SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jazda na rowerze (skolioza), oraz jakie zalety?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14327

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3227
Siemanko. Dużo pływam, oraz zacząłem jeździć na rowerze. Mam wadę kręgosłupa- skoliozę. Odstaje mi przez to jedna łopatka. Czy jazda na rowerze pomaga w wyprostowaniu kręgosłupa, czy szkodzi?
Jakie zalety ma jazda na rowerze?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 25 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 76
Jazda na rowerze niezbyt się przysłużyc Twojemu kręgosłupowi... Podczas pochylania się możesz mieć tendencje do skręcania ciała w którąś ze stron i to może powodować nierówne napięcie mięśni grzbietu. Dzieje się tak szczególnie podczas jazdy na rowerze górskim...

Dlatego jeśli masz ochotę popedałowac to proponuję rowerek stacjonarny o dużej różnicy wysokości między siodłem a kierownicą. Chodzi o to, żeby się jak najmniej pochylać a jednak pedałować. Tak jak na rowerze dla studenta :)





Zainteresuj się czymś takim: http://www.sport-shop.pl/rower-magnetyczny-hop-sport-hs-2020-czarny-p-4196.html

A co do zalet jazdy na rowerze, to no cóż... jest ich bardzo wiele. Jeśli chodzi o walory treningowe, to rozwijają mięśnie nóg (szczególnie ud i pośladków), a także grzbietu. Korzystnie wpływa też na kondycję, u pań zmniejsza celulitis... Wystarczy? :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 348 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 3227
Ok, dzięki za odp. Po jeździe na rowerze czuję się lepiej jeśli chodzi o kręgosłup, więc w moim przypadku nie szkodzi, a nawet powiedziałbym że w jakimś tam stopniu pomaga. Najczęściej boli mnie dolna częśc pleców, chyba mam trochę pogłębioną też, a po jeździe czuję sie lepiej. Na pewno pomoże też w pływaniu, skoro wzmacnia kondycję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 48118
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

kalorie-trening

Następny temat

Dieta bez żadnych skutków ubocznych

Wiecej