Zadaj anonimowe pytanie i otrzymaj błyskawiczną odpowiedź
Temat został odczytany 45518 razy
  • Autor

Kółko do ćwiczeń złotą receptą na brzuch?

• bad811
    • Pochwały:0
    • Nagany:0
    • Na forum: 8 lat
    • LPA: 107

Wysłano 28 kwietnia 2006 14:39

zgłoś naruszenie

Słyszałem od kilku osob, ze to kółko to najlepszy sposob na ćwiczenie brzucha. Załatwilem wiec sobie jedno takie i wykonuje cwiczenia 4 serie po 10 powtórzen (wraz ze wzrostem mozliwosci w czasie bede zwiekszal liczbe powtórzen). Na razie jest tak, że ćwiczę na kolanach, "jade" z kółkiem prawie do konca, czyli do pozycji leżącej (oczywiscie bez dotykania ciałem podłogi), po czym wracam do pozycji "na kolanach". I tak 10 razy w jednym powtorzeniu. Oprócz miesni brzucha, ktore moim zdaniem pracują duzo lepiej niz przy jakichkolwiek "brzuszkach" napinają sie takze klatka, barki, przedramienia. Próbowałem tez ćwiczyć wychodząc z pozycji stojącej, ale walnąłem o glebę ;). Sądze ze bez ćwiczeń tym fajnym i prostym urządzeniem niewielu potrafiłoby wykonac choc jedno powtorzenie z pozycji "na stojąco". Przede mną takze jeszcze duzooooo treningow na tyym kolku, by przejsc na stojaka. Po dwutygodniowych codziennych treningach na tym urzadzeniu wydaje mi sie e kółko jest świetna receptą na zgubienie tłuszczu i budowanie miesni brzucha. I nie tlyko brzucha, bo to ćwiczenia daje takze "popalić" innym miesniom, ktore wymienilem wyżej. Ale jest to tylko moje, amatorskie zdanie na ten temat. Dlatego chcialbym zapytac kogoś bardziej doświadczonego w kulturystyce i fitness czy to kółko to dobre ćwiczenie.
    pozdrawiam

Zmieniony przez - bad811 w dniu 2006-04-28 14:45:06
  • Wysłano 28 kwietnia 2006 14:46

zgłoś naruszenie
    Polecamy zaufać naszym specjalistom, dobierając plan treningowy, plan odżywiania czy suplementację, potrzebujesz indywidualnego podejścia. Poproś o przygotowanie planu dla Ciebie http://potreningu.pl/plany. Profesjonalny, kompletny plan: diety + treningi + suplementacja, już od 149 69
  • bad811
    • LPA: 107

Wysłano 28 kwietnia 2006 14:46

zgłoś naruszenie
    oczywiscie jest receptą na zgubienie brzucha przy odpowiedniej diecie i ruchu ;) pozdrawiam
  • Artoor90
    • LPA: 9709

Wysłano 28 kwietnia 2006 14:52

zgłoś naruszenie
    ciesze sie ze jest osoba ktora ceni stare sposoby ale korzystne w pełni sie z toba zgadzam jest to dobry tani sprzet zreszta gdzies o tym w ktoryms poscie napisałem sog
  • cyklon01
    • Na forum: 5 lat
    • LPA: 6

Wysłano 01 maja 2009 10:58

zgłoś naruszenie
    To kółko nie jest dla początkujących...szybko mozna sie zniechecic jesli bez wczesniejszych cwiczen na kolku zrobi sie dwa powtorzenia :)...jak dostalem to kółko to własnie tak to wygladało...wiec przez dwa miesiace lezało w kącie...w tym czasie zrobiłem Aerobiczna 6 Weidera,a potem przez dwadziescia dni robiłem rozne cwiczenia na brzuch...wkoncu przyszedł czas na kolko:Dw pierwszy dzien zrobiłem 10 serii po 10 powtorzen z kolan,w zwiazku z tym ze cwiczyłem przez dwa miesiace codziennie myslalem ze bedzie dobrze ale zderzenie z rzeczywistoscia było bolesne...bolały mnnie rece(najbardziej) miesnie klatki piersiowej,a na kółku mogłem cwiczyc dopiero po trzech dniach bo zakwasy nie dały sie dzwignac do góry :Dpotem troche odpuscilem i robiłem 5 serii po 10 stopniowo zwiekszajac ilosc serii.Moim zdaniem kółko rewelacja,nie odpuszczam cwicze dalej...
  • jarek_krak
    • LPA: 2948

