SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć przygodę z siłownią?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 634

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 30
Od nowego roku postanowiłem zabrać się za siebie mam już prawie 18lat 185cm wzrostu i ważę ok 63kg. Mam siłownię trochę sprzętu może nie ma tego dużo ale zawsze coś. Mam najprostszy atlas, modlitewnik, prasę do nóg, ławeczki, hantle, sztangę, gryf łamany, orbitreka, rower stacjonarny oraz gruszkę bokserską (jeśli w ogóle jest przydatna). Jeśli jakiś sprzęt by się przydał to prosiłbym o propozycję co prawda nie chcę wydawać pieniędzy ale coś własnoręcznie można zrobić z niewielką pomocą. Chciałbym nabrać na masie mięśniowej na chwilę obecną mam jakieś tam mięśnie ale to nie wygląda jak u faceta tylko jak u dziewczyny. Więc chciałbym prosić o pomoc bo ja w tym jestem zupełnie zielony nie chce kupować jakiś odżywek itp. tylko jeść jak zawsze tylko żebym wiedział co lepiej jeść i ile i jak ćwiczyć. Ćwiczę już od 2 miesięcy ale tylko czuję przyrost siły a mięsie nic a nic nie rosną a chciałbym żebym miał więcej siły i mięśni.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518

Początki w każdej dziedzinie życia nie są łatwe, podobnie jest z treningiem siłowym sporo rzeczy trzeba ogarnąć, a wśród tych najważniejszych jest trening i dieta.

Zacznijmy od odżywiania. W zależności jak do tej pory jedliśmy inaczej nieco musimy podejść do tematu odżywiania. Jeśli odżywialiśmy się źle to na początek powinniśmy zmienić nawyki żywieniowe. Czyli zwracać uwagę na to co jemy, jeść więcej warzyw i owoców, mniej przetworzonej żywności, więcej stołować się w domu i więcej posiłków przygotowywać samodzielnie.

Jeśli do tej pory odżywialiśmy się świadomie to liczymy zapotrzebowanie i podchodzimy do diety w sposób bardziej poważny. Liczymy podział makroskładników i układamy jadłospis.
Gdy rzucimy się zbyt szybko na restrykcyjną dietę większe prawdopodobieństwo, że szybko się poddamy.

W przypadku treningu mamy nieco łatwiej, zaczynamy od standardowego fbw opartego na podstawowych ćwiczeniach. Jeśli mamy jakiś problem z ułożeniem samodzielnym planu treningowego wówczas możemy wybrać jeden z wielu treningów dostępnych na forum.

Polecamy również: Pierwszy rok treningu na siłowni: szanse i zagrożenia




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2021-11-22 19:58:25

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
na początek 10 wskazówek i jedzenie na oko https://www.sfd.pl/10_wskazówek_żywieniowych-t315293.html 
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6496 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777518
Możesz również się posiłkować tym tematem https://www.sfd.pl/[ART]_Pierwszy_rok_treningów_-t906985.html ułatwi Ci sporo sprawę
1

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Dobrze jakby ktoś Ci pokazał prawdiłową technikę ćwiczeń, bo zrobisz sobie krzywdę. Może jakiś obeznany kolega ? Może konsultacja u trenera ?

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

zmiana planu treningowego

Następny temat

2 dni siłowni , 2dni mma. Plan

WHEY premium