SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Kalistenika + siłownia FBW dobre połączenie ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1427

Formularz - Proszę o pomoc

meszczyzna

23

Waga

76

Wzrost

179

Cel treningowy

masa

Staż treningowy na siłowni

8 miesiecy

Uprawiane inne sporty

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki)

Dieta

Przeciwwskazania medyczne (wady postawy, choroby, kontuzje)

Zażywane suplementy

Ostatnio przerabiany plan

Wyniki w podstawowych ćwiczeniach [kg] (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 24 lat Na forum 273 dni Przeczytanych tematów 1132
Witam chciałbym spróbować sie w treningu kalistenicznym ale nie chce rezygnowac z siłowni , wiec troche poszukalem w internecie na temat łaczenia kalisteniki z siłownia i jako że moim zdaniem najlepszym treningiem jaki do tej pory robiłem na siłowni jest FBW postanowiłem pozostać przy nim w polaczeniu z treningiem kalistenicznym.

Wygladalo by to tak ze cwiczyl bym 3x w tygodniu przykladowo poniedzialek trening kalisteniczny FBW, sroda kalisteniczy FBW, piatek trening na silowni FBW .Ten piatkowy trening na silowni bede robil 2 zestawy A B, pierwszy tydzien zestaw A , nastepny tydzien zestaw B itd. (ponizej wstawiam oba treningi AB do oceny )
A
Przysiady ze sztangą na barkach 3x10
Wiosłowanie sztangą w opadzie tułowia 3x10
Wyciskanie sztangielek na ławce skośniej 3x10
Ohp 3x10
Unoszenie sztangielek w opadzie tułowia 2x12
Wyciskanie francuskie leżąc 3x10
Uginanie ramion z hantlami 3x10
+ cwiczenie na brzuch 3x10

B
Martwy Ciąg 3x10
Wykroki 2x10
Uginanie nóg na maszynie (dwógłowe ud) 2x10
Podciąganie na drążku 3x8
Wyciskanie Sztangi płasko 3x10
Wznosy ramion w bok z sztangielkami 3x10
Prostowanie ramion z linka wyciągu 3x10
Uginanie ramion ze sztangą 3x10
+ ćwiczenie na brzuch 3x10

Trening kalisteniczny skladal by sie z jednego zestawu, wygladalo by to tak (co do ilosci serii i powtorzen wlasnie nie wiem co i jak prosil bym o pomoc w dopasowaniu, napisalem tak orientacyjnie):

przysiady (tzw pistolety) 5x10 na kazda noge
podciaganie nachwytem 4x10
pompki na poręczach z nogami na podwyższeniu 4x10
pike pushup 4x10
dipsy 4x10
podciaganie wąsko podchwytem 4x10
+ ćwiczenie na brzuch

Co sądzicie o takim połaczeniu ?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ronie220 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3143 Napisanych postów 41436 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 319316
Ja bym w dniach treningu siłowego zrobił FBW, bo jak zarżniesz mięsnie taką objętością to siły na kalistenikę nie bedzie.

Trener personalny Lotar Hryniewicz (kontakt fb lub pw)
Nowy blog:

http://www.sfd.pl/[BLOG]_Wojo_zmc_i_Ronie220_rywalizacja_i_wzajemny_doping-t1157467.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 15 Wiek 24 lat Na forum 273 dni Przeczytanych tematów 1132
Chyba zle doczytales co pisalem , chodzi mi o to ze 2x w tygodniu bede robil trening kalisteniczny FBW i raz w tygodniu trening FBW na silowni jednego tygodnia trening A nastepnego trening B
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Więc jak panowie ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2777 Napisanych postów 48902 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 610007
Masz bardzo fajne połączenie choć dość wymagające. Jesteś w stanie wykonać wszystkie ćwiczenia np pistolety?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Potrafię zrobić kilka powtórzeń pistoletów , mam zamiar progresowac z tygodnia na tydzień przy pistoletach co najmniej po 1 ,2 powtórzenia żeby dość chociaż do 4x10 , czemu uważasz że jest to wymagające , przez ilość serii w treningach kalistenicznych ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2777 Napisanych postów 48902 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 610007
Bo ćwiczeń masz sporo choć serii za dużo to ogółem treningi nie będą łatwe.
Widzę pistolsy, a są trudne. Drążek 4 x 10 też zrobisz?

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Tzn wydaje mi się ze chyba nie jest za duzo ćwiczeń po jednym ćwiczeniu na każdą partię , 4x10 raczej nie jestem w stanie zrobić , napisałem że ilość serii i powtórzeń podalem tak orientacyjnie , właśnie prosiłem o pomoc w dopasowaniu ilości serii i powtórzeń
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
To ogólnie plan jest dobry w takim razie musisz się skupić na poprawie wyników właśnie w ćwiczeniach typu pistolety i drążek

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Ok rozumiem dzięki , treningi na siłowni FBW rozumiem też w porządku ? Prosił bym właśnie o jakieś porady co do ilości powtórzeń i serii w treningu kalistenicznym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Na początek jest ok. W treningu kalistenicznym i tak ogranicza Cię sprawność. Więc wykonuj tyle powtórzeń ile dasz radę i staraj się progresować.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Rzeźba - dieta