SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jaka progresja przy treningach typu Push/Pull?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3163

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Witam!
Jaką progresję zastosować przy treningu HBW? Przy FBW, stosowałem progresję a'la Joe Weider:
80% obliczam i robie bardzo powolną progresję. Nie spieszy mi się, wolę robić poprawnie technicznie, niż szaleć z szybkim dodawaniem obciążenia. Wymyśliłem nawet coś takiego
1 sesja treningowa(3s ćwiczenia x) : 8p 8p 8p na przykład 50kg
2 sesja treningowa (3s ćwiczenia x) : 10 9 8 50kg
3 sesja treningowa (3s ćwiczenia x) : 12 11 10 50kg
4 sesja treningowa (3s ćwiczenia x) : 8p 8p 8p 52kg

I dodawałem 1-3kg w górnych partiach
3-5 w dolnych partiach

Jednak HBW (dok. Push-Pull) to dwa zestawy treningowe, a nie tak jak przy FBW - 1. Jaką progresję zastosować w przypadku treningu Push/pull? Obliczyć maxy na 8p, po czym zejść do 80% maxów, to wiem. Ale co ile treningów dokładać?

Ważne informacje:
1. Trenuję 3 razy w tygodniu
2. Każde ćwiczenie to 3 serie
3. Zakres powtórzeń 8-12
4. Treningi zamiennie:
Pon: Zestaw A
śr Zestaw B
Czw. Zestaw A
itd.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Dokładaj co trening jeśli możesz, to technika wyznacza ci ciężar, ma być taki abyś wykonał założoną liczbe powtórzeń poprawnie technicznie z zapasem 1-2 powótrzenia w serii.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Czyli co trening od 80% dodawać po trochę, tak? Nie za szybko mi się progres wyczerpie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Mierzysz maxy na 8 powtórzeń a w serii robisz po 10 czy 12... Obetnij ciężar o 20-30% z poprzedniego planu i dokładaj kiedy ci technika na to pozwala i tyle ile ci pozwala, nikt ci nie powie ile to będzie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777407
rozumiem, że robisz w jednym tygodniu dwa trening push a w kolejnym dwa pull?

jak masz zaplanowane kolejne mikrocykle? i na ile przewidujesz ten?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Rionie
Napisałeś tutaj, więc już tutaj będę pisał (a nie w pojedynczych). Zgadza się.
Ten trening mam zamiar poprwadzić 2 miesiące, później zacznę HST lub FBW 5x5.



Zmieniony przez - Skodzio w dniu 2011-11-09 19:29:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777407
dwa miechy na jednym treningu to dość długo ale ok

w takim razie jak masz jakąś bazę ćwiczeń wybranych to w nich zacząłbym gdzieś od 75-80% ostatnich ciężarów roboczych dla danego zakresu powt i w nich dokładał regularnie co trening żebyś w ostatnich tygodniach pobijał swoje obecne maksy na danym zakresie powtórzeń

Planuj co najmniej 3-4 mikrocykle naprzód, bo jak będziesz metodę zmieniał co mikrocykl to szybko się to wysypie

Zmieniony przez - rion10 w dniu 2011-11-09 19:40:20

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Zobaczę jak czasowo to wyjdzie, będę dodawał 1-3 kg na małe partie i 3-5kg na duże co trening. Gdy dojdę do 100%, to potrenuję jeszcze trochę, próbując podbijać możliwie tamten maks, wtedy już będę dodawał powtórzeń itp, przez ok. 2 tygodnie. Powinno być OK. Dziękuje slicznie!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777407
ale sęk w tym, że w przed ostatnim tygodniu w podstawowych bojach masz zrównać swoje wcześniejsze wyniki , a w ostatnim je pobić to jest właśnie progres możliwości, tak musisz planować mikrocykle żeby w każdym kolejnym być większym, silniejszy, sprawniejszym, wytrzymalszym ( wpisz swój cel )

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 2934 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 25646
Aha, czyli co zrobić bo się już pogubiłem. Przepraszam za moją "zieloność". Mogę zacząć od 75-80%, dodawać co trening po trochę ciężaru, aż dojdę do maxów (CR z poprzedniego mikrocyklu treningowego (FBW) z ostatniego tygodnia). I postarać się je "pokonać" i jeszcze trochę dodać zachowujac technikę. Gdy progres sie skończy zmienić trening. Tak jest oK?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6484 Napisanych postów 62272 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777407
Dokłądnie tak, każdy kolejny mikrocykl musi przynieść jakiś progres

Możesz zmienić trening lub modyfikować aktualny np zmieniać liczbę powtórzeń w bazowych ćwiczeniach a zmieniać ćwiczenia uzupełniające

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

treningi

Następny temat

Duże pośladki, szerokie biodra, wąska talia w wydaniu męskim.

WHEY premium