Wysłano 01 maja 2009 23:51

zgłoś naruszenie
    takie kółko to masakra . polecam podobne tylko ,że z wmontowaną sprężyną zwrotną .na kółku ze sprężyną robiłem 4-5 serii po 6 powtórzeń przy ostatniej . jest ciężej i lepiej niż na kolanach zwykłym kółkiem - poza tym jest możliwość "regulacji". doszedłem do tego że zwykłym kółkiem dawałem radę tylko raz . jest to naprawdę ciężkie ćwiczenie i wcale nie brzuch musi być najsłabszym ogniwem .
    nigdy nie przejdziesz z ćwiczenia na kolanach na palce stóp . to inna liga. załatw sobie kółko ze sprężyną - nie pożałujesz.
    PS . był kiedyś taki hipnotyzer - dr Kaszpirowski . w wywiadzie dla polskiej TV opowiadał o ćwiczeniach fizycznych i pochwalił się ,że robi takie ćwiczenie , którego prawdopodobnie nikt przed polskimi telewizorami nie byłby w stanie powtórzyć.
    pomyślałem wtedy "no to pokaż bezczelny rusku". wyciągnął kółeczko i machnął dziesięć pełnych ruchów .
  • cyklon01
    • LPA: 6

Wysłano 08 maja 2009 16:36

zgłoś naruszenie
    nie bardzo wiem o jakie kółko ze sprezyna chodzi bo ja mam samoróbke:D...zwykłe kółko od wózka i dwie metalowe raczki,ale daje rade:Dteraz robie co drugi dzien 10 po 10 i jest dobrze...ze stania chyba nie dam radybo rozjezdzam sie jak sledzpozdro
  •  
    SFD

Wysłano 08 maja 2009 17:40

zgłoś naruszenie
      kolko jest wg mnie jednym z najlepszych cwiczen na brzuch i nie tylko. jak uda sie wam zrobic ze stojki tak z min. 5 powtorzen to polecam jako nastepne dragonflag to jest naprawda masakra
    •  
      SFD

Wysłano 09 maja 2009 19:40

zgłoś naruszenie
        lepiej kupic w polsce koszuje od 30 do 50zl, a co do tej stronki to ta pani ktora reklamuje ta kolko pokazuje jak nie nalezy robic!
      • Klooodia
        • Na forum: 4 lata
        • LPA: 3

Wysłano 26 lipca 2010 21:11

zgłoś naruszenie
        Hej chłopaki.Patrze że jestem chyba jedyną desperatKĄ która postawiła na ten zakup. Kupiłam i nic poza tym.Źle je wykonuję- nie czuję mięśni brzucha! Za to mięśnie rąk, barków i klatki piersiowej-jak najbardziej. Wykonuję je identycznie jak mój brat.Efekt: brat po 2 razach odpada przez brzuch,ja przez ręce.
        Dodam że pół roku robiłam 120 brzuszków dziennie( seria:20-każda inna) ale gówno dały-dalej mam brzuch-balonik,ale jestem szczupła :D

Kółeczkiem: 2 razy.Na kolanach ofcorse :)
      • NUTRIFARM
        apokalipsa
        • Pochwały:2
        • Nagany:brak
        • Na forum: 9 lat
        • Trenuje: od 1988/9 z wieloma jednak przerwami
        • LPA: 116136
        • Status:Ekspert

Wysłano 26 lipca 2010 21:24

zgłoś naruszenie
        trzeba dysponowac już pewną siła -nie tylko m. brzucha- aby poprawnie wykonywac ćw. z użyciem tegoż kółka, ponadto nie musza mówić o wadze techniki wykonania; niezależnie od owej siły, czego jednak nie sposób rozpatrywac oddzielnie w przypadku jej braku

nieodzowne jest więc zaczynac od skroconego ruchu, jednkaże jeszcze lepiej od wzmocnienia m. brzucha, pleców osobnymi ćwiczeniami.

ps... temat ma kilka lat i nie wiem czy był sens go odświeżać...
        "Każdy ma w swoim życiu swoje Westerplatte"
        Jan Paweł II
        "Gorzki to chleb jest polskość"
        C. K. Norwid

[http://www.ivrozbiorpolski.pl/index.php]

[http://www.zolnierzewykleci.pl/?p=979#more-979]