SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jakie ćwiczenia na bica w czasie cyklu na siłe??

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4451

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dosłownie chciałbym abyście mi napisali jakie mam wykonywac ćwiczenia?Tylko nie wysyłajcie mi www.kulturystyka.pl/atlas  bo tam nu z zaglądałem! chodzi mi o to żebytście mi powiedzieli jakie ćwiczenia wykonywać dokładne ich nazwy jeżeli mozna
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
nie masz ławeczki... bedzie ciezko.
zaczerpnij cos z tego linka Witaj.

"Trening Domatora":

http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm 

kiedys byl fajny art. o treningu hantlami .. ale obrazki nie dzialaja juz :/
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958364
sądzę, że przede wszystkim rób uginania na modlitewniku - sztangą lub sztangielką (każdą rękę osobno). Kiedy ćwiczysz bica? Z czym go łączysz i czy robisz go 1 czy 2 razy w tygodniu?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
prosimy abyś odpowedział dodatkowo na te pytania na ktore nie odpowiedziales powyzej.
jesli udzieliłes jej na niektore z nich, napisz (j/w , napisałem wyżej itp.)
Jest to dla nas bardzo WAŻNE

(1). podaj swoj wiek, wagę, wzrost.
_______________________
(2).Ile czasu już trenujesz-czy robisz to systematycznie-jeśli tak-to ile czasu. Jeśli nie-to opisz jakie odstępy i jakie okresy treningów?
_______________________
(3). Stosujesz okresy regeneracyjne ? zmieniasz treningi ? jesli tak to co ile?
_______________________
(4).Jak trenowałeś ostatnio:konkretny plan treningowy zawierający:
-rozkład tygodniowy treningów(z podziałem na grupy mięśniowe),
-ćwiczenia, serie, powtórzenia, długość przerw pomiędzy seriami jaką stosowałeś,
-jakie efekty przyniósł ten trening-konkretnie:masa, rzeźba, wytrzymałość, siła, zmęczenie, spadek wagi, itd.???
_______________________
(5).Opisz konkretnie swoje cele-co chcesz osiągnąć: siłę, masę, wytrzymałość, rzeźbę...
_______________________
(6).Podaj swoje możliwości czasowe i sprzętowe.
_______________________
(7).Podaj przeciwwskazania medyczne o ile takie są.
_______________________
(8). czy masz diete ? opisz ile wychodzi b/t/ww. , napisz jakie brałes suplementy (ew. doping)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11391 Napisanych postów 72666 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958364
daj o sobie jak najwięcej informacji, odpowiedz na powyższe pytanka, a na pewno coś poradzimy :0
fuc.kmaster - mógłbyś odpisać coś na mój temat ("problem z barkami") looknij na tamten trening i napisz co o nim sądzisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ej ale co to ma do rzeczy ile trenuje itd. chyba sa jakies ćwiczenia które uważa sie że są to typowe ćwiczenia na poprawę siły dla wszystkich ogólnie i o to mi chodzi!!!! Czy mozecie mi powiedziec jakie ćwiczenia są typowo takie silowe na cuklu na siłke
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
jak to jakie zarowno zlozone jaki i izolowane
ale chodzi oto, zeby sie dwedziec ile trenujesz.. bo jesli masz 0 staz albo krotki to nie poleca sie siły , dlatego ze ograznim nie jest przygotowany na przeciazenia siegajace tak niskich powtorzen.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
gdybym miał krótki staż to bym wogóle nie zaczynał programu na siłke.Mój staż to ok 1 rok z małymi przerwami.Chce osiagnąć teraz akurat siłe a ogólnie che miec mese ale wyżeźbiony chce być żeby bylo widac mięśnie.Nie mam przeciwskazań medycznych chociaz boje sie ćwiczeń które znacznie obciążają kręgfosłup takich jak przysiady ze sztangą,martwy ciąg itd.Od 2 miesiecy spożywam Gainera mct Olimpu.Jeżlei cos jeszce mam napisac to prosze abys mi powiedział to zaraz udziele dalszych info. o sobie bo noiewoem co już dalej pisać,aha diete mam wypasioną bo ostatnio przytylem 3-4 kg. podejżewam ze to masa mieśniowa w większosci bo właśnie od niedawna zacząłem stosowac taka sccisła diete którea głownie opuera sie na mleku(najbidniej 1 l dziennie schodzi) tuńczyk (najbidniej 1 na trzy-4 dni)
banany,jabła,rodzynki po treningu walfe ryżowe,różnego rodzaju kotlety,warzywek zdewczko jem,ryż,kasza(najbidniej po 1 raz tego i ego na tydz.,9 dni)ser biały,zóltydżemy,płatki,mleko,szynka z indyka to musze powiedziec że codziennie schodzi pi pare plastrów nawet czasem bez chleba !niby z tego co pamiętam to to są moje główne dania,produkty jakie spożywam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
wiesz ty widz sie orientujesz . ale naprwde przychodza ludzie ktorzy ida na siłke dopiero i prosze o wypasiony tenig na siłe, albo taki co da im sile i rzezbe , ale nie beda mieli diety bo ich kolesie nie amaja a rosną// rozumiesz chyba czem tak dociekam o staż etc. ??
a co do samego treningu siłowego jest to ajk wiadomo trening cięzki (powtrzenia schodza do 1)a cwczienia .. takie aby stymulowały przysrost siły, ćwczienia raczej stosuje sie podstawowe (wyciskania, przysaidy, ciągi, uginania etc) tak zeby nie było łatwo .staramy sie stosować sztange i szatngielki ---> wolne cięzary . urozmaicic trenig mozna (trzeba) cwiczeniami izilowanymi ( na klatkę będa to rozpiętki ) czest odaje sie (uczepimy sie klaty) wycisk głowa w doł, pompki na poręczach (ale to nie reguła!!) jedno jest pewnie nalzey trzymac sie planu, i skorzystac z pomocy kogos 'nearby' w razie kłopotu

