Temat został odczytany 69075 razy

Jesc zeby przytyc

zgłoś naruszenie
  • Zaklinacz
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 364
  • Na forum: 13 lat
  • LPA: 3172
  • Trenuje: 8
Bywa ze ktos np przy wzroscie 180 cm wazy 50 kg, co nalezy jesc aby szybko przytyc a jednoczesnie nie musiec jesc tony pozywienia dziennie ?????????????

* NO PAIN NO GAIN *

* nie jestem hanysem ino goralem *

_-^-_
1
1063388275000
zgłoś naruszenie
  • Cichy-Figa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 18992
  • Na forum: 14 lat
  • LPA: 76994
Cwiczyc przynajmniej 3 razy w tygodniu i jesc wg. takich zasad jak te :

-Ektomorfik. Po prostu wcinaj
Założenia dietetyczne: ok. 3g (nawet do ponad 4g) białka na kilogram masy dziennie, 30% kalorii pochodzących z białka, 50% z węglowodanów oraz 20% z tłuszczy
Ilość i wielkość posiłków: Jedz 5 średnich wielkościowo posiłków. Jedzenie większej ilości mniejszych posiłków może przyspieszyć prawdopodobnie już i tak szybki metabolizm
Suplementy: Gainery, odżywka białkowa. Spożywaj gdy nie będziesz w stanie dostarczyć odpowiednich ilości składników odżywczych, jednak nie więcej niż 1-2 posiłki odżywkowe dziennie. Kreatyna czasem się również może przydać do zwiększenia Twojej siły i przyzwyczajenia mięśni do ciężkiej pracy
Rzeczy, których się wystrzegaj: Spalacze tłuszczu, stres
Info do zapamiętania: Nie opuszczaj posiłków-jedz co 2-3 godziny, pij przynajmniej 3-4 litry wody dziennie.
Korzystaj z wysokiej klasy produktów białkowych, spożywaj jak najwięcej pełnowartościowych węglowodanów oraz nie unikaj tłuszczy-powienneś dostarczyć nawet do 2000 extra kalorii by wyjść na 100% z deficytu kalorycznego i porządnie przybierać na wadze !!! Tak samo ważnym elementem w diecie ektomorfika jest posiłek przedtreningowy oraz potreningowy. Spożycie posiłku bogatego w węglowodany i białko przed treningiem pomoże Ci zredukować jak najbardziej katabolizm podczas ćwiczeń, podobny posiłek spożyj tuż po treningu (troche węglowodanów prostych+mała ilość białka od razu po treningu oraz później posiłek bogaty w węglowodany złożone oraz białko, taki sam jak przedtreningowy). Tak samo możesz dodać trochę tłuszczy nasyconych-jedzenie steku i jajek na pewno nie wyjdzie na złe-jednak ogólnie unikaj tego rodzaju tłuszczy. Jedz dużo, a będziesz duży.

-=()=-Red : "Nasze Zdjęcia"-=()=-
-=()=-1 Miejsce w Konkursie Moderatorów-=()=-
-=()=-Kultura i Etyka = Kulturystyka-=()=-
-= Powrót po 9 latach nieobecnosci :) =-
1063389408000
zgłoś naruszenie
  • Zaklinacz
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 364
Bardzo ci Dziekuje ale nie chodzi o mnie tylko o kobiete, co wiec poradzilbys w takiej sytacji kobiecie ??? , (prawie anorektyczka)

* NO PAIN NO GAIN *

_-^-_
2
1063397757000
zgłoś naruszenie
  • Cichy-Figa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 18992
Jezeli chodzi o kobiete to musisz zaczekac. Wysle mejla z powiadomieniem do expertki

1
1063405173000
zgłoś naruszenie
  • kanarek
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 17398
  • LPA: 79160
jesli sama waga ciala - to zalozenia takie same - cwiczenia oraz zbilansowana dieta ktora bedzie dostarczala wiecej kalorii niz spala
jesli zas anoreksja - lub podobne psychiczne zaburzenia - przydaje sie lekarz
pozdrawiam

