SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie cwiczenia przy dyskopati?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 14962

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1116
Zaczynam ten watek poniewaz miesiac temu lekarz stwierdzil, iz mam podwojna dyskopatie i zabronil mi treningow jak na razie na rok. Wedle jego zalecen przestalem cwiczyc, bralem zastrzyki oraz leki (tak jak przepisal). Zauwazylem, ze zaczyna robic mi sie brzuszek, ktory przez ostatnie pol roku sie praktycznie pozbylem. Dlatego chcialem sie zapytac jakie cwiczenia mozna wykonywac, jakie sporty, aby nie siedziec caly czas w domu i nie robic nic bo to jest najgorsze. Prosze aby wypowiadaly sie osoby kompetentne poniwaz dyskopatia to powazna sprawa. Dla uzupelnienia dodam, ze mam przesuniete dwa dyski jedne o 6[mm] a drugi o 3[mm], oba w tylna strone i w bok. Oczywiscie dyskopatia ta dotyczy odcinka ledzwiowego. Z gory dzieki za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
wlasnie przez te zrywy ja tez z niej zrezygnowalem mimo ze lubilem, bo i spokojnie i zadyszki nei mam, ale szybko wyrobilem wytrzymalosc elegancka na kraulach
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
po pierwsze pytaj lekarza
1

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1116
no wlasnie tak zrobie tylko z lekarzem bede sie widzial dopiero za dwa tygodnie a do tego czasu myslalem juz sie cos ruszac
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
mi przede wszystkim polecali basen, ale plywanie tylko kraulem i na plecach

plywalem nawet 3x w tyg, nie wiem czy pomoglo to czy co innego ale teraz jest dobrze i nie boli i moge spokojnie cwiczyc, ale mialem poza tym 3 rehabilitacje i masaze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1116
a jak dawno to miales??duza szansa jest, ze to sie odnowi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
hmm zaczelo sie w lutym rok temu czyli jakies poltora roku, jest tak ze te starte kregi sa na cale zycie, i dyskopatie mozna zaleczyc ale nie da sie wyleczyc ( chyba ze operacje ale to tez nie do konca pewne i moze byc gorzej ), wiec od lutego poprzedniego roku do kwietnia mimo ze bolalo to trenowalem intensywnie, bol coraz wiekszy, juz w szczytowym momencie bylo tak ze ni moglem sznurowek zawiazac albo schylic sie umyc rak i innych banalnych rzeczy bo bol poprostu koszmarny, podczas chodzenia, stania a juz nie do pomyslenia bylo bieganie, i jak mi po 2 tyg zastrzykow i brania lekow przeciwbolowych skierowali na przeswietlenie to sie okazalo ze to dyskopatia i w czasie 4-5 miesiecy 3 rehabilitacje, masaze i basen 3 razy w tyg przez 2 miesiace, aha musialem od razu zrezygnowac calkowicie z kickboxingu, zbyt zrywne ruchy, rozciaganie itd zreszta od tego sie zaczelo, mozna powiedziec ze juz od wrzesnia mialem spokoj, tzn boli raz na jakis czas jak bardzo przeciaze ,ale juz 5x lzej boli, i bardzo bardzo rzadko, od wrzesnia wlasnie kiedy spokoj byl zaczalem wzmacniac miesnie na silowni i az do teraz cwicze na silowni i spokoj nawet jak przenosze obciazenie czy cos, ale wiadomo przysiadow i innych obciazajacych kregoslup nie robie, aha probowalem po roku wrocic do kicka to po pierwszych treningu sie odezwalo i bolalo caly wieczor wiec to na cale zycie, powodzenia ....
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1116
no ja z tym cwiczylem ponad 1,5 roku i dopiero jak poszedlem do sportowego lekarza to mi powiedzial co jest, ale powiedzial, ze jest szansa wrocic do sportu i to z taka sama intensywnoscia jak caly czas cwiczylem (gosc sie zna na rzeczy bo juz kilka przypadkow beznadziejnych wyleczyl), a co to byla za rechabilitacja??jakie zabiegi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
prady, takie ze namoczona gaze klada w dolnym odcinku kregoslupa i przykladaja takie cos przez co ida delikatne prady, takie szczypniecia,
i lampa tzn tylko wygladalo jak lampa,tylko nie wiem dokladnie co to bylo, bo nic przy tym nie czulem
i te dwa zabiegi mialem robione w kwietniu, w czerwcu i sierpniu,
dodatkowo w czerwcu masaze calych plecow i nog
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1116
mam jeszcze jedno pytanie posrednio zwiazane z tematem. Lekarz powiedzial zebym chodzil na basen i pływał kraulem lub grzbietem(to samo co wyzej jest tez napisane). Dlaczego nie mozna plywac zabka?? Czy moze poprostu plywanie kraulem i grzbietem jest lepsze na dolegliwosci zwiazane z kregoslupem niz plywanie zabka??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 2007 Wiek 38 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 74703
bo oba te style bardzo dobrze wzmacniaja prostowniki grzbietu, poza tym ruch nogami ma znaczenie tak mi sie wydaje, przy plywaniu zabka i rozkraczaniu nog na boki odczuwalem lekko bol kregoslupa, przy kraulu i plywaniu grzbietem ruch nog jest taki bardziej "normalny" niz przy zabce
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 41 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 1116
no ja zauwazylem, ze przy ruszaniu nogami w zabce sa takie "zrywy", lecz poza tym wydaje mi sie, ze wyrabiaja sie przy tym miesnie grzbietu poniewaz caly czas mocno pracuja zeby wygiac cialo. Jak dziala kraul i grzbiet to wiem ale wlasnie zastanawia mnie ta zabka poniewaz jest to moj ulubiony styl i najlepiej mi sie nim plywa. Lecz jezeli jest naprzyklad niewskazana przy dyskopatii to chcialbym wiedziec z jakiego powodu.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Warkoczyki Syntetyczne

Następny temat

kortyzol a zmęczenie

WHEY premium