SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

KAZEINIAN WAPNIA

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 11027

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 344
Witam,
zacznę od tego, że piszę w tym dziale, a nie w "odżywianiu", ponieważ to w odżywkach możemy mieć do czynienia z kazeinianem wapnia w większym stopniu. Myślę, że to co napisze poniżej zainteresuje wszystkich chcących suplementować się białkiem.

Ostatnio wpadła mi w ręce książka "czy można żyć 150 lat" Jej autorem jest profesor Uniwersytetu Moskiewskiego i przewodniczący jednej z organizacji zdrowia - prof. Michał Tombak. Ukończył on wydział chemii oraz wydział biologii na Uniwersytecie Państwowym w Moskwie. Oto artykuł na podstawie jego książki dotyczący kazeinianu wapnia:
wstęp
co do białka:
1) człowiek potrzebuje go znacznie mniej niż spożywa. dlaczego?z dwóch powodów
a) jeżeli masz zdrową florę bakteryjną w jelicie, to one wytwarzają białko.
b) wdychamy dużo więcej azotu niż wydychamy i z niego syntezuje dodatkowo aminokwasy organizm.

KAZEINIAN WAPNIA - białko z mleka potrzebne cielakowi, aby rosły mu kopyta i rogi..poważnie :) cielaki piją mleko do 6 miesiąca życia. Człowiek ma inny układ trawienny niż cielak i NIE trawi kazeiny (dlatego mówi się że długo-wchłanialne itp.)
kazeina służy do wyroby kleju, a w organizmie niestrawiona oblepia wszystko co napotka na drodze, tworząc kamienie w nerkach i niszcząc stawy kolanowe np. Do strawienia kazeiny potrzebna jest podpuszczka, która zanika wraz z wiekiem u ludzi. dziecko 1-2 letnie ma już paznokcie i nie potrzebuje przerabiać tego białka.
smaczengo@! :)
źródło: Tombak M., "Czy można żyć 150lat?", str 23.

ps. Jestem trochę zły na siebie i piszę ten artykuł, ze względu na to, że kupiłem sam odzywkę białkową bazującą w 64% na kazeinianie wapnia. Co więcej odradza go także jeden dietetyk piszący na tym forum :) Pewnie nie przekonam Was, ale może ktoś posłucha eksperta, zamiast kolegów :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
faftaq Dietetyk-SFD
Ekspert
Szacuny 1417 Napisanych postów 35562 Wiek 41 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 150829
mnie sie wydaje, ze dostales odpowiedz w tym temacie. Kazeina nie jest superbialkiem na ktorym nalezy oipierac swoj jadlospis. Nie jest jednak prawdą że jest totalnym gownem.

Amen
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4706
Przeczytaj książkę od pierwszej do ostatniej strony - a najlepiej wszystkie książki Tombaka - a później znowu zapraszam na forum.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 344
przeczytałem całość i inne również- może nie całe, ale większość, bo treść się w nich powtarza.. nie neguję odzywek... piszę tylko o kazeinie, są też inne białka przecież.. a propo co masz na myśli.. możesz rozwinąć?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4706
Czy w/g Ciebie da się odżywiać w taki sposób jaki opisany jest w jego książkach? A co do kazeiny to z własnego doswiadczenia wiem ze z pewnością białka rożną zawartoscią kazeiny wchlaniają sie inaczej. Ale czy jest rzczywiscie tak ze kazeina wogole sie nie trawi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 88 Napisanych postów 22471 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 101363
w jaki sposob negatywnie wplywa na:

"Stawy kolanowe np"

uogolniajac na stawy?

Śmiało - cała kasa leci na pomoc dla schroniska dla zwierząt.
https://booking.com/s/67_6/f03173bf 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 344
wiesz.. ta książka jest tak napisana, żeby się sprzedawała.. wiadomo musi trochę szokować.. co do metod odżywiania w niej.. to kultury wschodu tak się żywią - co napisał, bo tam był i widział.. na zachodzie ludzie żywią się z pewnością inaczej, bo są bogatsi np. :) nie można powiedzieć że kazeina nie trawi się w 100%, zawsze coś się strawi. wg niego (a się zna podejrzewam :) trawić się może u małych dzieci.. u dorosłych już z tym ciężko, bo potrzebna jest podpuszczka.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4706
Do Tombaka mam takie podejscie jak niektórzy do Cejrowskiego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 344
do Siodemy: "Kazeina to surowiec do produkcji kleju organicznego. Niestrawiona kazeina w naszym organizmie powoduje powstawanie guzów w różnych częściach ciała, deformacje palców rąk, kamieni w nerkach." - artykuł jest a propo mleka, w którym jest kazeina(wapnia). Inne niestrawione składniki MLEKA osiadają w tkankach i ścięgnach w postaci śluzu..w którym są chorobotwórcze bakterie. ponadto mleko bywa zanieczyszczoine strontem90 - podobnym do wapnia, a wypierającym go z kośca - co powoduje uszkodzenia tkanki kostnej - ale to już mleko, a nie kazeina
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 90 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 344
no rozumiem CIę 2jack, ja też go traktuję tak.. bo on pisze tak żeby sprzedać książki i trochę jest nawiedzony.. ale czy to zmienia fakt, żę się zna??? czy to znaczy że cejrowski nie był w tych krajach i miejscach.. ja ich nie lubię za bardzo, co nie znaczy że suę nie znają...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 117 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 4706
Jeśli chodzi o Cejrowskiego to zgadzam się chyba z większością jego POGLĄDÓW. A co do Tombaka - nie przeczę, że rzeczy o których pisze to kłamstwa - ale w/g jest to prawda ale zbyt mocno naciągana w wybraną przez niego stronę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 14530 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 62110
nikt nie bedzie traktował kazeinianu wapnia jako glownego zrodla bialka, sodowy jest jeszcze bardziej do dupy.

odnosnie syntezowania z azotu i nadmiaru tego co jemy to generalnie
oczywiscie czlowiek nie odniosl sie do ludzi uprawiajacych sport silowy + nie wzial pod uwage ze duzo wiekszą potrzebę organizmu tworzy grupa aminokwasów które trzeba dostarczyć z jedzenia

DORADCA W SUPLEMENTACJI
GG 1844256

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy dobrze dobrane suple i diety pomocy!

Następny temat

Pierwszy cykl

WHEY premium