SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak uwidocznić mięśnie brzucha?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 24584

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 31 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 1207
Witam !
Co ja mam zrobić : ćwiczę codziennie mięśnie brzucha i tylko urosły mi trochę te cholerne mięśnie, a tłuszczyk jak był tak i jest. Będę wdzięczna za odpowiedź.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Przejrzyj jeszcze w dziale Fitness wątek 'aeroby'. Sam o tyle skorzystałem, że zamówiłem u św. Mikołaja książkę, o której tam mowa.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 64 Napisanych postów 17868 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 102745
Samymi cwiczeniami mięśni brzucha nie spalisz na nich tłuszczu ponieważ spalanie miejscowe tłuszczyku jako takie nie istnieje.Musisz wprowadzic jakąś sensowna dietę.
Zapraszam do działu "Odżywianie" tam jest dużo artykułów na ten temat


Pozdrawiam

KAIN
"Loved be few Hated by many But respect by all"
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 842 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 6816
Dużo aerobów!

szaba

najpierw kulturystyka zrobiła ze mnie wieprza, a kiedy dojrzałem do tego sportu, pozwoliła mi na osiągnięcie wymarzonej sylwetki

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Jak pisal Kain, cwiczeniami buduje sie miesnie (czuyli czyni je wiekszymi), dieta sluzy do tego, aby je pokazac.
Aby dieta byla skuteczna musi zaistniec negatywny bilans energetczny, a to osiagamy poprzez jedzenie mniej niz spalamy. Przejrzyj ten dzial, jesli nie znajdziesz wystarczajacej ilosci informacji pisz

PS
duza ilosc aerobow nie jest wyjsciem, ilosc kalorii spalonych podczas nich jest niewielka

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2001-12-19 10:43:06
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Tłuszcz można spalić lokalnie poprzez długotrwałe przegrzewanie tkanki w konkretnym obszarze. Np. biegając, traci się tłuszcz na udach i pośladkach. Brzuch trzeba też w tym celu przećwiczyć aerobowo - nie jest to łatwe, ale możliwe. Przeczytaj, co na ten temat pisze Arkady w dziale Fitness - "brzuszek - co zrobic?". To naprawdę działa - przećwiczyłem to już przed wakacjami. Dla umilenia upływającego czasu trzymałem pod ręką pilota tv. (Oczywiście po zakończeniu tych spięć przy robieniu masy sadełko powróciło;(
1

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
'Tłuszcz można spalić lokalnie poprzez długotrwałe przegrzewanie tkanki w konkretnym obszarze. Np. biegając, traci się tłuszcz na udach i pośladkach. Brzuch trzeba też w tym celu przećwiczyć aerobowo - nie jest to łatwe, ale możliwe. Przeczytaj, co na ten temat pisze Arkady w dziale Fitness - "brzuszek - co zrobic?". To naprawdę działa - przećwiczyłem to już przed wakacjami. '

Hmm, a na jakiej niby to zasadzie powinno sie opierac.
Wg mojej wiedzy nie istniej cos takiego jak lokalna utrata tluszczu.
Mozna jedynie poprawic wyglad (na krotki czas) jakies partii, ciala, ale organzim dziala jako caloasci nie wie, ze potrzebujesz starcic tluszc np na brzuchu, a nie gdzie indziej. Tylko ogolny negatywny bilans energetyczny doprowadzi do utraty tluszczy (i miesni), ale w calym oragznizmie, tylko w odpowiedzniej dla kazdego kolejnosci (nie konieczneni takiej jakiej bysmy sobie zyczyli)
Przez podgrzewanie jakies partii ciala raczej tracimy tam zawarta wode
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
Tłuszcz można spalać oszczędzając mięśnie, ćwicząc dłuższy czas w odpowiednim zakresie tętna (fat burning zone).
Lokalne spalanie tłuszczu sprawdziłem najpierw na sobie - prze kilka lat biegania skasowałem do zera sadło na udach i tyłku, na brzuchu pozostało. Ruszyło dopiero po aerobowych spięciach. Bodźcem do tego była informacja, że zawodowcy robią jednorazowo tysiące spięć brzucha na kaloryfer (Jedno na sekundę - to 3600 na godzinę). Co do teorii, to jest to prawdopodobnie związane z nasileniem termogenezy w miejscowej tkance tłuszczowej.

