SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KORTYZOL i sposób na obniżenie

temat działu:

NUTRIFARM&OLIMP

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10222

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez Banan z działu Odżywki, Suplementy.
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Poniżej podaję trochę ciekawostek na temat kortyzolu i metod obniżania jego poziomu:

http://slawomirambroziak.pl/legalne-anaboliki/kortyzol-domowe-sposoby-na-obnizenie-jego-poziomu/#more-185 

S. Ambroziak

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 95 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1423
super

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ciekawe. Pomijam kwestie koniecznosci obnizania poziomu kortyzolu w nocy (juz w pierwszej fazie snu poziom ACTH powinien i tak sie obnizyc), to czy w kontekscie powyzej opisanego mechanizu mozna powiedziec, ze lampka dobrego wina do kolacji nie będzie swietnym pomysłem? Wydaje mi się, że wg podobnej idei (pobudzenie gaba z jednej strony i hamowania aktywnosci serotoninergicznej i noradrenergicznej z drugiej), alkohol etylowy bedzie zmniejszać podwyzszony poziom kortyzolu i to w jakże przyjemny sposób...

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-11-27 14:55:20
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Pomysł godny rozważenia, chociażby i z uwagi na zdrowotne wartości czerwonego wina.

A z tymi porami oddziaływania na przysadkę to są różne szkoły. Najczęściej poleca się interwencje zgodne z rytmami biologicznymi. Tak samo poleca się stymulację sekrecji somatotropiny przed snem, bo w nocy jej uwalnianie jest najwyższe. A oddziałując na GABA, hamujemy ACTH i stymulujemy GH - jednocześnie.
Zresztą, tak na dobrą sprawę, to nie mamy zbytnio alternatywy - oddziałując na GABA. Jakby robić to w dzień, mogłoby nas zamulać.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Przeglądałem raport powswiecony relacji resveratrol - aromataza, gdzie skladnik ów okazywał sie byc jej inhibitorem. Wygląda to ciekawie.

A w kwestii alkoholu - bedzie on, obnizał poziom kortyzolu (skoro wplywa na GABA)?

Cały czas mowimy o niewielkich, zdrowtnych dawkach, a nie permamentnym upijaniu się w trupa. Mam swiadomosc, że faszerowanie sie alkoholem bedzie podnosci poziom kortyzolu, prolaktyny i obnizac poziom testosteronu...


Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-11-27 16:47:36
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Alkohol to najlepiej nam znany mimetyk GABA. Myślę, że małe dawki na pewno będą obniżały kortyzol. Wprawdzie nie przypominam sobie badań, mówiących o tym wprost, ale dobrze pamiętam jedno, które dowodziło stymulującego działania małych dawek alkoholu na wydzielanie somatotropiny. Ponieważ mamy tu ten sam mechanizm (działanie gabaergiczne), dlatego alkohol - w małych dawkach - powinien obniżać kortyzol.

Faftag - a masz gdzieś to badanie o resweratrolu i aromatazie? Próbuję opanować temat resweratrolu w kontekście jego przydatności we wspomaganiu. Wprawdzie to generalnie bardzo prozdrowotny związek, to tu akurat mam jednak poważne wątpliwości. Podstawowa to ta, że obniża ekspresję białka receptora androgenowego.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
akurat tego o ktorym wposnialem powyzej w tej chwili znaleźć nie mogę, ale znalazłem inne:

http://www.imminst.org/forum/index.php?showtopic=21290

i

http://toxsci.oxfordjournals.org/cgi/content/full/92/1/71


_______

a w kwestii wina - będę miał kolejny powod zeby sie napic

pozdrawiam

Zmieniony przez - faftaq w dniu 2009-11-27 20:46:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
Dzięki Faftag! Na pewno się przyda.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
nie ma sprawy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
ambroziak Farmakolog
Ekspert
Szacuny 128 Napisanych postów 9767 Wiek 3 lata Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23574
A co do wina - to ja nie piję, bo nie umiem mało, a potem łeb na...la. Dlatego piję sok z czarnych winogron, bez cukru, Fortuny. Polecam - rewelacja. Bardzo esencjonalny. Zupełnie, jakby się piło znakomitej jakości, półsłodkie wino.

S. Ambroziak

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
Ja lubię od czasu do czasu lampkę wychylić, proteza w postac soku winogoronowego u mnie absolutnie w grę nie wchodzi . Ale racja - po winie - jak sie przesadzi - baniak na******la niemilosienirnie (dlatego w wiekszych dawkach preferuje li tylko wódkę, po ktrej lądowanie mam nadzwyczaj miękkie).

W zasadzie soków owocowych nie pjam - chyba, ze zrobię sam (latem, z lodem, "carbo" z owoców jest wyborne).
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

nikotyna

Następny temat

Olimp BCAA Xplode

WHEY premium