SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja

Jaka dietę na redukcję polecacie do fbw

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 371

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 337 dni Przeczytanych tematów 16
Na siłownię uczęszczam od roku, ale wcześniej trenowałem pływanie. Od czasu gdy zacząłem chodzić na siłownię stosowałem dietę taka ze liczę makro i robiłem tak jak na zdjęciu tylko ucinakem na tłuszczach i dawałem więcej białka i dużo wegli. Na zdjęciu zapotrzebowanie na moją wagę 89 kg 185 wzrostu. Chciałbym teraz trochę zrzucić przed sezonem na jeziorko i dlatego trening fbw 3-4 razy w tygodniu i 2x w tygodniu 20 min bieżni/rowerka. Jaka dietę polecilibyscie na taki plan? Chciałby żeby była dosyć efektywna bo mało czasu zostało ale żeby faktycznie zejść trochę z ta waga. Oprócz tego posiłki jem regularnie staram się po 5 dziennie. Oprócz tego mam odżywki creatine 1250 olimp, białko wpc80eu.i hmb. Jak dacie jakas fajna dietę to dorzucić cós z tych odżywek? Wiem ze na redukcję creatine trochę z dupy ale dlatego przychodzę do was po pomoc. Dzięki z góry za pomoc

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120
Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów? Indywidualne plany dietetyczne i treningowe
  • 23 383 spalonych kg tłuszczu
  • 27 059 zbudowanych kg mięśni
Sprawdź więcej
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 3969 Napisanych postów 67928 Wiek 42 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 550553
Musisz sam ulozyc a my poprawiny

Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jakzabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
http://www.sfd.pl/-t276436.html 
Jeżeli Twoim celem jest redukcja to odejmujesz ok 300kcal
http://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
http://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
http://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7362 Napisanych postów 105782 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1187663
Daj diete zbilansowaną, przeczytaj w/w linki, jakie produkty są wskazane, ułóż i daj do oceny

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Na forum 337 dni Przeczytanych tematów 16
Ogólne zapotrzebowanie wyszło mi 2841 kcal i teraz bazę postawił bym do obliczeń 2400 kcal białka 35% tłuszcze 20% węgle 45%.
Co daje przy 2400 kcal:

Białko 35%- 210g
Węgle 45%- 270g
Tłuszcze 20%- 53g

Co o tym sądzicie? Czy w takich warunkach jak pisałem wcześniej będzie to najlepsze rozwiązanie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 608 Napisanych postów 2410 Wiek 29 lat Na forum 353 dni Przeczytanych tematów 37368
tluszcze daj min 75g dziennie

ps. nie ucinaj na start 400kcal,zacznij od pulapu swojego zapotrzebowania na 0

Zmieniony przez - czellista w dniu 2018-04-11 03:14:53
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 7362 Napisanych postów 105782 Wiek 34 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 1187663
Przy w/w parametrach okolice 2700-2800 bym startował.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
dudee Doradca
Ekspert
Szacuny 1732 Napisanych postów 27169 Wiek 24 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 512007
Dieta z deficytem kalorycznym zawsze będzie efektywna, niemniej jednak ten deficyt powinien być rozsądnie ustalony. Nie ulega wątpliwości, iż należy zacząć od wyższego pułapu kalorii, dopiero na podstawie zmiany kompozycji sylwetki należy kalibrować dietę. Mało tego, nieważne czy trenujesz FBW czy SPLITEM, dieta specjalnie nie dzieli się na system treningowy.

Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-04-11 07:27:48

Ustalanie indywidualnych planów dietetycznych
Zapraszam do współpracy

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 25 lat Na forum 4 lata Przeczytanych tematów 278
Tak jak wyżej, dorzuć trochę tłuszczu i nie bój się ich, bo to z nich tworzone są hormony. Duże deficyty kaloryczne bez dobrej suplementacji zdecydowanie obniżą Twoje samopoczucie i zdrowie, więc lepiej ucinaj kcal powoli. Wystartuj z zera, rób co tydzień pomiary wagowe oraz obwody i odnośnie tego potem ucinaj kcal.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2840 Napisanych postów 56222 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 600714
Wklej całość wyliczeń zapotrzebowania kalorycznego z wzoru podanego wyżej, a nie z kalkulatora

Moderator działu Odżywianie

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Chleb w codziennej diecie