logo
zamknij zamknij

Jakie badania?

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 972

0 5 0
napisał(a)
Masław
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 80
Witam! Mam 37 lat, czuję się notorycznie przemęczony, zero aktywności fizycznej, nadwaga. Od kilku dni natomiast jest rewolucja :) Dieta zapięta na ostatni guzik, rozpocząłem trening siłowy, areoby. Mam natomiast takie pytanie: jako zupełny laik chciałem zapytać jakie badania warto porobić, żeby ocenić stan zdrowia i kondycję układu hormonalnego, ewentualnie zastosować suplementację. Mam oczywiście świadomość, że ZMA, gaba, czy inne suple nie wywindują mi poziomu hgh, teścia do niewiadomo jakich wartości :) Natomiast co warto zbadać, jakie podstawowe badania wykonać, żeby zrobić taki swoisty przegląd (testosteron wolny czy całkowity, prolaktyna, hormon wzrostu)? Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o wyrozumiałość siedzę od kilku dni i czytam, natomiast jestem tak przeładowany informacjami, że nie wiem od czego zacząć...
Krzysztof Piekarz
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
napisał(a)
kabo9
Ekspert
Szacuny 354 Napisanych postów 6594 Wiek 41 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 324482
cześć,
rewolucja że przestałeś być przemęczony czy chwilowa ekscytacja, bo nie wiem jak rozumieć posta .
co do badań - jeżeli nie robiłes dawno w ogóle żadnych badań, to ja bym zrobił tak:
mocz
morfologia z rozmazem
lipidogram
glukoza
AST
ALT
bilirubina
testosteron wolny,
estradiol
prolaktyna,
kortyzol
PSA
ewentualnie jakbyś też chciał ocenić stan tarczycy to jeszcze :
TSH
FT3
FT4

pozdro.

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-02-25 19:40:11
1
napisał(a)
ojan Jan Olejko Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1704 Napisanych postów 14125 Wiek 68 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 282921
Tak jak wyżej.

kabo - termin rewolucja odnosi się do zaplanowanych zmian :)
napisał(a)
Masław
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 1 rok Przeczytanych tematów 80
Jakoż nie inaczej :) Serdecznie dziękuję za zestaw, z którego nie omieszkam skorzystać :)
napisał(a)
kabo9
Ekspert
Szacuny 354 Napisanych postów 6594 Wiek 41 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 324482
no to jak zaplanowane to powodzenia, w każdym razie zaplanuj też przede wszystkim dietę i treningi bo badania to pikuś, u większości wychodzą w normie więc bez wymówek i zapyerdalać trzeba

Zmieniony przez - kabo9 w dniu 2017-02-26 20:55:14
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

chce schudnąc

Następny temat

VI Ustawka Treningowa i Herosi WW kontra Drużyna Kolosa- 20 maj 2017

Porusz swoje łydki - strategie wspomagające rozwój łydek

Czym się kierować wybierając trenera personalnego?

TOP 10 fitnessek z Instagrama

Najlepszy wędkarz w branży fit

Mini cut-sposób na czystą masę mięśniową

Leksykon suplementacji: ZMA

Parówki - porównanie okiem dietetyka

Pora rozwiać wątpliwości. Co było prawdziwym powodem śmierci Richa Piany?