SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie badania porobić,w świetle faktów.

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5474

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Cześć.
Mam 24 lata. Czuje ze moje zdrowie jak na ten wiek to niestety lipa,począwszy od problemow ze stawami,co zawsze uniemiozliwialo mi ciezka prace na silowni i przez to dobry wyglad,az po slabe senne samopoczucie. Do rzeczy :

OBJAWY : Wrocilem z Angli do Polski.. czuje sie senny wciagu dnia mimo ze sypiam czasem nawet prawe 2 x wiecej niz w Angli.. Nie sadze zeby byla to kwestia diety, bo zarowno w Angli jak i w Polsce mialem okresy gdy micha byla trzymana,pelna warzyw,owocow produktow z pelnego ziarna - slowem WITAMIN I MIKROELEMENTOW. W Angli spiac np 5 godzin - pelen energii (wiadomo ziewalo sie,ale nie bylo mowy o drzemce w ciagu dnia). Tu w Polsce roznie 6-7 -8 godzin i po obiedzie to mnie tak MULI że poprostu oczy sie same zamykaja i nie mam na nic innego ochoty jak tylko sen. Co robic ? Ciezko sie tak funkcjonuje nie ukrywam

-NOWY NIEPOKOJACY OBJAW: choc moze przez antybiotyk,sprawdze za dwa dni gdy go skoncze.. czesto czuje gorzki posmak w ustach.. od kilku dni,nieprzyjemne to,a przypomina mi smak żółci jak w czas gdy zygało sie na kacu "niczym"

Ostatnie niepokojące wyniki badań :
- Odczyn biernackiego wyniósł 1( norma to 2-12) Dokladnie rok temu ,
- Cholesterol całkowity wyniósł 5,56mmol/l ( norma to 3-5) dokladnie rok temu
- Cholesterol LDL - tu dziwne ,bo lekarz chyba przez pomylke nie zaznaczył "H" , bo przekroczone jest wynik to 3,52 (norma tam to <3 u osob zdrowych oraz z malym ryzykiem sercowo naczyniowym (skad ten cholesterol?) dokladnie rok temu
- Elektrolity - sód w dolnej granicy 135mmol/l (malo sole,ale to za malo chyba)


Półtorej roku temu wyniki bardzo podobne
OB 2
Cholesterol calkowity 5,71
LDL 3,18
Sód 138,6

W 2013 roku robilem też teścia i insuline,ale było okej. Co zrobić polecacie szefowie działu ? Dziekuje z gory


Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2017-08-16 18:19:16
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
jak najbardziej potrafię zrozumieć rozgoryczenie z powodu braku trafnej diagnozy ale mimo to nie wolno się podawać a żródlem informacji musi być wykwalifikowana osba
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 21771 Napisanych postów 71319 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575898
Możesz zacząć od tego zestawu co tutaj + ASO:


https://www.sfd.pl/Jaki_zestaw_badań_profilaktycznych_zrobić_-t1153498.html 

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Powyższe będzie ok, co masz za antybiotyk i z jakiego powodu oraz od jak dawana objawy występują ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
jak wyżej; panel hormonalny cały bym zrobił
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
objawy od kilku dni (zdaje mi sie wlaswnie ze od czasu gdy biore antybiotyk. Klabax + claritine czy jakos tak przeciwalergiczne.Dzis mi sie konczy zobaczymy jak sie bede czul .

te badania panowie to na NFZ czy wszystko prywatnie?

Dziekuje bardzo za odpowiedzi


Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2017-08-17 13:37:48
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Jak da ci lekarz na NFZ to spoko, chociaż nastaw się na to, że przynajmniej za połowę będziesz musiał zapłacić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
tez tak sadze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
TomaszAZ
objawy od kilku dni (zdaje mi sie wlaswnie ze od czasu gdy biore antybiotyk. Klabax + claritine czy jakos tak przeciwalergiczne.Dzis mi sie konczy zobaczymy jak sie bede czul .




możliwe że po zakończonej kuracji będziesz się lepiej czuł
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
ostatnio na badaniu krwi(nie tym o ktorym mowa,ale wynikajacym ze zblizajacej sie za kilka dni operacji) mialem Hiperkalemie. Zastanawiam sie czemu, biore magnokal i moze akurat malo wody pilem w ostatnim czasie? Kto to wie? Wroce po operacji to sobie zrobie pelne badania razem z hormonami,jak sobie to rozpisalem to mysle ze moge zaplacic ze 4 stowki nawe



Zmieniony przez - TomaszAZ w dniu 2017-10-14 08:52:59
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
pytanie jak mało tej wody piłeś?
nerki sprawdzić zdecydowanie biorąc pod uwagę problemy z tematu + wynik elektrolitów, bardzo prawdopodobne, że coś z nimi nie tak


Zmieniony przez - WnMPapa w dniu 2017-10-14 21:25:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
no wlasnie aż tak malo to nie ;) nie odwadnialem sie na zawody. GFR w tym badaniu tez byl robiony chyba i bylo okej, kreatynina rowniez
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Zmęczenie po przebudzeniu

Następny temat

Bf 10 Procent Ciężko osiągnąć?W jakim mniej więcej czasie?

WHEY premium