SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenowac? Tj zapisalem sie wczoraj na silownie :)

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3623

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witam grupowiczow,
dopiero co sie zarejstrowalem i od razu z buciorami na grupe :) A wiec od poczatku (a mozna inaczej? ) Zapisalem sie wczoraj na silownie. Zapisalem sie w celu zrzucenie zbednych kilogramow. Przy wzroscie 186 waze prawie 130 kg. Nie wygladam jak tucznik, jakos nie widac wagi po mnie ale brzuch mi np: przy schylaniu coraz bardziej przeszkadza. Moim celem nie jest wygladac jak Arnold czy inny (pi pi cenzura) Moim celem jest:
a) zrzucic
b) zdobyc ladna dla oka (nie wyzylowana) rzezbe

Dostalem w prezencie od wlasciciela silowni wydanie gazety: Sport Revue z 04/2001 i to co tam zobaczylem mnie przerazilo. Ci kolesie napakowani wygladaja po prostu tragicznie (ocena czysto subiektywna :) a jakze) Zyly na twarzy, **** milimetrowy, echhh szkoda gadac. Nie o tym mialem pisac ale chcialem sie wrazeniami podzielic.
Nie interesuje mnie przybieranie na masie i wzroscie, ja chce po prostu ten zgromadzony smalec wytopic zeby sie jakies miesnie pojawiliy :) Anaboliki i inne gowna mnie nie interesuja. I tu po dlugim przynudzajacym wstepie (ktos juz zasnal?)Przechodze do pytan:

1) jak czwiczyc zeby czasem nie przybrac na masie (szczegolnie nogi grubosci slupow telegraficznych mi sie nie podobaja), interesuje mnie tylko rzezba

2) Jak zaczac sie odzywiac ? Tj czego unikac ?

3) czy biegania, plywanie i inne formy sportu (szachy odpadaja) pomagaja wydatnie w osiagnieciu odpowiednich ksztaltow

4)Jestem blondynem i moja skora wyglada blado swinsko, nie udalo mi sie w zyciu opalic na brazowo, zawsze spalam sie na "raka" i potem skora schodzi i znow dupa, moze znacie jakies metody, albo sposoby jak sie opalac

5) inne jakies porady (moze jakies odzywki pomagajace spalic tluszcz ? )

Generalnie chce byc zdrowszym czlowiekiem o przyjemnej dla oka sylwetce (opiete koszulki, zel na glowie i zloty lancuch w ryczacej beemwicy to nie moj styl :) )

Z gory dziekuje za wszelkie (madre :) ) uwagi

topek -> jak zawsze pozdrawiajacy

"nie potrzebna jest do tego zadna filozofia, zeby wiedziec, ze stworzenia akt wymaga ofiar, coz dopiero gdy sie tworzy nowe swiata zreby kiedy sklada sie ofiary i popelnia bledy [...]" J. Kaczmarski
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 291 Napisanych postów 17217 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 86319
Poczytałem, poczytałem i nie raz się zaśmiałem

Co polecam a co nie :

- nie polecam biegania jako formy aerobów dla osoby ważącej 130 kg. Chcecie zrobić z niego kalekę ?
Polecam : Rower, pływanie

- nie polecam spożywania dużej ilości węglowodanów (owoce, ryż, kasza, makaron, pieczywo ). Należy uważać na odpowiednie proporcje białka, węglowodanów i tłuszczu.
Polecam : 6,8 małych posiłków dziennie (przyspieszą Twoją zapewne wolną przemianę materii) bogatych w chude białko (chudy biały ser, tuńczyk, grilowany lub gotowany drób cielęcina lub wołowina) węglowodanów złożonych (kasza, ryż) w ilości 1/1 z białkiem (100 gr. mięsa/sera + 100 gr. kaszy/ryżu - mierzone przed ugotowaniem, ok pół szklanki)
Warzywa (marchew, kapusta, sałata, ogórki, papryka i pomidory)do posiłku w dużych ilościach.

- nie polecam wymyślnych programów treningowych, ale
Polecam prosty a zarazem skuteczny 3x w tyg. (poproś trenera o rozpisanie treningu i pokazanie prawidłowej techniki wykonywanych ćwiczeń)

- nie polecam zarzucenia treningu nóg, ponieważ są to największe partie mięśniowe w organiźmie ( mięsień czworogłowy uda )a dlaczego
Polecam ich trenowanie ? Ponieważ dzięki odpowiedniemu treningowi nóg spalisz mnóstwo kalorii i pobudzisz równomiernie cały organizm. Odpowiednio trenowane nogi nie rozrosną się zbytnio ale w trakcie gubienia tłuszczu ( z ud też) wyłonią się poprawnie ukształtowane uda, a nie koślawe badyle. Trenuj nogi na maszynach w zakresie powtórzeń od 15 - 20.
Polecam również rozpoczynanie dnia od aerobów. rano na czczo 40 min jazdy na rowerze ( Chcesz być lekki będziesz krócej spał Wtedy pali się sam smalec, a trening zaczynaj i kończ 15 min. na rowerku.