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
'Tłuszcz można spalać oszczędzając mięśnie, ćwicząc dłuższy czas w odpowiednim zakresie tętna (fat burning zone). '

OK jesli mowisz o cwiczeniach aerobowych, ale i tak ilosc kalorii spalona podczas nich bedzie nieproporcjonalnie niska do czasu w to wlozonego

'Lokalne spalanie tłuszczu sprawdziłem najpierw na sobie - prze kilka lat biegania skasowałem do zera sadło na udach i tyłku, na brzuchu pozostało.'

A nie bylo to przypadkiem tak, ze na nogach powiekszyly ci sie miesnie, a przez to warstwa tluszcu splycila sie ?


'Ruszyło dopiero po aerobowych spięciach. Bodźcem do tego była informacja, że zawodowcy robią jednorazowo tysiące spięć brzucha na kaloryfer (Jedno na sekundę - to 3600 na godzinę).'

Sorry, ale nie bardzo wto wierze (nie slyszalem o takich zawodnikach-kulturystach). Swoja droga sprobuj przez godzine kiwac palcem 3600 watpie czy jestes w stanie to zrobic (nie mowiac o spieciach brzucha, ktore jest znacznie bardziej skomplikowanym ruchem)
Gdyby to dzialalo to wszyscy zawodnicy zamiast diety i odchudzajachyc sterydow zakladali by elektrody, ktorych dzialanie polega wlasnie na setkach skurczy miesnia i osiagalo takie same wyniki, a nikt (poza reklamami oczywiscie ) tego nie stosuje


Fakty nie mity

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2001-12-20 12:55:03
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 125 Napisanych postów 6135 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 30354
'OK jesli mowisz o cwiczeniach aerobowych, ale i tak ilosc kalorii spalona podczas nich bedzie nie proporcjonalnie niska do czasu w to wlozonego'

Spoko, ćwiczę od niedawna z pulsometrem, który ustawia mi strefę spalania tłuszczu, i wylicza np. 600 kal za godzinę
biegania.

'A nie bylo to przypadkiem tak, ze na nogach powiekszyly ci sie miesnie, a przez to warstwa tluszcu splycila sie ?'

Zrobiła się rzeźba, nawet na pośladkach.


'Sorry, ale nie bardzo wto wierze (nie slyszalem o takich zawodnikach-kulturystach).'

Było o tym we Flexie, ale całkiem dawno.

'Swoja droga sprobuj przez godzine kiwac palcem 3600 watpie czy jestes w stanie to zrobic (nie mowiac o spieciach brzucha, ktore jest znacznie bardziej skomplikowanym ruchem)'

Biegając przez godzinę też robię ok. 3600 ruchów (kroków).
Nie mówię, że to kaszka z mleczkiem. Na początku nie wyrabiałem więcej niż 10min, ale po miesiącu doszedłem do 50. Czytałeś, jak to robił Arkady?

'Gdyby to dzialalo to wszyscy zawodnicy zamiast diety i odchudzajachyc sterydow zakladali by elektrody, ktorych dzialanie polega wlasnie na setkach skurczy miesnia i osiagalo takie same wyniki, a nikt (poza reklamami oczywiscie ) tego nie stosuje'

Brałem takie zabiegi w Nałęczowie. Nazywa się to Lipoliza (aparatura francuska). Elektrody są sterowane programem z komputera. Pod wpływem impulsów nie dochodzi do skurczów mięśni, wibruje jedynie warstwa tłuszczu (jakby ubijana trzepaczką do piany). Działa to odmiennie od ćwiczeń mięśni - komórki tłuszczowe są niejako 'wybijane' z tkanki
i bynajmniej nie są spalane, a wydalane drogą naturalną
poczynając od 4-go dnia zabiegów. (NB jeśli ktoś ma hemoroidy, ulga gwarantowana).

"Wszystko jedno gdzie się żyje,
Raz się chudnie, raz się tyje..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Dzieki jogger, czegos nowego sie nauczylem, choc tak do konca nie jestem przekonany

Gdzies musi byc haczyk, inaczej jak pisalem kazdy by to stosowal (zamiast innych srodkow, wlacznie z kosztownymi operacjami plastycznymi

Fakty nie mity
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Biniu Moderator
Ekspert
Szacuny 251 Napisanych postów 41358 Wiek 52 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 126211
Sorry, nie ten link

Zmieniony przez - Biniu w dniu 2001-12-20 13:33:38
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Źródła białka, dieta na mase

Następny temat

wypukłość bicepsa

WHEY premium