SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak szybciej i silniej kopać wysoko

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4084

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
Witam
mam pewien problem, otóż chodzę na taekwondo nogę podnoszę wyżej nż mam głowę. Pan mówi że mam mocne i szybkie kopnięcia ale ja sądzę że są odemnie lepsi i chciałym nauczyć się silniej i szybciej kopać.Wiem że to nieprzyjdzie od razu ,ale chciałbym na przyszłość umieć ,choćby zajeło mi to nawet ok.2lat Jak by ktoś mógł podać jakiś plan na technike, szybkość ,siłe i wytrzymałość byłbym wdzięczny?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
tylko musisz pamiętać o kątaqch prostych w kolanach . jak już zejdziesz najniżej swoich możliwości to możesz poruszać się w przód i tył żeby" porozbijać biodra" aby miały większe zakresy ruchu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 1359 Wiek 27 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 21882
https://www.sfd.pl/Style_tradycyjne-f129.html
Zajrzyj do tego działu tu się trenuje trochę inne dyscypliny. Niby tak podobne ale inne. Tam powinni ci dokładniej wszystko wyjaśnić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
Ja też ćwiczę taekwondo. Nie nażekam na siłe i szybkość kopnięć bo tego powinieneś nauczyć się właśnie na treningu.Ale... Najlepszym ćwiczeniem na wyrobienie szybkości nóg jest bieganie bieganie i jeszcze raz bieganie. Kopanie w powietrzu też robi swoje.Technikę wyrobisz sobie właśnie poprzez kopnięcia w powietrze. Siła to już inna sprawa. Możesz sobie ją wyrobić tylko poprzez przysiady ze sztangą . To jest prawdziwa siła. Wiem że w tym przypadku koledzy mogą się ze mną nie zgadzać ale nie ma innego sposobu na prawdziwą siłę kopnięcia . Bo dynamika to nie wszystko noga też musi swoje ważyć i musi byc odpowiednio zbudowana.Jeśli to wszystko połączysz to wytrzymałość przyjdzie sama. Tylko pamiętaj że wraz ze wzrostem umięśnienia nóg spada elastyczność.Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
a mam też jeszcze jeden problem wszystko umiem kopnąc ale jak chcę kopnąc lewą nogą w bok z prostego niemogę jej podnieść wyżej niż mój pas i czuję nie w nogach ale jakby coś mi niepozwolało wyżej jej podnieść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
Zacznijmy od tego że nikt nie umie wszystkiego kopnąć zaczynając od Ciebie przezemnie oraz jeszcze zaliczając nawet niektórych mistrzów. Powiem Ci że na wiosnę będę zdawał na czarny pas i nie zawsze wychodzą mi prawidłowo nawet najprostrze kopnięcia.Człowiek który myśli że umie wszystko jest w błędzie. Wracając do twojego problemu.Masz problem z biodrami to po pierwsze. Spróbój je rozbic poprzez takie ćwiczenia jak "żabka" itp. powinno pomóc. Po drugie pewnie się nie odchylasz przy tym kopnięciu, musisz ciało odchulić do tyłu w lini prostej aby zwiększyc zakres ruchu bioder który naturalnie jest ograniczony.Powodzenia w treningach i życze wytrwałości Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 122 Napisanych postów 3179 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 45894
1.rozciąganie
2.technika
3.dynamika
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
znaczy odchylam się ale nawet jak robię wymachy mam coś że niemogę jej podnieść
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 39 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 288
No to już nie wiem co to może być musiał bym to zobaczyć . Powiem Ci też że każdy ma swoją budowę biologiczną i jeden rozciąga się łatwiej drugi trudniej. Niektóży prawie wcale nie umieją się rozciągnąć nawet przy systematycznych ćwiczeniach.Ja np nie robię szpagatu a na wysokość głowy te kopnięcia wykonuje swobodnie. Jest to też zależne od techniki . Nie wiem czy pomogłem.. Pozdrawiam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29
dzięki sokol27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5307 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 85334
Sokol27 - moglbys mi rozjasnic na czym polega "żabka" jak to sie wykonuje ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 739 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 5941
w szkole sie takie robiło

http://signup.leagueoflegends.com/?ref=519e5c36f3452686138318
Wejdź w link wbij 10 lvl otrzymaj podziękowanie prezesa na pw :)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening boksu w domu

Następny temat

Co sądzicie o sparingach na własna rękę?

WHEY premium