Jeżeli masz jakieś pytania co do diety, suplementów i treningów wal śmiało na forum lub na priv.




Pozdrawam,
Mawashi

Lepiej jest być kanciastym Czymś niż okrągłym Niczym.

"Lepiej być kanciastym czymś, niż okrągłym niczym"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
!) Musisz rozpisać sobie trening, najlepiej na początek na jakieś 2 razy w tygodniu , potem na 3-4. Przez pierwsze 2 miesiące zapoznaj się z siłownią, prawidłowymi technikami ćwiczeń. Technika jest podstawą sukcesu. Jeśli masz coś robić źle to nie rób w cale. Jeśli chodzi o powtórzenia i serie to poleciłbym ci duże ilości powtórzeń małymi ciężarami w seriach po 6. Łącz duża grupy mięśniowe z małymi.
2)Jeśli chodzi o odżywianie to podobnie jak z treningiem należy rozpisać sobie jakąś diete. A jeśli jest to niemożliwe to chociaż skierować swoje upodobania żywieniowe w konkretnym kierunku. Na pewno unikaj tłuszczów. Spożywaj posiłki bogate w węglowodany i białko, ale głownie w węglowodany. Wcinaj owoce, nie rób sobie tylko głodówy bo to też nic ci nie da.
3) Polecam pływanie, bardzo dobrze wpływa na rzeźbe, świetnie wypala zbędny tłuszcz, zpaisz się na jakiś basenik. Bieganie, no ja osobiście tego nie lubie, ale na pewno się przydaje, pamiętaj tylko, że nie wszystko na raz. Nie śpiesz się bo nic ci to nieda. Namawiam cię do ćwiczeń gimnastycznych, co może ci się bardzo pzydać. Lepiej rozciągnięta osoba, ma mniejsze szanse na uraz lub kontuzje. Zajrzyj w artykuł o stretchingu. :P
4)Odżywki (czyt Spalacze tłuszczu w tym wypadku). NO nie musisz od tego zaczynać, jak już pisałem poćwicz sobie na sucho n razie, zapoznaj się z żelastwem, za jakieś 4 miechy zobaczysz efekty, wtedy ewentualnie możesz zastanowić się nad jakąś L-Karnityną lub Fatburnerem. Szcególnie jeśli ćwiczysz dla siebie, niestety nie ma suplementu zupełnie bezpiecznego, wszystko mniej lub więcej wpływa szkodliwie na zdrowie, ponieważ nie dostarczasz tego drogą naturalną. Poczytaj co napiszą jeszcze inni, wybierz cenne uwagi i zacznij trening.
No więc powiem tylko już.
Powodzenia

Bądź uroczy dla swoich wrogów - nic ich bardziej nie złości.
Sweder
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
piszesz, ze nie zalezy Ci na masie (no nie dziwie sie 186 wzrostu i 130 kilo...) no w kazdym razie proponuje dosc duzo powtorzen (~15-20), krotkie przerwy miedzy seriami. jesli na silowni jest luz, to mozesz tez robic cwiczenia "zazebiajace sie". np. robisz serie na klatke, odpoczywasz chwileczke i robisz serie na barki. i znowu klatka i znowu barki. no i tak jak sweder powiedzial: basen to jest to!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sweder 2 miechy na zapoznanie sie ze sprzetem? Przesadzasz. Wystarczy tydzien, a na opracowanie techniki miesiac.
Topek:
1) Nie zryj tyle Staraj sie jesc jak najmniej tluszy i weglowodanow, a wiecej bialka np. tunczyk. Koniecznie rozpisz sobie diete!
2) Duza ilosc powtorzen przy mniejszych obciazeniach (tak jak napisal Beeboyz)
3) Koniecznie cwiczenia aerobowe tj. rowerek, bieganie, stepper itp. Pamietaj, ze tlusz spala sie dopiero po ok. 20 minutach ciaglego cwiczenia tak wiec na aeroby trzeba poswiecic co najmnej 40 minut. Nie forsuj sie. Spokojny bieg lub lekka jazda, inaczej zmeczysz sie szybko i wymiekniesz:) Cwiczenia te wykonuj 3-4x tygodniowo.
4) L-karnityna i inne spalacze nie na wszystkich dzialaja, rozna jest rowniesz ich skutecznosc. Ja proponuje ziolowy specyfik: 1 lyzka kory debowej + 1 lyzka zielonej herbaty. Zaparzyc z pol litrem wody. Nastepnie odsaczasz napar i dodajesz do niego lyzke nalewki z kwiatu glogu. Smak paskudny ale dzialanie potwierdzone. Pij pol godziny przed aerobami.
5) Jak masz jasna karnacje to niewiele zdzialasz. Kup sobie krem z mocnym filtrem. Slonce bedzie cie bralo wolniej ale nie spalisz skory i nabiezesz lekkiego brazu. Nie opalaj sie w godzinach 12-14!
6) Stosuj sie do rad ktore ci dajemy i nie wymieknij po tygodniu:P
7) Zaopatrz sie w duza ilosc silnej woli:)
8) Przestudiuj inne posty. Na pewno dowiesz sie czegos ciekawego!

