SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zmieścić się w założeniach makro?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1701

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 147
Witam.
Mam 19 lat, ważę już prawie 70 kg i mam 170cm wzrostu. Obecnie trenuję na masę od nieco ponad miesiąca. Mam rozpisaną dietę na 3500 kcal.
Założenia makro to 175g białka,525 węglowodanów i 80g tłuszczu. Nie mam rozpisanych jakichś stałych posiłków, po prostu jem zdrowe rzeczy, licząc makro i kalorie. Ale mam problem z tłuszczem... Powinienem mieć ok 80g, a wychodzi mi ok 120g dziennie... Przy czym nie jem dużo tłustych rzeczy. Z tabel w internecie wychodzi, że np 100g kotleta z kurczaka ma ok 16,8 g tłuszczu. Jeśli jem dziennie powiedzmy 400g takiego kurczaka, to mam już prawie limit dzienny, a to dopiero część 2 posiłków z 5. Dochodzą ze 2 serki wiejskie dziennie, każdy po 10g tłuszczu i już mam przekroczone, a jeszcze muszę dużo zjeść żeby dojść do 3500kcal. Pomożecie? Może jakieś rady? Nie wiem, czy dobry dział. Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8533
poza mięsem najlepsze będzie białko jaja, to białko wzorcowe dla człowieka i oczywiście to co napisał kolega powyżej - ogólnie białko zwierzęce to podstawa bo ma pełny aminogram.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
to nie rób z tego kurczaka kotletów (jezeli kotlety to jest to zapewne pierś z kurczaka, tylko jedz np. gotowanyn a parze, albo grillowany bez dodawania tluszczy i tyle.. wtedy wartosci tluszczu beda znikome

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 147
Tyle, że nie mam możliwości gotować na parze, a smażenie jest najszybsze... to dla mnie bardzo ważne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 969
skoro nie możesz gotować to możesz go upiec w piekarniku. 400g piersi to dużo... czemu nie wprowadzisz sobie innego mięsa albo ryb do diety?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 91 Napisanych postów 4195 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 79357
no to nie na parze.. kroisz w kostke i gotujesz normalnie na wodzie i zajmie Ci to mnie czasu jak te kotlety

darek.dietetyk dlaczego duzo ?
ja czasami jem po 600-700g i tak uwazam ze to jest mało

Zmieniony przez - NoIzZeR w dniu 2014-02-28 08:24:26

Impossible Is Nothing

Pomogłem ? Daj SOG'a :)

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 8533
Jedz piersi bez skóry, duszone, wtedy dajesz samą wodę, mają ok. 4g T, po drugie na Twoim miejscu wywaliłbym serki wiejskie, ja z 5 posiłków 4 mam mięsne (wołowina, drób i ryby) i jeden jajeczny (placki z mąką ryżową) i tłuszcz muszę uzupełniać bo z mam za mało; chude mięso + odpowiedni sposób obróbki i spokojnie się wyrobisz
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 147
a jakie ryby polecacie? Co do gotowania i duszenia, to spróbuję. Smażyłem dlatego, że kulinarnie jestem zielony i to jedyne co potrafię :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 286 Wiek 42 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 4434
Morskie i tłuste są najlepsze.

Nie masz perspektyw? Stwórz je sam!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 969
NoIzZeR źle doczytałem... Myślałem że zjada tyle na 1 posiłek:P Ryb mie można smażyć bo tłusze przechodzą w formację trans i są szkodliwe dla organizmu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 8 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 147
A polecacie jakieś dobre źródła białka, poza mięsem? W sensie jakieś konkretne produkty? Twarogi itp?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 103 Wiek 37 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 969
pełnowartościowe białko to wszystkie pochodzenia zwierzęcego.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zbyt mała ilość białka na redukcji.

Następny temat

Redukcja / Kilka pytań

WHEY premium