Wiedza to podstawa
"Madry człowiek powinien wiedzieć, że zdrowie jest jego najcenniejszą własnością i powinien uczyć się, jak sam może leczyć swoje choroby".
HIPOKRATES
Doradca w dziale Alternatywna Droga.
1063417351000
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
Dokładnie Napisz w czym jest problem - taka waga z czegoś musi wynikać. Czy jest to anoreksja, niechęć do jedzenia, czy też zaburzenia metabolizmu (wynikające nap. z nadczynności tarczycy)?
Czy ta osoba trenuje coś, jaki prowadzi tryb życia (szkoła, praca, koleżanki, zainteresowania)?

Bez takich informacji odpowiedź może być tylko taka, jaką podali Cichy i Kanarek - więcej kalorii niż spala.

---------------------------------------------------------------------------------------
kawoszka ===== modka działu fitness ===== ...mafia.suple.hardcor.pl
========================= zamiast dawać mi soga kliknij: http://www.pajacyk.pl 
1063434929000
zgłoś naruszenie
  • Zaklinacz
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 364
tzn bo ona sie odchudzala strasznie i chyba odchudzila sie za bardzo. Teraz poprosu nie jest w stanie wiele jesc bo ma skurczony zoladek (tak mi sie zdaje) , moze jakies produkty ktore ja nie zapchaja a pogrubia ???

* NO PAIN NO GAIN *

_-^-_
1063435509000
zgłoś naruszenie
  • Zaklinacz
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 364
fizycznie SREDNIO aktywna ale nie malo. Uczy sie jeszcze nie pracuje, mloda.

* NO PAIN NO GAIN *

_-^-_
1063436473000
zgłoś naruszenie
  • Anonim
  • Pochwały:
  • Nagany:
Skoro tak, to niech nie stara się za wszelką cenę przytyć w ten najłatwiejszy sposób bo przybierze tylko na tłuszczyku i znów będzie się odchudzać. Choć oczywiście nie musi też tego unikać, bo w tym stanie niełatwo sobie 'zaszkodzić' w tym kierunku. Tuczą wysokokaloryczne produkty, a zwłaszcza połączenie tłuszczy z węglowodanami o wysokim IG (np. ciastka z kremem, pieczywo z serem żółtym, orzechy w czekoladzie/cukrze/miodzie, chałwa, frytki, chipsy zapijane colą... )

Lepiej niech spróbuje jeść 'normalnie' - zwiększając ilość spożywanych kalorii, do tego może rzeczywiście odżywka białkowa...
Moja znajoma kiedyś przy podobnym problemie kupiła sobie produkt dla 'osób odchudzających się' - który należy spożywać zamiast zwykłych posiłków (typu 'linia 2000', 'super linia'). Zastępuje on posiłek dostarczając głównych składników odżywczych potrzebnych organizmowi, nie dostarczając zbyt wielu kalorii. I piła napój z takiego preparatu (bardzo smaczny, jak milk-shake ) oprócz swoich zwykłych posiłków. W miesiąc ładnie i kształtnie przybrała 2-3 kg
Oczywiście nie rezygnując z aktywności fizycznej

Acha, co do aktywności: niech na razie zrezygnuje z aerobów na rzecz treningu siłowego, fitness typu TBC itp

Zmieniony przez - Amazone w dniu 2003-09-13 09:23:25
1063437725000
zgłoś naruszenie
  • Zaklinacz
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 364
Dzieki wielkie Amazone!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! i tobie cichy figa tez dzieki

* NO PAIN NO GAIN *

_-^-_
1063438186000
zgłoś naruszenie
  • Cichy-Figa
  • Pochwały:
  • Nagany:
  • Postów 18992
No ja w sumie tutaj malo pomoglem. A o tej expertce to wlasnie o Amazonce pisalem

1
1063444098000