Powodzenia!

Pozdrawiam

"...jeden za wszystkich, wszyscy za jednego..."
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1573 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9188
Sweder przepraszam ze komentuje...Ale kierujesz diete na weglowodany gdy on chce zrzucic troche wagi...? Dla mnie brzmi to troche dziwnie i zamiast tego zalecam bialko to owoce i warzywa, ostatni posiłek godz 19-20(max). A co do pozostalych to zgadzam sie: Duza ilosc powtorzen z mniejszym ciezarem, aeroby i basen a dolozylbym do tego cieple odzienie. Ja w okresie zrzucania nagromadzonego tluszczyku zakladam na trening dwie bluzy i pas wyszczuplajacy. Poce sie w tym okropnie ale to dziala. Bądź WYTRWAŁY.

Pozdrawiam
-----------------
[email protected]

Pozdrawiam
-----------------
http://metropolis.x3m.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1738 Wiek 47 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9563
cwierzo: Nie wiem, ale ja taki zdolny nie jestem.Po dwóch latach dopiero prawidłowo, zaznaczam prawidłowo,zacząłem wyciskać na klatkę (od razu zaczęła rosnąć) i robić rozpiętki.

Co do rzeźbienia to zaniechaj jedzenia tłustych potraw i machaj na siłowni. Tylko nie machaj ale MACHAJ.Ma lecieć pot, masz czuć ból, a z maszyn masz schodzić jak martwy.maxymalny trening tylko Ci pomoże

Pozdrowienia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1573 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9188
Tak dyq-u(jak to sie odmienia???:) ma racje. Tylko max trening daje efekty...(ha ha przestaje wchodzic w swoje ciuchy) ale treningi ostatnio mam maksymalne...Zdarza sie ze az mam ciemno przed oczami jak odkladam sztangielki czy schodze z maszyny. Ale efekty natychmiastowe: serce, technika, poswiecenie i dieta dadza Ci oczekiwane efekty...ach i aeroby oczywiscie normalnie:)

Pozdrawiam
-----------------
[email protected]

Pozdrawiam
-----------------
http://metropolis.x3m.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nessip... wlasnie kiedys sie zastanawialem jak "zdrowe" sa takie ciezkie treningi. sam nie raz mam takie sensacje jak Ty (ciemno przed oczyma), szczegolnie przy wyciskaniu i przysiadach. zastanawiam sie czy gdzies lezy granica "ciezkosci" treningu i z jaka czestotliwoscia mozna sobie na takie treningi pozwalac. bo to, ze silownia jest dobra na serce (a slyszalem takie opinie na sfd) mozna miedzy bajki wsadzic.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sport to zdrowie :) moim zdaniem tylko do pewnego momentu może tylko taki w bardo amatorskiej postaci.Poranne bieganie.

A taki sport w Naszym wydaniu to już gorzej - kontuzje ,bóle, przeciążenia itp.

A sport zawodowy to już napewno nie zdrowie tyle że zawodowcy są pod stała opieką lekarzy.

Tomek
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1573 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 9188
Beeboyz...masz racje na serducho to dobre nie jest. Przeciazamy organizmy na max-a ale coz...to jest cena jaka placimy za sylwetke, kondycje i sile. Kazdy predzej czy pozniej umrze...Ja wole umrzec majac swiadomosc tego ze zawsze bylem w doskonalej formie i robilem to co kochalem. Inaczej zycie byloby smutne:) Napewno lepiej przeciazyc serducho na silowni niz siedziec z browarem i chipsami przed telewizorem i ogladac jakis beznadziejny mecz:)

Pozdrawiam
-----------------
[email protected]

Pozdrawiam
-----------------
http://metropolis.x3m.pl 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11144 Napisanych postów 51507 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli uważasz, że masz nadwagę to zmień dietę. Jak bedziesz ostro ćwiczył z nadwagą to zajedziesz sobie serducho. Ponieważ tyje się od jedzenia cukru, dlatego radzę je ograniczyć w diecie. Polecam dietę Kwaśniewskiego, stosując ją zrzucisz brzuch i bez ćwiczeń.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Fighter ... 48cm

Następny temat

Pompki ???

Wiecej