SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaki drążek wybrać do podciągania?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5587

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 43 Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 3684
Jaki drążek na ścianę wybrać? Jakie są plusy takiego drążka? Co o nim sądzicie?
wzrost:176 cm
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
Niektórzy producenci/dystrybutorzy dodają do swoich drążków nakładanych na futryne takie male haczyki do wkrecenia w ścianę. Mają one za zadanie dodatkowo zabezpieczyć drążek przed ruszaniem się po futrynie

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
Kupuj tylko na ściane lub na sufit ( futrynowe są kiepskie ) wybierz taki aby dawał jak największą różnorodność chwytów i mial wygodne rączki .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Obojętnie jaki, może być nawet jakiś no name, to nie są sprzęty co można popsuć czy się złamie gdzieś.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2359 Napisanych postów 30605 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270689
no mimo wszystko ja bym aż tak obojętnie nie podchodził.
Dla mnie osobiscie mega istotny jest gwarantowany udźwig. Poniżej 200kg nawet bym nie patrzył. Sporo oczywiscie będzie tu zależeć od tego jakie masz ściany(a konkretnie z czego są zrobione)
Zalety drążków ściennych?
-niska cena
-łatwy montaż
-mała ilość miejsca jaką zajmują i spory wybór mierjsc gdzie go sobie zechcesz zamontować.
1

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
No tak ale nawet te najprostsze mają te 200 zapewnione.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Szacuny 33028 Napisanych postów 23130 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277970
anubis84
No tak ale nawet te najprostsze mają te 200 zapewnione.
To fakt i głównie tu najważniejsze będzie mocowanie i rodzaj podłoża - ja mam u siebie lity żelbet w bloku i pomimo tego kupowalem specjalne kotwy 15 cm dl które wypuszczały z siebie takie haczyki podczas kręcenia - drogie jak pieron bo za komplet 8 sztuk zapłaciłem 57 zł ( prawie tyle co drążek :) ) ale na bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
Odradzam futrynowe. Kiedyś się urwał pode mną i poleciałem w tył. Niewiele by zabrakło i bym wyleciał przez okno z 4 piętra.
https://allegro.pl/magnus-power-mp1030-drazek-treningowy-do-sciany-i5453339132.html#thumb/4
Mam model bardzo podobny do tego z linku i prawdopodobnie tej samej firmy od 4-5 lat. Mimo mojej wagi ok 105 kg w ogóle się nie powyginał.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Nie wiem co Ty na tym drążku robiłeś że byś wypadł z 4 piętra, sporo zależy od futryny jaką się ma, ja miałem drążek kilkanaście lat, ani razu się nie zsunął

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
U kolegi próbowałem się podciągać i przy którymś podciągnięciu się urwał/wysunął. Poleciałem do tyłu gdzie było okno
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
No to blisko coś to okno od tej futryny.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 40 Wiek 34 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 7056
Od futryny do okna było na oko jakieś 2,5-3 metry. Jak zobaczyłem, że drążek zaczyna powoli się obsuwać to chciałem stanąć na nogach. Tylko zdążyłem na jedną i poleciałem do tyłu "tuptając" nogami. Później już nigdy się nie pociągałem na takim drążku

PS. Jak jest z wytrzymałością drążków nie rozporowych w futrynie tylko takich co się zakłada na futrynę z jakimiś zaczepami wwiercanymi w ścianę?


Zmieniony przez - Punijczyk w dniu 2018-07-19 22:31:32
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Jaki plan treningowy

Następny temat

Wioślarz do domu.

WHEY premium