a co do samego treningu ... ułóz jakis a postaramy się poprawić (jesli bedzie trzeba)

powiem ze najlepiej jakby zcas trwania wynosił 6 tygodni ( mozna 8 ale wydaje mi sie ze to dla ludzi o wiekszym stazu - nie wiem czemu)

Przerwy 150-300 sec w podstawowych cięzkich
ćwicz.,przy pozostałych 90-150sec.

1. ćwiczenia podstawowe-złożone-wielostawowe(wyciskania, przysiady,
podciągania ugiannia itd) -progresja cięzaru
-przykład dla 5 serii: 10,8,6,4(3),2(1) (bez zapasu)
2.ćwiczenia izolowane powtórzeń- 8 stały ciężar ( z zapasem 1)

Klatka-2 zlozone +1 izolowane
grzbiet góra-2 postawowe+ 1 na czworoboczne(kaptury)
grzbiet prostowniki-1 podstawowe
tricepsy-1 postawowe +1 izolowane
bicepsy-1 postawowe +1 izolowane
przedramiona- 1 podstawowe
uda-4-głowe 1-2 postawowe (+1 izolowane)
uda-2-głowe 1 podstaowe
łydki-1 podstawowe
brzuch 1 na proste +1 na skośne
barki-po 1 na każda głow


Zmieniony przez - ****master w dniu 2004-03-14 00:36:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wielkie dzięki sog już leci o ile moge Ci go dac bo moze Ci wczesniej dałem ale spróbuje...powiedz mi jeszcze jeślei mozesz czy francuskie wyciskanie na trica i prostowanie rąk z hantlami z aglową w leżeniu na łąwce tez na trica to izolowane ćwizcenia czy jakie?? I jakie to jest młotkowe??I czy moge kombinowac na modlitewniku z róznymi uchwytami sztangi??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
modlitewnik jest cwizenie ktore dosc mocnao ociąża sciegan stawy. robiłbym najwyzej sztangeilka jak drugie cwicznie.

a co to zlozonw co to izoowane?

Otóż generalnie ćwiczenia dzieli się na złożone (wielostawowe) i izolowane (jednostawowe)

Ćwiczenia złożone to takie, które angażują do pracy więcej niż jedną parę stawów,
a przeto więcej niż jedną parę mięśni.
Dzięki zaangażowaniu dwu i więcej stawów oraz dwu i więcej grup mięśniowych,
w ćwiczeniach złożonych możliwe jest stosowanie większych ciężarów,
co ma bezpośrednie przełożenie na znaczący rozwój siły i masy mięśniowej.
Głównie z tej racji, w klasycznych programach treningowych ćwiczenia złożone wykonuje się
w pierwszej kolejności.
Na początku treningu dysponujemy dużym zapasem energii,
dzięki czemu wykorzystujemy ją najbardziej efektywnie.
Szczególnie dotyczy to osób początkujących, których mięśnie szybko ulegają zmęczeniu,
a połączenia neuro-mięśniowe i umiejętność maksymalnej koncentracji nie zostały jeszcze
dostatecznie wyćwiczone.

Typowe ćwiczenia złożone to m.in.: martwy ciąg, przysiady ze sztangą, wyciskanie sztangi w leżeniu, wyciskanie sztangi zza karku, podciąganie sztangi w opadzie tułowia, pompki na poręczach i podciąganie na drążku.


Ćwiczenia izolowane to takie, podczas których ruch odbywa się w jednym stawie (jednej parze stawów).
Angażowany do pracy jest tylko jeden mięsień (jedna para mięśni),
co sprzyja bezpośredniej jego (ich) stymulacji do rozwoju oraz poprawie kształtu i separacji.
W ćwiczeniach izolowanych nie możemy stosować tak dużych ciężarów,
jak w ćwiczeniach złożonych, ponieważ trenowane mięśnie pracują w zasadzie samodzielnie.
W klasycznych programach treningowych ćwiczenia izolowane wykonuje się na zakończenie treningu
danej grupy mięśniowej, jako uzupełnienie ćwiczeń złożonych.

Typowe ćwiczenia izolowane to m.in..: rozpiętki, unoszenie ramion ze sztangielkami w bok, w przód oraz w opadzie tułowia, francuskie wyciskanie sztangielki jednorącz, unoszenie przedramion ze sztangą stojąc, wyprosty nóg w siadzie na ławce maszyny uginanie nóg w leżeniu na ławce maszyny.

"SKĄDŚ" z internetu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
dzięki już w takim razie dużo wiem.A mógłbyś mi powiedzie cjak robić rozpiętki bo zalecają i tak i tak.Czy lepiej robic z prostymi na maxa (prawie bo na maxa sie nie da)rekami czy lekko ugiąć
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wzrost

Następny temat

PORADY RADKA SŁODKIEWICZA - M.CZWOROGŁOWE UD

WHEY premium