nadcisnieniem i pod kontrolą lekarza. Po miesiącu robimy przerwe.
    W tym czasie mocz bedzie miał barwe niebieską.
    Jeśli zaczną nam schodzić drobne złogi, w czasie ataku kolki weźmy No-spe forte i nic nie pijemy w czasie ataku bo ból bedzie silniejszy ze wzgl. na zablokowany odpływ moczu z nerki!
    Spróbujcie a nuz pomoże i Wam tak jak mnie ta kuracja pomogła.
    Aaa, nie jemy czekolady i nie pijemy coli!!
    Pozdrawiam gorąco!!!
  • Minutka11
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 0

Wysłano 23 sierpnia 2009 13:53

zgłoś naruszenie
    na kamienie podobno dobry jest wywar z obierek z ziemniaków mój tata właśnie go stosuje potem napisze czy pomógł jeśli znaie inne sposoby to piszcie proszę
  • Minutka11
    • Na forum: 5 lat

Wysłano 23 sierpnia 2009 13:55

zgłoś naruszenie
    ten wywar trzeba pić przez cały dzień 2-3 razy
  • poljarek
    • Na forum: 4 lata

Wysłano 09 kwietnia 2010 11:17

zgłoś naruszenie
    Witam wszystkich
    Miałem dwa kamienie nerkowe po 7 mm każdy jeden w nerce a drugi przesunął się w okolice pęcherza i nie dawał mi żyć. Brałem tabletki: Rowatinex, i rozkurczowe Bellapan i Spasmolina i jakoś leciało, lekaż powiedział mi że mam tydzień na wysikanie go jak nie uda się to miałem się zgłosic na wyciąganie. po tygodniu było bez zmian, ale bałem się wyciągania i znajomy powiedział mi o kuracji obierkami z ziemniaków, gotowac i pic 3 razy dziennie. Piłem przez tydzień i bez zmian, potem mama znalazła mi kurację sokiem z cytryn i mówię wam POMOGŁO. byłem na USG i ten który był w moczowodzie zniknął a drugi zmniejszył się do 4,5 mm. Poniżej zamieszczam schemat spożywania soku z cytryn w kuracji leczniczej. Ja po tygodniu stosowania poczułem ulgę czyli wypiłem ok 100. teraz piję dalej żeby rozpuścić tego w nerce. Polecam wszystkim sok z cytryn żadne głupie tabletki i obierki z ziemniaków (okropność) do cytryn po kilku dniach przywykniecie i będziecie go pić normalnie jak jakiś inny sok na początku jest nieciekawie ale najważniejsze żeby się pozbyć kamyków. Pozdrawiam

dzień 1 i 12 - 5 cytryn
    dzień 2 i 11 - 10 cytryn
    dzień 3 i 10 - 15 cytryn
    dzień 4 i 9 - 20 cytryn
    dzień 5, 6, 7 i 8 - 25 cytryn
    Razem w ciągu 12 dni zużywamy 200 cytryn.
  • paulamaj
    • Na forum: 2 lata
    • LPA: 1

Wysłano 29 listopada 2011 21:10

zgłoś naruszenie
    poljarek jaki typ kamieni miałeś?
    PaulaMaj
  • gosiix
    • Na forum: 1 rok
    • LPA: 7

Wysłano 05 września 2013 12:25

zgłoś naruszenie
    Na rozpuszczenie kamieni polecam tabletki nefrotabs. co prawda nie jest to 'domowy' sposób ale tabletki działają, mój narzeczony wyleczył się w ten sposób
  • Cynamon
    • Na forum: 88 dni
    • LPA: 1

Wysłano 01 września 2014 10:42

zgłoś naruszenie
    Ruch, duże ilości płynów, a przede wszystkim sok żurawinowy. To pomogło mi za pierwszym razem. Drugi raz już nie był taki wesoły, bo musiałam biegać od lekarza do lekarza. W sumie całkowitym fartem trafiłam do dr Kowalskiego http://www.gabineturologicznylodz.com.pl/ i jemu udało się mnie wyleczyć, chociaż nie powiem, że było łatwo...