SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie najlepsze bialko .... ? cenowo i jakosciowo

temat działu:

Odżywki i suplementy

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 94268

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1392
Jakie jest według was najlepsze bialko ... ?
Suple kupuje w herkulesie w czestochowie prosze o doradzenie jakie sa najlepsze offerty w tutejszym sklepie chodzi mi glównie o kreatyne / bialko
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
eveline Trener personalny Moderator
Ekspert
Szacuny 1440 Napisanych postów 15979 Wiek 36 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 230563
Odżywka białkowa to suplement, który pomaga nam uzupełnić dietę w białko. Wskazana jest szczególnie osobom, które mają bardzo duże zapotrzebowanie na ten makroskładnik np. sportowcom, a jedząc mięso, jaja, ryby i inne źródła białka pochodzące z pokarmu, nie są w stanie zjeść takiej ilości jaką powinni. Dodatkowo odżywka ma swoich zwolenników wśród łasuchów, bowiem dostęp do wielu smaków tego suplementu może stanowić świetną alternatywę do wykonania „czegoś słodkiego do kawy” albo po prostu dodać słodyczy do śniadaniowej owsianki czy omleta.

Jakie są rodzaje odżywek białkowych?

- hydrolizat białka serwatkowego (WPH) – białko o wysokiej jakości i łatwej przyswajalności, dzięki czemu w krótkim czasie (15 do 60 minut) do organizmu dostają się składniki wspomagające rozwój i regenerację tkanki mięśniowej. Zawartość białka waha się zazwyczaj od 90 do 100% a ilość węglowodanów i tłuszczów jest znikoma. Zwykle nie zawierają substancji słodzących zatem smakowo mogą wypaść gorzej niż inne odżywki. Ze względu na wysoką jakość hydrolizaty mają dość wysoką cenę.
- izolat białka serwatkowego (WPI) – jest to odżywka o bardzo dobrej rozpuszczalności i krótkie okresu wchłaniania. Zawartość białka waha się od 85 do 90% i tak jak hydrolizat, zawiera znikomą ilość węglowodanów i tłuszczów. Warto dodać, że izolat charakteryzuje się najwyższym stosunkiem aminokwasów endogennych i egzogennych. Ceny izolatu są również wyższe od innych odżywek.
- koncentrat białka serwatki (WPC) – zawartość białka waha się od 65 do 80%, zawiera więcej węglowodanów niż hydrolizat i izolat (3 do 8%) oraz tłuszczu (2 do 6%). Są lekkostrawne, charakteryzują się dobrym smakiem – zwrócić można uwagę, że największy wybór smaków jest właśnie wśród koncentratów. Trzeba się jednak liczyć z tym, że zawierają substancje słodzące, laktozę i inne dodatkowe składniki, na które powinny zwrócić uwagę osoby mające problemy żołądkowe oraz redukujące.

To najpopularniejsze rodzaje odżywek białkowych. Którą wybrać? Która jest najlepsza jakościowo i cenowo? To dość trudne pytanie z racji tego, że obecnie mamy dostęp do wielu producentów i ciężko porównać wszystkie interesujące nas parametry. Osoby, które trenują rekreacyjnie a białka używają jedynie jako urozmaicenia mogą śmiało wybrać koncentrat białka w swoim ulubionym smaku, kierując się ceną i walorami smakowymi. Z racji tego, że wybór jest ogromny to dobrym pomysłem jest zamówienie próbek z kilku firm i ich przetestowanie i zwrócenie uwagi na rozpuszczalność, czy smak nie jest zbyt chemiczny itp.
Trzeba też sobie zadać pytanie czy potrzebujemy odżywki białkowej? Jeśli największym dylematem jest dla nas cena to nasuwa się pytanie czy odpowiednio inwestujemy w zdrową żywność, która powinna być dla nas priorytetem. Jeśli nie zadbamy o dobrą jakościowo dietę i odpowiedni trening to żadna odżywka cudów nie sprawi.

