SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zdrowo przytyć?

temat działu:

Ladies SFD

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 1700

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 236
Witam.

Chciałabym przytyć kilka kg, oczywiście chodzi mi o mięśnie, nie o tłuszcz, inaczej nie szukałabym pomocy na takim forum. Chciałabym po prostu ładnie ukształtować swoją sylwetkę, wyjść z lekkiej niedowagi.
Przeczytałam posty, do których odsyłacie "początkujących". Zamierzam stosować się do tego wszystkiego (np. Co jedzą Ladies), na szczęście w dużej mierze tak się odżywiam, więc może nie będzie tak ciężko :)
Od ok. 4 miesięcy praktycznie w ogóle nie ćwiczyłam. Dlatego chcę zacząć "Trening siłowy dla początkującej Lady". Zamierzam ćwiczyć w domu, na siłowni, a także biegać i jeździć na rowerze.

Wiek: 22 lata
Wzrost: 158cm
Waga 43kg

Na pewno jem za mało. Ciężko mi zmieścić w siebie więcej, ale będę próbować.
Dietę spróbuję ustalić sobie sama na podstawie dzienników Ladies.

Wiem, że zadając pytanie powinnam wypełnić ankietę, jednak chodzi mi tylko o to, żeby dowiedzieć się ile kcal dziennie powinnam zjadać? I ile białka, węglowodanów i tłuszczów?
Jeśli moglibyście mi jeszcze tylko powiedzieć na czyje dzienniki szczególnie zwrócić uwagę? Które z dziewczyn tutaj mają "nienaganną" dietę, ale nie na redukcję?

Będę bardzo wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
mamy w dziale modelkę, olinkaz, ćwiczy ćwiczy ćwiczy.... i mozesz zobaczyć ile tych mięsni zbudowała, Chuda kobieta ma pod górkę z budowa mięśni podwójnie
https://www.sfd.pl/olinkaz93_ossible_is_nothing/pół_roku_str_44_88-t830206-s91.html
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 301 Wiek 40 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 4400
mysle, ze jak nie wypelnisz ankiety to dziewczyny ci nie moga pomoc... rozklady btw podaja dla indywidualnych przypadkow, musisz napisac wiecej o sobie i o swoim dotychczasowym odzywianiu, wrzucic zdjecia... zreszta na pewno sie wypowie ktos z moderatorow nie ma uniwersalnej recepty na rozklad btw dla wszystkich a jesli chodzi ci tylko o ilosc kalorii to wystarczy poszukac kalkulatora w necie...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Jeżeli chcesz zbudować mieśnie to powiedz w jakim celu chcesz biegać?
Zacznij od kaloryczności na zero i w czasie treningów dokłada sie zgodnie z potrzebą
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 236
Chcę biegać (wrócić do biegania), ponieważ to lubię i planuję w listopadzie wystartować w biegu na 10km.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
no to zapomnij o budowaniu mięśni
postępowanie musi być adekwatne do celów
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 236
Nie da się tego jakoś pogodzić? Nie będę biegać dużo, przynajmniej przez najbliższe 3 miesiące, ok. 30 minut (na początku nie ciągły bieg, tylko bieg połączony z marszem) trzy razy w tygodniu.

Zmieniony przez - Klaaudia w dniu 2014-02-25 18:58:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
wiesz po co lud\i ewbiegają?
Po to by schudnąć i uwaga jak wyglądaja czołowi maratończycy?
nie maja mięsni bo przy długich biegach mięsnie są zbędne organizm zostawia minimum potrzebne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 236
Nie sądzę, żeby wszyscy ludzie biegali, dlatego że chcą schudnąć. Może połowa z nich. No chyba, że nie istnieją ludzie, którzy po prostu lubią biegać.
A 10km to nawet nie półmaraton... więc daleko mi do maratończyków będzie.
Ale w porządku, skoro nie mogę przytyć, bo chcę biegać 3 razy w tygodniu po 30 minut, to dzięki za rady i koniec tematu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
No i tyle filozofii, udowodniłaś da sie biegaj i buduj mięśnie powodzenia, i gratuluje przebiegnięcia 10km w 30min
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 236
Proponuję doczytać uważnie. Chcę na początku biegać po 30 minut, aby przygotować się do biegu na 10km, który będzie w listopadzie. Nigdzie nie pisałam, że będę biegać 30 minut i w tym czasie zrobię 10km... Wtedy nie musiałabym się już przygotowywać, myślę że byłby to wynik jeden z pierwszych :P
Wychodzi na to, że jeżeli ktoś biega, nawet nie dużo, to musi mieć niedowagę. Nie wiedziałam, że tak jest.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
obliques Zasłużona dla SFD
Ekspert
Szacuny 188 Napisanych postów 65575 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 188925
Czytam uważnie wbrew temu ci ci sie wydaje i w temacie 30min przygotowujących do 10km biegu to tylko tyle moge powiedzieć.
A ty obrażasz się na rzeczywistość bo gdybyś była osoba o krępej budowie ciała i z lekka nadwaga to mogłabyś i dłużej biegać i mięśnie budować.
Ale nie, ty ważysz tyle bo twój organizm genetycznie ma tendencje do małej ilości mięśni i pozbywania sie ich przy każdej nadarzającej sie sposobności.
Sprawa jest prosta musisz ćwiczyć ciężej niż wiele innych kobiet by zbudować 3x mniej niz one w tym samym czasie i przy byle chorobie byle okazji jakim np są aeroby stracisz co zbudowałaś.
Możesz mi udowadniać co chcesz ale rzeczywistości nie zmienisz
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Co myslicie o tym planie treningowym?

Następny temat

Czy mogę wykonywać te ćwiczenia z zerwanym więzadłem?

WHEY premium