SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

K_K - pierwsza redukcja nowicjusza

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2441

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Witam

Jestem zupełnie początkujący, zarówno jeśli chodzi o treningi, jak i o dietę czy odżywki. Chodziłem kiedyś na siłownię, ale było to 5 lat temu jak miałem 16 lat na karku i trwało może 3-4 miesiące, więc można powiedzieć, że startuję od zera.
A startuję bo... spasłem się jak świnia Przytyło mi się dobre 15 kilogramów przez ostatnie 1,5 roku i czas najwyższy coś z tym zrobić. Mam nadzieję, że ten dziennik mi w tym pomoże.

Dane:
Wiek: 21 lat
Wzrost: 173 cm
Waga: 88 kg

Wymiary:
Barki: 117
Klatka wdech: 108
Klatka wydech: 101
Biceps: 36,5
Przedramię: 30
Talia: 92
Brzuch: 97
Biodra: 104,5
Uda: 65
Łydki: 45,5

Zdjęcie:
sorry za jakość, ale nie mam przy sobie lepszego aparatu


Orientacyjnie (przy pomocy kalkulatora i wizualnej oceny sylwetki) oceniłem swoje BF na ok. 24%.

Trening:

Trenować zamierzam 4 razy w tygodniu. Minimum raz w tygodniu gram w squasha, czasem są to 2 razy, dlatego siłownię zamierzam odwiedzać 2-3 razy w tygodniu.

Na początek ćwiczyć będę typowym ACT, wziętym z tego forum, lekko zmodyfikowanym przeze mnie:
1. Unoszenie nóg do pionu w leżeniu na plecach-(brzuch),
2. Prostowanie nóg na maszynie w siadzie-(czworogłowe ud),
3. Uginanie nóg w leżeniu przodem na maszynie-(dwugłowe ud),
4. Wyciskanie sztangi-(klatka),
5. Wyciskanie sztangielek w siadzie-(naramienne),
6. Unoszenie sztangielek bokiem w górę w opadzie tułowia-(naramienne),
7. Podciąganie drążka wyciągu do klatki w siadzie-(najszersze grzbietu),
8. Unoszenie tułowia z opadu-(proste grzbietu),
9. Uginanie ramion ze sztangielkami stojąc podchwytem (z supinacją nadgarstka)- (bicepsy),
10. Prostowanie ramion na wyciągu w płaszczyźnie poziomej stojąc-(tricepsy),
11. Uginanie i prostowanie nadgarstków ze sztangą w siadzie-(przedramiona),
12. Wspięcia na palce-(łydki).

Na początek zacznę od dwóch serii, by w końcu dojść do czterech i zmienić plan na inny.

Po treningu siłowym zamierzam biegać, tylko nie wiem jeszcze ile i jak. Czy powinno to być 40 minut aerobowego biegu, czy po treningu siłowym wystarczy 20 minut. A może w ogóle zamiast aerobów robić interwały?

Przy okazji interwałów wspomnę, że moja kondycja jest w opłakanym stanie. W trakcie rozgrzewki, marsz z prędkością 6,5-7 km/h na bieżni jest w stanie podbić moje tętno do 140-150 uderzeń na minutę. 5 minut biegu z prędkością 8,5-9 km/h powoduje natomiast konkretne zmęczenie.

Zamierzam też się rozciągać po treningu, i tu kolejne pytanie: czy lepiej robić to po bieganiu, czy między treningiem siłowym, a bieganiem?

Dieta:

Do tej pory odżywiałem się tragicznie. Więcej jedzenia na mieście niż w domu, pizza kilka razy w tygodniu, alkohol parę razy w tygodniu, praktycznie zero zdrowej żywności.

Ciężko mi będzie od razu przeskoczyć z takiego odżywiania na 100% zdrowe, dlatego póki co powoli będę starał się wyrabiać w sobie odpowiednie nawyki, ale jestem świadom, że wiele z tych rzeczy nie będzie od razu idealnych - "nie od razu Rzym zbudowano" Z czasem mam nadzieję, że stworzę sobie dietę z prawdziwego zdarzenia.

Jako, że zamierzam schudnąć, mam zamiar trzymać się ogólnych założeń diety Low-Carb. Nie przeliczyłem jeszcze zapotrzebowania kalorycznego itp., mam nadzieję, że w ciągu paru dni to zrobię.

Odżywki, suplementy:

Zamierzam zakupić sobie białko do uzupełniania braków w diecie, jakieś witaminy i izotonika. W niedalekiej przyszłości może pomyślę nad ZMA, jeśli dalej nie będę się dobrze wysypiał.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Dziś był mój pierwszy dzień zdrowszego odżywiania. Jako, że "wchodzę" w Low-Carb, starałem trzymać się tego:
"Przez pierwsze dni redukcji bądź po prostu odżywiania się zgodnie z zasadą low carb zaleca się aby spożywać nie więcej niż 20-30g węglowodanów dziennie. Ma to na celu nauczenie organizmu korzystania ze źródeł energii w postaci tłuszczy. W późniejszym etapie można podnieść spożycie węglowodanów do wartości 150g dziennie." ( https://www.sfd.pl/Dieta_LOW_CARB__artykuł_dla_początkujących-t655403.html )