Kiedy natomiast dieta jest dopięta, treningi odbywają się regularnie to taka suplementacja może przynieść wiele korzyści:
- uzupełni dietę o białko osobom o zwiększonym zapotrzebowaniu
- pozwoli na regularne spożywanie posiłków – kiedy np. nie masz czas żeby zjeść normalny posiłek. Przygotowanie napoju z odżywki białkowej zajmuje chwilę, dodając do tego owoca i kilka orzechów mamy w pełni zbilansowany, błyskawiczny (niekiedy ratujący sytuację) posiłek
- pozwoli na zjedzenie „czegoś słodkiego” bez konieczności sięgania po ciastka
- może wprowadzić urozmaicenie do naszej diety, ponieważ wykorzystać odżywkę można na wiele różnych sposobów

Zdecydowanie możemy polecić odżywki białkowe ALLNUTRITION, których cena jest przystępna, jakość wysoka a wybór smaków tak duży, że każdy znajdzie coś dla siebie!
https://sklep.sfd.pl/ALLNUTRITION_Whey_Protein-opis33284.html

Do poczytania:
https://www.sfd.pl/Białko,_a_ewentualne_skutki_uboczne-t272100.html
https://www.sfd.pl/Białko_przed_treningiem_-t32950.html
https://www.sfd.pl/białko_z_mlekiem_a_z_wodą__różnice_-t295689.html#post1


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Najlepsze czy najkorzystniejsze cenowo?
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1392
napiszcie te i te .... bo wedlug mnie tzn z opin najlepsze bialko to syntha 6 ale np ono kosztuje 90zl 1,3kg a sa i inne np . ostrowia wpc za 0,9kg 34zl co tez widzialem ze ludzie pisza ze dobre bialko ...
3
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
Idź do sklepu i pogadaj ze sprzedawcą,jeśli da się z nim pogadać ,bo u mnie np gadam jak ze starym przyjacielem i doradza wszytsko,sprobuj tego samego(ale mnie nie naciąga, znaczy jeżeli coś jest tanie i dobre to poleca,a jak drogie i gówna to nie wciska mi tego).PZDR

Zmieniony przez - MowMiKoks w dniu 2011-05-03 21:35:21
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1392
no tam zalezy kto jest bo jak jest babka to ona jest taka su^a ze to szkoda gadac jak tam 1 raz kupowalem chyba za 150zl to mi nawet karty rabatowej nie dala zadnej porady ani nic a jak potem bylem i ziom byl to mi troche doradzil jakies promocje mi podal itd karte wyrobil rabatowa itd..
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 38 Napisanych postów 2551 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 31384
Z tej dolnej polki cenowej:
Econo SFD, Econo UNS, Lowickie (oscyluja w graniach 40-42zl/kg).
Fitmax Whey Protein 81+ (wpc/wpi) idzie dorwac za ~49zl/kg, a smak typowo z gornej polki. W podobnej cenie jeszcze Protein plus sfd i tez jest dobre.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
Tak powiedziałem o tym sprzedawcy bo u mnie koleś jest git(koksik też jest)i mówi po polsku:to jest ku**a g****,albo to jest zaje****e,może taki jeden ta wielu się trafił nie wiem,ale ja miałem tylko ostrowii i łowickie,więc tylko je mogę ci polecić,ale jedna wada:nie można rozpuścić dobrze,trzeba się pomęczyć.PZDR

Upss,to zdanie jednego kulturysty,ja tylko powtarzam,ale i tak mnie poprawcie jakby co.


A i nie kupuj innych tanich białek amerykańskich itp. ,lepiej ostrowie,pewna i dobra,a w ogóle wspieraj Polski rynek:)
A tak pozatym nigdy nie kupuj białka sojowego.Dlaczego?Nie wiem dokładnie,ale białko sojowe chyba nie jest potrzebne organizmowi.Jeżeli wprowadzam w bład poprawcie.

Zmieniony przez - MowMiKoks w dniu 2011-05-03 21:43:30

Zmieniony przez - MowMiKoks w dniu 2011-05-03 21:45:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 123 Napisanych postów 13475 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 83568
Sojowe ma nie pełny aminogram bo jest białkiem pochodzenia roślinnego a nie zwierzęcego.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 250 Napisanych postów 798 Wiek 24 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 14391
Chłopaki a wiecie może dlaczego białka Ostrowii i łowickie są coraz droższe?Dlatego że jest ogromny zbyt i mogą sobie na to pozwolić czy co?

Ale w sumie jest wartościowe czy nie?

Zmieniony przez - MowMiKoks w dniu 2011-05-03 21:47:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 105 Wiek 29 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1392
A z takich bardziej znanych firm typu trec / olimp / vitalmax / hi pro czy cus takiego ... ? Bo z tamtych co wyscie podali to watpie zeby tam byly takie ... ;/
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Cell Pump + Nitrobolon 2 + białko ?

Następny temat

bcaa

Wiecej