To co mnie martwi, to to, że wypełniłem może połowę swojego dziennego zapotrzebowania, a czuję się bardzo najedzony. Nie wiem czy to dlatego, że tak późno wstałem i "uciekło" mi śniadanie, czy po prostu przyzwyczaiłem się do jedzenia 3 posiłków dziennie (do tej pory tak jadałem - rano bez śniadania, pierwszy posiłek ok. 11-12, potem obiad do syta o 15-16 i kanapki o 22-23).
Poza tym miałem duże problemy ze zjedzeniem 200 gramów twarogu, i to bez chleba (jako zamiennik kupiłem sobie chrupkie pieczywo, ale dwie kromki czegoś takiego raczej niewiele tutaj zmieniły).
Poza tym odstawiłem wszelkie napoje i dziś już do picia była tylko woda.

Poza tym zrobiłem sobie Low-Carbową sałatkę - będę miał co jeść przez najbliższe 2-3 dni na uczelni:



Wzorowałem się na tym przepisie: http://www.fitness-food.pl/blog/2011/dietetyczna-salatka-z-kurczakiem/, dokonując lekkich zmian.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
powodzenia

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Dieta:



Jak widać powyżej, znów sporo mi zabrakło do wypełnienia bilansu kalorycznego, a znowu cały dzień chodzę syty. Nie wiem czy to ze mną jest co nie tak, czy tak może się dziać przy tak dużej ilości tłuszczu i ograniczeniu węgli i za parę dni przejdzie.
A co do węgli to dzisiaj nie udało mi się utrzymać ich na takim poziomie jak chciałem (<30 g). A to dlatego, że nie wiedziałem, że w izotoniku jest ich aż tyle, dopiero na koniec treningu spojrzałem na etykietę

No i problem będzie z tuńczykiem, bo nie wchodzi zupełnie Zmuszałem się, przepijałem wodą co chwila, a i tak nie dałem rady dojeść przygotowanej porcji. Będzie trzeba popróbować innych ryb.

Trening:



Udało się też zaliczyć pierwszy trening. Zapomniałem poćwiczyć łydek i przedramion, reszta zrobiona. Niektóre ćwiczenia pozmieniałem, ale tak, żeby pozostałe partie mięśniowe były przećwiczone. Po treningu zrobiłem sobie coś w rodzaju interwałów, na miarę moich możliwości. Tzn. 1,5 minuty biegu 8,5 km/h, po czym 3 minuty marszu 6 km/h i tak przez 22,5 minuty. W trakcie marszu moje tętno wynosiło ok. 140, po 1,5 minucie biegu pokazywało ok. 175.

Odżywki:

Zaliczyłem też wizytę w sklepie z odżywkami i zakupiłem:
Białko: Scitec 100% Whey Protein Professional
Witaminy: Trec Multipack Sport Day/Night Formula
Izotonik: Vitalmax Ionto Vitamin Liquid Drink
i do tego shaker.

Białko już spróbowane i w smaku jest świetne. Nie mam porównania z innymi, bo to moje pierwsze białko (i w ogóle pierwszy "proch"), ale ciężko mi sobie wyobrazić smaczniejsze

Izotonika chyba póki co nie odpalam, poczekam aż będę mógł jeść trochę więcej węglowodanów i wtedy zacznę go używać, a póki co na treningu zadowolę się wodą.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Znów zabrakło dobrych paręset kcal do wypełnienia dziennego zapotrzebowania, ale tendencja jest zwyżkowa, więc może w końcu dobiję do tych niecałych 3000 kcal.

Dzisiaj godzina squasha, ale nie na pełnych obrotach, bardziej lajtowe granie było, więc i nie zmęczyłem się specjalnie.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
hah naprawde chce Ci sie dodawac sos po 2 gramy praktycznie o zerowych wartościach ? :)

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Mam zrobiony szablon, bo sałatka była zrobiona w większej ilości i jem ją już od 2 dni, a jeszcze na jutro starczy
A poza tym jestem początkujący i nawet nie wiedziałem czy taki sos nie ma czasem jakiś ukrytych kalorii, więc wolałem sprawdzić
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 828 Wiek 34 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 6015
aa ok :) bo się zdziwłiem że 2g tego tamtego- to nie możliwe żeby tyle dać co innego jak robiłeś więcej i podzieliłeś ;)

Obecny cel: wytrzymałość + redukcja
zapraszam do dziennika:
http://www.sfd.pl/[BLOG]_czas_odmłodzić_ciało!_-t1094862.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Z wczoraj:

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Wiek 31 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4104
Wciąż jem za mało, apetytu dalej nie ma. Ogólnie nie czuję się najlepiej od zmiany żywienia, po treningach muszę dosypiać w trakcie dnia, bo nie mam energii, a poza tym mam jakieś bóle w jelitach (nie jakieś bardzo dolegliwe, ale ciągle czuję jakby coś tam zalegało i boli mnie kiedy naciskam). Jak mi nie przejdzie to spytam w dziale "zdrowie" co to może być.






W piątek zaliczona godzina squasha, w sobotę trening na siłowni+25 minut aerobów, a w niedzielę 3x15 minut w saunie dla lepszej regeneracji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

siłownia czy kalistenika ?

Następny temat

Jaki plan polecacie ?

WHEY premium